Ar užsižiebs žalia šviesa magistralėms Rail ir Via Baltica?

Lenkijos vicepremjeras ir plėtros ministras Mateusz Morawiecki susitikime su Suvalkų verslininkais patikino, kad dabartinė Lenkijos vyriausybė negailės pastangų ir lėšų magistralėms Rail Baltica ir Via Baltica bei Suvalkų apylankai tiesti. Pasak ministro, nepriimtina XXI a., kad kelionė  iš Varšuvos į Vilnių truktų ilgiau nei prieš Antrąjį pasaulinį karą. 13 km Suvalkų apylanka turėtų būti baigta iki 2019 m. pavasario.

ViaBalticaApie  „Via Balticą“ kalbama dvidešimt kelerius metus. Iš pradžių ši automagistralė (Lenkijos dalyje) turėjo eiti per Budziską, Suvalkus, Ostruv Mazovecką (Ostrów Mazowiecka), Lomžą. Tai buvo vadinamasis Lomžos trasos variantas. 1996 m. magistralės trasa buvo pakeista. Pagal naują projektą ji turėjo eiti valstybiniu keliu nr. 8 per Augustavą, Suchovolę, Balstogę, Zambruvą (Zambrów), Ostruv Mazovecką, Varšuvą (vadinamasis Balstogės magistralės variantas).

Nauja trasa nepatiko Lenkijos ekologams, nes magistralė kirto Vygrių, Bebros, Narvės ir kitų nacionalinių parkų teritoriją, Augustavo ir Knišino girias. Įsiliepsnojo konfliktas ir statybos darbai sustojo. 2005 m. pradėta projektuoti naują trasą, kuri buvo patvirtinta 2009 m. Ji eina per Ostruv Mazovecką, Lomžą, Elką, Suvalkus, Budziską.

 „Via Baltica“ (Lenkijos dalyje) turėtų būti baigta iki 2020 m. Šia magistrale bus galima važiuoti 100 km per valandą greičiu. Numatytos 2 x 2, o ateityje 2 x 3 kelio juostos. Vidutinis magistralės plotis 80 m.

Apie geležinkelio jungties „Rail Baltica“ tiesimą galvojama nuo keliolika metų. Tai vienas iš prioritetinių Europos geležinkelių projektų. „Rail Baltica“ sujungs Skandinaviją, Estiją, Latviją, Lietuvą ir Lenkiją. Keleiviniai traukiniai galės važiuoti 120 km/h.

Lietuva šioje srityje yra labai toli nužengusi. Lenkijoje, bent mūsų krašte, darbų, susijusių su „Rail Baltica“, kol kas dar nematyti. Keleiviniai traukiniai per Trakiškes nevažinėja jau keleri metai. Naujai pastatyta traukinių stotis neveikia keliolika metų, t. y. nuo pat jos pastatymo.

punskas.pl

vienas komentaras Ar užsižiebs žalia šviesa magistralėms Rail ir Via Baltica?;

 1. KOSTAS sako:

  Sveiki,
  Geras straipsnis.Nesenai teko važiuoti per Lenkiją į Slovakiją.Lenkai tikrai labai padarė didelę pažangą kelių tvarkime ir naujų tiesime.Mes tikrai šiuo metu šią sritį šiek tiek ęsame apleidę.
  Tikrai džiaugimės jų tokiu pasiekimu.Važiuojant per Slovakiją ir Lenkiją pasimatė nemaži skirtumai.Lenkai matosi kad geriau tvarkosi ir gyvena.Tai matyti iš kelių ,namų ir šiaip iš bendro vaizdo.Tai maloniai nuteikia nes per šią šalį tenka gan ilgai važiuoti.Lenkai matomai suprato gerų kelių svarbą ir reikšmę savo ekonomikoje.Kiek žinau mūsų valdžia tam nepakankai skiria dėmesio tai sričiai.Labai gaila kad toks supratimas mūsų valdininkų galvose.Gal po rinkimų viskas pasikeis .Reik tikėtis.Tokias sritis turi tvarkyti rimti specialistai,mokantys įtikinti valdžią ir sugebėti pasinaudoti europiniais pinigais.Labai dažnai pas mus tose srityse truksta kompetencijos ir įžvalgumo, panaudojant lėšas.Ne kartą teko girdėti kad neįsisavinami skirti pinigai ir juos tenka gražinti.
  Kas dėl traukinių judėjimo tai tikrai labai laukiu ir noriu traukinuku nuvykti pas lenkus į svečius į Krokuvą.Grįždami buvom trumpam užsukę į šį puikų miestą.Norėtumėm pabuvoti jame ilgėliau.Gal kitą
  kartą.
  Kostas
  Kaunas