Aukštaitijos Verslas

Panevėžio arenoje – permainos


Šeštus metus veikianti Panevėžio „Cido“ arena turi naują vadovą. Buvusiam generaliniam direktoriui Dainiui Visackui pasukus į savo verslą, jį pakeitė Tomas Inčikas. Naujasis direktorius arenoje dirba nuo pat jos veiklos pradžios – 2008-aisiais organizavo arenos atidarymo šventę, ėjo renginių skyriaus vadovo pareigas, o nuo šių metų sausio – generalinio direktoriaus pavaduotojo.

Naujojo „Cido“ arenos generalinio direktoriaus Tomo Inčiko nuomone, nors dėl mažėjančio Panevėžio gyventojų skaičiaus ir menkesnės nei Vilniuje ar Kaune perkamosios galios teko persiorientuoti į Lietuvos pramogų rinką, arenoje organizuojamų renginių kokybė nenukentėjo, o lankytojų daugėja.

Naujojo „Cido“ arenos generalinio direktoriaus Tomo Inčiko nuomone, nors dėl mažėjančio Panevėžio gyventojų skaičiaus ir menkesnės nei Vilniuje ar Kaune perkamosios galios teko persiorientuoti į Lietuvos pramogų rinką, arenoje organizuojamų renginių kokybė nenukentėjo, o lankytojų daugėja.

 

Kardinalių pokyčių nežada

Įmonių grupės „SEVEN Entertainment“ valdomos Panevėžio arenos naujasis vadovas daug permainų nežada. „Didelių naujovių nebus, nes jų ir negali būti. Jau pats pramogų verslas yra kintantis. Nereikia daug galvoti, ką keisti, būtina tiesiog prisitaikyti, greitai reaguoti į situaciją, neužsnūsti. Svarbiausia vadovo pareiga – jausti pulsą, uždegti komandą, nepasiduoti rutinai, ypač gyvenant ne Vilniuje, Kaune, o mažesniame mieste“, – teigia T. Inčikas.

Naujasis direktorius pripažįsta, kad didžiausias iššūkis jo komandai – Panevėžio gyventojams emigruojant, išvažiuojant gyventi į didmiesčius ir mažėjant perkamajai galiai, nepradingti arenų gausoje.

Nors, vadovo teigimu, „Cido“ arena pasižymi puikia infrastruktūra, suburtas profesionalus kolektyvas, tačiau į Panevėžį prisikviesti pasaulinio garso scenos žvaigždžių vargiai įmanoma.

„Renginių organizatoriai nori būti garantuoti, kad čia koncertuoti apsimoka, dėl gražių akių niekas nevažiuos. Būkime realistai: Madonos, Eltono Džono ar „Aerosmith“ Panevėžys nesudomins“, – mano T. Inčikas.

 

Atsisuko į Lietuvos rinką

Direktorius pripažįsta, kad aukso amžių arena išgyveno pirmuosius pusantrų gyvavimo metų, kai bilietai būdavo išgraibstomi į didžiuosius renginius, o į tradicinius pavykdavo parduoti 3000–4000 bilietų, tai yra triskart daugiau nei dabar.

„Paskui grįžome į realybę. Žmonės areną pamatė, pradinis susidomėjimas atslūgo, o dar prasidėjo ekonominė krizė, kai gyventojai pinigus leido ne pramogoms, bet būtiniausiems dalykams“, – sako vadovas.

Sumenkus panevėžiečių perkamajai galiai ir nelikus finansinių galimybių prisikviesti scenos megažvaigždžių, anot T. Inčiko, arenai teko atsisukti į Lietuvos pramogų rinką, sporto, socialinius renginius.

Vienintelėje ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, atitinkančioje tarptautinius olimpinius standartus arenoje treniruojasi Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro bei šalies rinktinės dviratininkai, joje rungtynėms rengiasi ir žaidžia miesto krepšinio komandos „Lietkabelis“ sportininkai.

T. Inčikas pripažįsta, kad statistiškai joje apsilankančių žmonių daugėja dėl nemokamų arba už panevėžiečiams prieinamą kainą organizuotų renginių. Tačiau direktorius įsitikinęs, jog, tai, kad arena atsisuko į Lietuvos rinką, nereiškia, jog joje organizuojamų renginių kokybė nukentėjo.

„Cido“ arena dar šiam sezonui paruošusi lankytojams lietuviškos senos grandų repertuarą. Panevėžiečių laukia Marijono Mikutavičiaus, Gyčio Paškevičiaus, Džordanos Butkutės, grupės „Rondo“ koncertai, o metų pabaigoje gyventojus planuojama pakviesti į pirmą kartą arenoje rengiamą naujametį vakarą su legendiniu Kastyčiu Kerbedžiu.

„Renginių asortimento plėtra bus viena iš prioritetinių sričių“, – tvirtina T. Inčikas.

 

Pramogų kaina – du milijonai

Per praėjusius metus Panevėžio „Cido“ arenoje įvyko 81 renginys, jame apsilankė beveik 160 000 žiūrovų.

Iki 7 000 žiūrovų galinčios priimti arenos statybos kainavo apie 100 mln. litų. Panevėžio savivaldybė ją valdyti patikėjusiai pramogų verslo įmonių grupei „SEVEN Entertainment“ pagal 2007-aisiais penkiolikai metų pasirašytą koncesijos sutartį kasmet sumoka kiek daugiau nei 2 mln. litų. Valdytojas įsipareigojęs Savivaldybei per metus surengti ne mažiau nei 50 renginių, iš jų 20 – nemokamų.

Koncesijos mokestis arenos valdytojams jau keletą metų miesto politikų įvardijamas kaip akmuo po kaklu skurstančiai ir net būtiniausioms reikmėms lėšų nesurandančiai Savivaldybei. Tarybos opozicijos raginama miesto valdžia ieškojo būdų, kaip būtų galima pakoreguoti sutartį ir sumažinti Savivaldybei arenos išlaikymo kaštus. Tačiau teigiama, kad teisinių galių tą padaryti nėra. Sutartis sudaryta taip, kad dar aštuonerius metus arenos valdytojams iš miesto biudžeto kasmet teks atseikėti po 2 mln. 50 tūkst. litų.

T. Inčikas mano, kad koncesijos mokesčio klausimas tėra pigus politikų triukas, pasikartojantis prieš kiekvienus rinkimus.

 

Naujas ir „Siemens“ vadovas

D. Visackui pasitraukus į nuosavą verslą, „SEVEN Entertainment“ teko ieškoti generalinio direktoriaus ir kitai jo vadovautai – Vilniaus „Siemens“ – arenai, valdomai taip pat šios įmonių grupės. Šios arenos vadovu paskirtas ilgametis įmonės darbuotojas Juras Vėželis, iki šiol ėjęs „Siemens“ arenos direktoriaus pavaduotojo pareigas.

 

 

Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ

Sekunde.lt

 

2014-07-04 20:30