MESAJLARTarih : 27.09.2016


Konu : MİLLÎ SAVUNMA BAKANI SN. FİKRİ IŞIK’IN DENİZ KUVVETLERİ GÜNÜ KUTLAMA MESAJI (27 EYLÜL 2016)Denizcilik tarihimizin dönüm noktalarından birini teşkil eden, Preveze Deniz Zaferi’nin 478’inci Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü münasebetiyle şahsınızda tüm bahriyelileri yürekten kutlarım.

Dünyanın dört bir tarafındaki engin denizlerde şanlı bayrağımızı dalgalandıran donanmamız, barış ve istikrarın korunmasında kendisine verilen görevleri başarıyla yerine getirmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin asli unsurlarından birisi olarak, ülkemizin hak ve menfaatlerinin korunmasında önemli görevler icra eden Deniz Kuvvetleri Komutanlığımızın; üstün nitelikli personeli, modern silah, araç ve donanımıyla, bulunduğumuz coğrafyada ve dünyada, caydırıcı bir deniz gücü olma özelliğini devam ettireceğine olan inancım tamdır.

Yurt içinde ve yurt dışında iftiharımız Deniz Kuvvetlerimiz, hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’da da kararlı bir kahramanlık örneği göstermişlerdir.

Deniz Kuvvetlerimiz tek vücut halinde hain darbecilere karşı gelerek, demokratik değerlere bağlılıklarını ve vatanperverliklerini bir kez daha ortaya koymuşlardır.

Bu anlamlı gün vesilesiyle; tüm deniz şehitlerini rahmetle, gazilerini minnetle anarken, Deniz Kuvvetlerimizin bugünkü seviyesine ulaşmasında emeği geçen fedakâr mensuplarını en içten duygularımla tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

                                                                                                                     

 

                                                                                                                      

Millî Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği
Savunma Teknolojileri Bilgi Sistemi

SHP'nin Sanayi'ye Açılımı

Yurtiçi/Yurtdışı Yasaklı Firmalar

AQAP Belgesi Alan Kuruluşlar

Dava Açma Usul ve Yolları

Askeri Cezaevi Yönetmeliği

Şehit Yakınları ile Malul ve Gazilere İlişkin Bilgiler

Teknoloji Panelleri

İletişim BölümüİLETİŞİM BİLGİLERİ
Santral Danışma: 0 312 402 61 00
Bakanlık
06100 Bakanlıklar / ANKARA
Yukarı