Strona Główna

O nas
Katarzyna Kazubowska – Dyplomowana Ortoptystka
Ortoptyka to regulowany zawód medyczny należący do służby zdrowia, którego głównym obszarem wiedzy jest strabologia oraz rehabilitacja narządu wzroku. Zajmuję się diagnozowaniem, leczeniem zeza i niedowidzenia, oraz zaburzeń widzenia obuocznego u dzieci i dorosłych. Wykonuję wszystkie badania stanu widzenia obuocznego pacjenta, których wyniki pokazują, jakie ćwiczenia do konkretnej wady należy dobrać, ponieważ każda nieprawidłowość widzenia obuocznego ma inną zasadę leczenia. Wszystkie zestawy ćwiczeń dobierane są indywidualnie.
W leczeniu zeza i niedowidzenia bardzo ważna jest korekcja okularowa, dzieci muszą ćwiczyć w odpowiednio dobranych okularach zarówno do wady wzroku, ale także do rodzaju zeza. Jednak same okulary nigdy nie wyleczą zeza, niedowidzenia jak i nieprawidłowego widzenia Stymulator Cambellaobuocznego. Tylko odpowiednia terapia ortoptyczna przy prawidłowej korekcji okularowej daje szanse wyleczenia i uzyskania prawidłowego widzenia obuocznego.
Zarówno leczenie zeza jak i niedowidzenia to długotrwały proces, który wymaga zaangażowania pacjenta, rodziców a przede wszystkim ortoptystki, co daje dużą szanse wyleczenia.  Ćwiczenia w naszym gabinecie przebiegają w przyjaznej atmosferze i są bardzo ciekawe. Oprócz profesjonalizmu , który jest podstawą mojego działania stawiam na doskonałe specjalistyczne wyposażenie gabinetu, miłą atmosferę oraz zrozumienie potrzeb każdego pacjenta
Moim celem jest komfort pacjenta oraz osiągniecie pełnego sukcesu w leczeniu.

Katarzyna Kazubowska