Günümüzün artan enerji masraflarından dolayı, her geçen gün daha fazla ısı yalıtımı üzerinde durulmakta ve yeni sistemler geliştirilmekte. Binamızda en çok ısı kaybına sebep olan yerlerin başında, pencereler gelmektedir. Yaklaşık olarak, ısıtma veya soğutma masraflarının %25'i, pencerelerin sebep olduğu yetersiz yalıtımdan kaynaklanmaktadır. Cam ısı kaybına en çok etki eden maddedir. Buna karşılık hava ısı yalıtımı sağlanmakta kullanılabilecek en iyi maddelerdendir. Özellikle iki cam arasında oluşturulan hava tabakası ısı yalıtımı için çok uygundur. İki cam arasındaki hava yastığı ne kadar fazla olursa, ısı yalıtımında o kadar fazla olur. Bu nedenle pvc pencere sistemlerinde kullanılan çift cam sistemi, ısı yalıtımını maksimum seviyede sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Pencere çerçevelerinde farklı malzemeler kullanılabilmektedir. Alüminyum, uzun kullanım süresi, düzgünlüğü gibi özellikleri ile beraber, ısı yalıtımı konusunda iyi değildir. Isıyı çok iyi iletir. Bununla beraber, ağaç ısı yalıtımında iyi olmakla beraber, yağmura dayanıklılığı çok iyi değildir. Ağaç pencere, ahşap pencere, boyanabilir olmasından dolayı, istenilen renge boyanabilir fakat, bu dış sistemlerden çok kolay bir uygulama değildir. O nedenle, özellikle yüksek binalarda çok tercih edilen bir ürün çeşidi değildir. Yukarıdan farklı özelliklerinden bahsettiğimiz, ahşap pencere ve alüminyum pencere eksikliklerini kapatan, ısı yalıtımı ve ses yalıtımını en iyi şekilde yapan pvc pencere sistemleridir. Pvc pencereler günümüzde kullanabileceğiniz en uygun pencere çeşitleridir.

Her türlü ihtiyacınıza mimari ve yapısal çözümler! Anahtar teslim dekorasyon! Her türlü tamirat ve tadilat işlerinize kredi kartlı veya kredi kartsız taksit imkanları sağlıyoruz! Tüm ürünlerimiz profesyonel üretim ekibimiz tarafından, kendi imalathanemizde bire bir müşterilerimizin, renk, desen ve ölçü seçimlerine uygun olarak üretilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

Enar Yapı Çelik Kapı Sistemleri, Cam Sistemleri, Pvc Sistemleri, Dış Cephe Sistemleri, Duşakabin Sistemleri, Mutfak - Banyo Dolapları, Çelik Kapı, Parke, Laminat Parke, Lamine Parke, Masif Parke, Havuz Sistemleri, Spa, Türk Hamamı, Tuz Odası, Seramik, Granit, Mermer, Yapı, Dekorasyon, Taahhüt, Proje, Mimari, Elektrik - Su - Doğalgaz Bakım Onarımı, Tadilat, Tamirat konularında hizmet vermektedir.