Endişeli Annelerden Fox'un Yeni Dizisi Lucifer'a Büyük Tepki!
01 Haziran 2015 Pazartesi - 15:12

Dizi, cehennemi bırakıp Los Angeles'a yerleşen şeytanın hayat hikayesini anlatıyor...

Fox'un 2015-2016 sonbahar sezonunda yayınlayacağı dizilerinden Lucifer'a büyük bir tepki var! 

Neil Gaiman tarafından yaratılan Lucifer, Sandman isimli serinin yardımcı karakterlerinden biriydi ve daha sonra kendi çizgi romanına kavuşmuştu. Kendi çizgi romanından sonra küçük ekranda da yerini almaya hazırlanan Lucifer, iptal edilmesi için bir imza kampanyasıyla karşı karşıya kaldı.

One Million Moms (Bir Milyon Anne) isimli internet sitesi üzerinden başlatılan imza kampanyasına göre, yeni dizi Lucifer, şeytanı sempatikleştiriyor ve İncil'le dalga geçiyor. Hristiyanlık öğretilerine ters düştüğü iddia edilen dizinin ayrıca 18 yaş altı kişiler için uygun olmayan sahneler barındırdığı da imza kampanyası metninde yer alan konular arasında.

Yeni sezonda ekrana gelecek dizinin konusuysa şöyle: Sıkıldığı için cehennemi terk ederek Los Angeles'a yerleşme kararı alan Lucifer Morningstar, Lux isimli bir barı işletmektedir. Ancak bir pop yıldızının ölümüne tanık olduğu için FBI ile başı derttedir. Çareyi, detektiflerle işbirliği yaparak suçların çözülmesine yardımcı olmakta bulur. Bu sırada, Amenadiel isimli melek, cehennemini bırakan Lucifer'ı geri döndürmeye ikna etmeye çabalamaktadır. Tüm bu karmaşanın ortasında, Lucifer da kendi kimliğini sorgulamaya başlamıştır...

Başrolünde Tom Ellis'in yer aldığı yapım, imza kampanyası neticesinde gerçekten iptal olur mu bilinmez ama kanal böylesine bir tepkiye muhakkak bir cevap verecektir diye tahmin ediyoruz...

Yorumları gör

Yorumlar

 • Filozofbaci

  Bunu sadece Hristiyan ailelerin endişesi olarak görmemek lazım. Bütün semavi dinlerin ortak problemi bu tür filmler, diziler, oyunlar... Hatta dindar olmak gerekmiyor bu tür yapımları zararlı görmek için. Ateist bile olsanız, çocuğunuzun lucifer hayranlığıyla büyümesini istemezsiniz diye düşünüyorum.
  "İmanınız sağlam değil mi neden korkuyorsunuz" gibi bir soru yetişkinler için geçerli olabilir. Ya çocuklar? Ya ergen çağdakiler? Henüz dinsel arayışını, sorgulamasını tamamlayamamış, fikirleri netleşmemiş gençler?
  Dindarım diyen kimseler bile, gerçekten iman sahibi olmayabilirler, farkında bile değillerdir bunun belki de.. Gerçek anlamda ne kadarımız Kutsal Kitaplarımızdaki öğretileri tam anlayabildik ve uygulayabiliyoruz? Hepimizin eksikleri var, tam bilinçlenmeden kabullendiğimiz bir şey inanç. Bilinçlenme çabası kaçımızda var? Hala "orucu neler bozar" gibi sorularla uğraşıyoruz. Müslüman coğrafyanın hali malum. Din gerçek anlamda uygulanıyor olsaydı bu kadar berbat durumda olmazdı ortadoğu.. Hristiyanlar da Yahudiler de kendilerine gelen mesajı iyi anlayamamışlar belli ki.. Dünyanın durumuna bakınca görünen bu..
  Peki bir de bu kadar olumsuzluğun ve bilgisizliğin üstüne, karanlık yapıtlar izlenirse? Ki zaten izleniyor. Her yerde zombili vampirli filmler, oyunlar var. Zihinlerimizi aydınlığa yöneltmemiz gerekmiyor mu? Neden karanlık konularla uğraşalım? Çocuklar neden sevimli filmler izleyip umutlu olmak yerine, karamsar filmler izleyip belki de travma yaşasınlar?
  Neyle meşgulsen ona benzersin.. Aileler tepkilerinden haklılar bence de.. Sadece bu film için değil, bu tür filmler için, oyunlar için daha bilinçlenmeliyiz ve bilinçlendirmeliyiz. Hele çocukları..

En Yeni Dizi Haberleri
The Simpsons, Donald Trump’ın Başkanlığını Bildi Mi?
Tweet  
 
Sarah Paulson Hillary Clinton’ın E-Maillerini Okuyor
Tweet  
 
Vatanım Sensin’den 10 Kasım’a Özel Fragman
Tweet  
 
Stranger Things’in Barb’ı Geçmişi Hakkında Konuştu
Tweet  
 
Dead Of Summer İptal Edildi
Tweet  
 
Tüm dizi haberleri

Oyuncular: Ryan Phillippe, Cynthia Addai-Robinson
Fotoğraflar

Emerald City

Oyuncular: Adria Arjona, Vincent D'Onofrio
Fotoğraflar

The Defenders

Oyuncular: Charlie Cox, Krysten Ritter
Tüm videolar

Cesur ve Güzel

Oyuncular: Kıvanç Tatlıtuğ, Tuba Büyüküstün
Fotoğraflar

En çok beklenen yeni diziler
En Popüler Fragmanlar
Arrival - Son Altyazılı Fragman
Canavarın Çağrısı - Türkçe Altyazılı Fragman
9.815 gösterim
Birgün Bir Çocuk Fragman
693 gösterim
T2 Trainspotting Orijinal Fragman
849 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle
Son Elestirilerimiz
Geliş
  5,0

Troller
  4,0

Dağ 2
  3,5

Tüm elestiriler