Коломойський вперше прокоментував націоналізацію "ПриватБанку"

© Reuters
Бізнесмен подякував Кабміну і розповів, як НБУ "дотиснув" банк.

Колишній співвласник "ПриватБанку" Ігор Коломойський вперше прокоментував націоналізацію банку.

Письмовий коментар ТСН.ua наводить дослівно.

"У цей нелегкий для колишніх акціонерів час я хотів би дати короткий коментар про націоналізацію "ПриватБанку" трьома тезами.

1. Я хочу подякувати Кабінету Міністрів і особисто Володимиру Гройсману.

Як ви знаєте, внаслідок останньої хвилі клієнтської паніки, спровокованої насамперед діями НБУ, ми були змушені звернутися до Кабінету Міністрів з пропозицією про передачу "ПриватБанку" державі.

Я вважаю, що прем'єр-міністр і його команда виявили справжню мужність, прийнявши це непросте рішення. Якщо б вони не зважилися на цей крок, це поставило б під загрозу всю фінансову систему України.

Читайте також: Колишній топ-менеджер "ПриватБанку" пояснив, чому не можна говорити про проблемність фінустанови

2. "ПриватБанк" став жертвою свавілля НБУ.

У "ПриватБанку" був збалансований забезпечений кредитний портфель, що підтверджується міжнародним аудитом. Однак НБУ, постійно змінюючи свої власні нормативи, вигадував все нові і нові способи штучного зниження капіталізації банку.

Потім вони почали розповідати про міфічну діру в 150 млрд грн, 97% пов'язаних кредитів, про те, що всі гроші викрадені або виведені в офшори. Хоча всі ці цифри вони отримали в результаті довільної зміни облікової політики.

Нормальні центробанки допомагають банкам у важкий час, такий як економічні кризи, окупація або війна. Наш же регулятор використав усі можливі прийоми, щоб дотиснути "ПриватБанк". І, на жаль, у нього це вийшло.

Читайте також: Принцип доміно. Банкрутство "ПриватБанку" призвело б до "лускання" інших банків – НБУ

3. Найважливіше, що унаслідок прийнятого рішення не постраждали клієнти банку.

Як би важко і прикро не було, протягом всіх переговорів ми пам'ятали, що найголовніше - це клієнти "ПриватБанку". Мені смішно чути висловлювання, що Коломойський когось шантажував, погрожуючи обвалити "ПриватБанк". Ми захищали наш банк до останнього, але рівно до того моменту, поки ми не відчули загрозу для клієнтів. А в іншому, історія розставить все по своїх місцях.

Ну, і щоб завершити на мажорній ноті, я висловлю надію, що новий акціонер в особі держави і нове правління, очолюване паном Шлапаком, буде високо нести прапор "ПриватБанку", знайде спільну мову з усіма клієнтами банку, збереже та примножить його високі стандарти. Я сподіваюся, що новий менеджмент не тільки гідно зустріне в наступному році 25-річчя банку, але і закладе основи для святкування його 50-річчя.

Дякую за увагу".

Нове керівництво "Привабанку" запевняє, що роботу банку вдалося стабілізувати

ТСН. Ранок 22 грудня, 09:02
Про це йдеться у першому звернення нового голови правління націоналізованої фінустанови Олександра Шлапака. За його словами, банк працює у звичному режимі, і платежі здійснюються без обмежень. Вже сьогодні у Дніпрі запланований брифінг новопризначеного керівника "Приватбанку". Вірогідно, Шлапак представить нову команду, яка керуватиме установою. Декілька нинішніх топ-менеджерів банку вже заявили про звільнення з посад.

Нагадаємо, про націоналізацію "ПриватБанку" стало відомо пізно ввечері в неділю, 18 грудня. У середу, 21 грудня, фінустанова офіційно перейшла у державну власність. Міністерство фінансів купило "ПриватБанк" у Фонду гарантування вкладів фізосіб за символічну одну гривню.

Перехідний період тривав 72 години. У понеділок, 19 грудня, голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що "ПриватБанк" віднесений до категорії неплатоспроможних. За її словами, дефіцит капіталу банку становив 116 млрд грн, а 97% корпоративного кредитного портфеля було роздано компаніям, пов'язаним з акціонерами. Цю "дірку" держава планує закрити випуском облігацій держпозики. Перший транш цінних паперів на 43 млрд грн буде випущений до кінця року.

Зі свого боку колишні топ-менеджери "ПриватБанку" спростували претензії НБУ в наявності діри в 148 мільярдів гривень. "Банк працював нормально, і міг нормально працювати й далі. Міфічні діри – це все результат зміни облікової політики Нацбанку, котрий припинив брати на облік ті застави, котрі в нас були і котрі до цього бралися на облік", - розповів колишній голова правління "ПриватБанку" Олександр Дубілет.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами ТСН.ua / ЛЛ
Побачили помилку - контрол+ентер
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 9
  • Евгений Громов Евгений Громов Вчора, 00:50 Згоден 81 Не згоден 24 А если б Игорь Валерьевич вместо того, чтоб подигрывать циничным барыгам в медиа и политическом пространстве, встал на сторону народа, как сделал это в 2014 году - то уже были бы перевыборы в ВР, в которых партия Коломойского заняла бы одно из первых мест. Но Игорь Валерьевич пошел по более лёгкому для него пути - пути договорняков и подковёрных игор, на котором его же и кинули. Урок всем остальным - на народ и гражданское общество надо опираться, а не на политических барыг відповісти цитувати Vitaly  Voloshkov Vitaly Voloshkov Вчора, 03:04 Згоден 33 Не згоден 10 А зачем нам коломойский в парламенте ? цитувати
Вибір редакції