Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Руйнація астероїда і народження комет

12 березня 2017

У 18 і 19 століттях астрономи зробили деякі глибокі відкриття про астероїди і комети в межах Сонячної системи — від класифікації справжньої природи їх орбіт до виявлення величезної кількості невеликих об’єктів в головному поясі астероїдів. Такі відкриття на теперішній день складають більшу частину нашого багажу знань про ці загадкові небесні тіла.

Докладніше:

Радари NASA знайшли втрачені місячні космічні апарати

11 березня 2017

Пошук втрачених космічних апаратів і космічного сміття на орбіті Землі з часом може стати великою технологічною проблемою. Виявлення таких об’єктів на орбіті навколо Місяця — ще складніше завдання. Оптичні телескопи не можуть бути достатньо ефективними для ідентифікації невеликих об’єктів, прихованих в яскравому світлі супутника. Нова епоха в цьому напрямку досліджень відкрилася з моменту вже першої спроби вчених Лабораторії реактивного руху (JPL) NASA в Пасадені, штат Каліфорнія, використати міжпланетний радар нового покоління — з цією метою обидва компоненти радара буде розміщено на орбіті Місяця — один активний і один в стані спокою. Ця нова технологія може допомогти проектувальникам майбутніх місячних місій.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Покровський Костянтин Доримедонтович (23.V.1868 — 5.XI.1944)

 

Pokrovskyi 

Член-кореспондент АН СРСР, професор Костянтин Доримедонтович Покровський народився 11 травня 1868 р. у Нижньому Новгороді. Здобувши (1891) вищу освіту в Московському університеті, став до роботи на посаді позаштатного асистент Астрономічної обсерваторії цього університету. Водночас (1890—1895) завідував невеликою приватною обсерваторією Ф. Швабе. З 1895 р. — астроном-спостерігач в обсерваторії (з 1908 р. — її директор) Юр’ївського університету (нині Тартуський університет, Естонія). Протягом 1916—1918 рр. — ректор Пермського університету, а в 1919—1920 рр. — викладач Томського університету. З вересня 1920 р. — старший астроном Пулковської обсерваторії (у 1930—1932 рр. — заступник директора). Упродовж 1934—1944 рр. — директор Астрономічної обсерваторії Одеського університету (водночас у 1937—1938 рр. був деканом фізико-математичного факультету). У травні 1944 р. заарештований за обвинуваченням у зраді Батьківщині (реабілітований у 1991 році).

 

Галузь наукових інтересів К.Д. Покровського — комети. За його знімками у 1913 р. Г.М. Нєуймін першим в Російській імперії відкрив комету. Розробив методи небесної механіки для визначення орбіт хмарних утворень у хвостах комет.

 

Був активним педагогом (викладав астрономію в різних навчальних закладах) і популяризатором астрономічних знань. Читав науково-популярні лекції в багатьох містах країни. Автор книжки «Путеводитель по небу: Практическое руководство к астрономическим наблюдениям невооруженным глазом и малой трубой» (перше видання у 1894 р.), підручників з космографії для середньої та підручника з практичної астрономії для вищої освіти.

 

З 1940 р. — голова комісії із створення планетаріїв в Україні при АН УРСР.

 

Костянтин Доримедонтович Покровський помер у тюрмі 5 листопада 1944 р. в Києві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1