Pradėjo veikti didžiausios saulės elektrinės

 (234)
Kaišiadorių ir Kauno rajonuose pradėjo veikti 940 kW ir 995 kW galingumo saulės energijos elektrinės. Bendrovė „Modus energija“ nurodo, tai didžiausios saulės energijos elektrinės Baltijos šalyse. Investicijos siekė 14 mln. Lt.
Rusonių saulės elektrinė
Rusonių saulės elektrinė
© Bendrovės nuotr.

Rusonių saulės elektrinę, įsikūrusią Trakių kaime (Kaišiadorių r., šalia greitkelio Kaunas-Vilnius), sudaro 4 000 saulės baterijų modulių, išdėstytų 3,5 ha plote. Juozapavos elektrinėje, Karaliūnų kaime (Kauno r., greta Vandžiogalos miestelio) tokių modulių daugiau – 4234, ir jie užima 4,1 ha plotą. Abi elektrinės jau veikia visu pajėgumu ir tiekia saulės šviesos sugeneruotą energiją į elektros tinklus.

Šiuo metu Lietuvos valstybė įsipareigojusi už fiksuotą skatinimo tarifą saulės šviesos elektrinių gaminamą elektrą supirkti 12 metų, po to ši energija bus tiekiama už rinkos kainą. Šiems metams maksimalus supirkimo tarifas tokios galios elektrinėms yra 1,04 Lt/kWh, kai praėjusiais metais buvo 1,56 Lt Lt/kWh.

Juozapavo saulės elektrinė
Juozapavo saulės elektrinė
© Bendrovės nuotr.

„Kiekviena nauja saulės elektrinė didina alternatyvios energijos šaltinių įrangos gamybos apimtis ir todėl mažina jos kainą. Per pastaruosius metus saulės šviesos elektrinių įranga ženkliai pigo. Energijos supirkimo kainos kreivė Lietuvoje judės ta pačia linkme, todėl jau greitu metu saulės elektra su kitomis energijos rūšimis konkuruos ne tik savo ekologiškumu, bet ir kaina“, - prognozuoja „Modus energijos“ antrinės bendrovės „Investiciniai energetikos projektai“ direktorius Laimonas Dapšys.

„Modus energijos“ paskaičiavimais, jeigu Lietuvoje saulės energija būtų vystoma tokiais tempais, kaip Vokietijoje, šiandien pas mus įrengtų saulės elektrinių galia būtų 200 kartų didesnė, sudarytų apie 800 MW ir būtų artima Kruonio HAE galiai (šiuo metu Lietuvoje pastatytų saulės šviesos elektrinių bendra galia tik apie 4 MW, kai tuo tarpu Vokietijoje siekia 28000 MW).

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Naujienų prenumerata

Energetika

Lenkiją pasiekė nafta iš Irano (11)

Lenkijos televizija pranešė apie pirmą šalį pasiekusį tanklaivį iš Irano. Tanklaivis „Atlantas“ į Gdansko uostą atplukdė du milijonus barelių naftos. Su tiek naftos būtų galimą aštuonias valandas aptarnauti visus Amerikos gatvėse važiuojančius automobilius.

Bulgarija ieško atominės elektrinės gelbėtojų (33)

Bulgarijos vyriausybė paskelbė ieškanti investuotojų, kurie galėtų prisidėti prie nebaigtos atominės elektrinės Belenėje statybų, praneša dienraštis „Frankfurter Allgemeine Zeitung“.

Nafta brangsta, rinkoms tikintis eksportuotojų susitarimo (4)

Penktadienį rytinėje prekyboje naftos kainos pakilo maždaug vienu procentu, rinkos tikisi, kad eksportuotojai per artimiausią susitikimą aptars rinkos palaikymo būdus. Apie tai praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Baltarusijos prašymu Rusija pakeis Astravo AE reaktoriaus korpusą (18)

Rusijos valstybės korporacija „Rosatom“ pasirengusi vykdyti Minsko reikalavimus ir pakeisti Astravo AE pirmojo reaktoriaus korpusą, apie tai agentūrai pranešė valstybinė korporacija.

Brazilijos „Petrobras" pelnas smuko 30 proc.

Didžiausios valstybinės Brazilijos energetikos bendrovės „Petroleo Brasileiro“ („Petrobras“) grynasis pelnas antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su praėjusių metų analogišku ketvirčiu, smuko 30 proc., praneša naujienų agentūra „Reuters“.