DOĞUMUNUN 100. YILINDA CEMİL MERİÇ BİLGİ ŞÖLENİ
(1-2 ARALIK 2016 / HATAY)


 

T.C. Başbakanlık Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığınca 1-2 Aralık 2016 tarihlerinde Hatay'da "Doğumunun 100. Yılında Cemil Meriç Bilgi Şöleni" düzenlenecektir.
Dil, tarih, edebiyat, felsefe ve sosyoloji olmak üzere sosyal bilimlerin birçok alanında araştırma yapmış ve yazılar kaleme almış, telif ve tercüme eserleriyle Türk edebiyatında önemli bir yere sahip mütefekkir Cemil Meriç’i düzenlenecek bir bilgi şöleniyle anmak yerinde bir faaliyet olacaktır.
Hayatıyla, düşüncesiyle ve çözümlemeleriyle Türk düşünce dünyasında ve edebiyatında kıymetli bir yere sahip olan Cemil Meriç hakkında yapılmış yeni çalışmaların ortaya konulacağı bu bilimsel toplantı, 21.yüzyılın ışığında yazarın yeniden değerlendirilmesine, ortaya çıkacak yeni bilgilerin paylaşılmasına ve onun hakkında yapılacak yeni çalışmalara bir vesile olacaktır.
Bilgi şöleninde bildiri sunacak akademisyenlerin ulaşım, iaşe ve konaklama giderleri Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı bütçesinden karşılanacaktır.
İlgilenen ve bildiri sunmak isteyen akademisyenlerimize duyurulur.


 

© 2014 - Atatürk Kültür Merkezi Ziyabey Cad. No: 19 Balgat - Çankaya / ANKARA
 Telefon: +90 (312) 284 34 18
  Belgegeçer: +90 (312) 284 34 65