خبر فوری

در حال خواندن:

ترامپ دستور ممنوعیت ورود شهروندان ایران و شش کشور دیگر به آمریکا را امضا کرد


ایالات متحده امریکا

ترامپ دستور ممنوعیت ورود شهروندان ایران و شش کشور دیگر به آمریکا را امضا کرد

موضوع داغ مطالب بیشتر درباره دونالد ترامپ

رئیس جمهوری آمریکا، یکی دیگر از وعده های انتخاباتی خود را در اولین هفته ورود به دفتر کار خود در کاخ سفید عملی کرد. دونالد ترامپ، دستور اجرایی را تحت عنوان «حفاظت از آمریکا در برابر حملات تروریستی» امضا کرد که بر اساس آن ورود پناهجویان به آمریکا برای دست کم ۴ ماه تعلیق می شود. بر اساس این دستور، ورود شهروندان هفت کشور که اکثریت جمعیت آنها مسلمان هستند، از جمله ایران به آمریکا برای ۹۰ روز ممنوع شده است.

به جز ایران، شش کشور سوریه، عراق، یمن، لیبی، سومالی و سودان هم در فهرست کشورهای ممنوع قرار دارند.

دونالد ترامپ در مبارزه های انتخاباتی به رای دهندگان آمریکایی وعده داده بود که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری قوانین سختگیرانه ای را برای کنترل افرادی که از کشورهای دیگر وارد آمریکا می شوند به کار خواهد بست.

آقای ترامپ گفته است که با وجود قانون جدید، پناهجویان مسیحی سوریه اولویت خواهند داشت.

در متن دستور رئیس جمهوری آمریکا آمده است که ممنوعیت ورود پناهجویان سوریه ای به آمریکا تا زمانی ادامه خواهد داشت که قوانین این کشور با «تغییرات اساسی» طوری تنظیم شوند که با منافع ملی آمریکا سازگار شوند.

در یورونیوز مفتخریم که روزنامه‌نگاران ما در سراسر جهان آماده‌اند تا برای شما دیدگاهی محلی از اخبار جهانی به ارمغان بیاورند. در ادامه می‌توانید مطالب بیشتری درباره این موضوع به زبانی که مطلب به آن نوشته شده است بخوانید.

مطلب بعدی

اخبار جهان

جان هرت درگذشت