> AUDYCJA 26 <

W tym tygodniu bonus - 5 opali - otrzymuje Ava!

UWAGA!
Za swe zasługi na polu pilnowania porządku, regulaminu oraz zasad na forum Ava zostaje oficjalnym moderatorem na wszystkich terenach fabularnych oraz marginesie! Teraz już nie musi nas prosić o zwracanie uwagi innym, tylko może to robić sama i wyciągać konsekwencje, gdy ktoś nie będzie słuchać! Gratulujemy i mamy nadzieję, że będzie Was sumiennie pilnować. :>
Aktualizacja: do Avy dołącza Wendigo jako moderator wolnych terenów! Gratulujemy! :D


JAK ZMIENIĆ JĘZYK Z POWROTEM NA POLSKI?

INSTRUKCJA W OBRAZKACH:
Krok 1
Krok 2
Krok 3

!CTRL+ F5 LEKIEM NA WSZYSTKO

;) .P.S. Na samym dole strony

ANKIETA, KTÓRA ZMIENI WASZE ŻYCIE


~ Poradnik
dla nowych

~ Regulamin

BEZKRÓLEWIE NANANA!ŚMIESZNY CYTAT NA PRIMA APRILIS:
- Skąd wyjeżdża czołg?
- Znienacka

HEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHE

Generator statystyk
KWIECIEŃ


FAQ
הפורום מכיל הודעות חדשות Regulamin
Każdy użytkownik ma obowiązek zapoznania się z regulaminem forum.
אשכולות:
2

תגובות:
2
REGULAMIN
22-06-2012, 12:42
על ידי Regulamin
הפורום מכיל הודעות חדשות ABC
Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące forum.
תת פורומים: הפורום מכיל הודעות חדשותSystem forum, הפורום מכיל הודעות חדשותFabuła, הפורום מכיל הודעות חדשותO forum i jak zacząć
אשכולות:
36

תגובות:
691
Pytania
14-03-2017, 13:03
על ידי Vasanti Vei
הפורום מכיל הודעות חדשות Sprawy forum
אשכולות:
109

תגובות:
2,675
Kwietniowa ankieta
לפני 1 שעה
על ידי Wendigo
הפורום מכיל הודעות חדשות Sprawy użytkowników (משתמש אחד צופה)
W tym dziale znajdziecie:
- poszukiwania rodziny, opiekunów i innych osób do fabuły
- oddawanie i dezaktywację/aktywację kont
- informowanie o nieobecnościach
תת פורומים: הפורום מכיל הודעות חדשותWolne avatary, הפורום מכיל הודעות חדשותAvatarnia
אשכולות:
42

תגובות:
2,268
Asurkogydzie
לפני 2 שעות
על ידי Venety
הפורום מכיל הודעות חדשות Zapisy i opisy stad
Zanim przystąpisz do gry na fabule, wyślij zapis!
Znajdziesz tutaj również opisy wszystkich stad.
תת פורומים: הפורום סגור לתגובות חדשותArchiwum
אשכולות:
31

תגובות:
862
Zapisy
30-03-2017, 09:58
על ידי Santina

הפורום מכיל הודעות חדשות Lwia Skała
Ten potężny blok skalny, za dnia rozświetlony słonecznymi promieniami, jest znakiem rozpoznawczym Lwiej Ziemi. Ze szczytu Lwiej Skały można z łatwością dostrzec wszystkie okoliczne ziemie, a w jej chłodnym środku znaleźć ulgę przed upałem. To tu odbywają się wszelkie stadne uroczystości i inne ważne dla Lwioziemców wydarzenia.

מנוהל ע"י: Ayumi
אשכולות:
4

תגובות:
1,662
Lwia Skała - dół
אתמול, 22:14
על ידי Vasanti Vei
הפורום מכיל הודעות חדשות Słoneczna Rzeka
To ogromna rzeka, która przecina tereny Lwiej Ziemi i swoimi licznymi odnogami kieruje się w stronę oceanu. Dostarcza ona stadu oraz zwierzynie życiodajną wodę, która sprawia, że Krąg Życia pozostaje niezachwiany. Lwiątka wprost uwielbiają się przy niej bawić. Przy brzegu znajduje się także pokaźna grota, która rzadko pozostaje niezamieszkana.

מנוהל ע"י: Ava, Ayumi
אשכולות:
6

תגובות:
3,273
Granica Lwiej Ziemi
23-03-2017, 10:53
על ידי Mulungu
הפורום מכיל הודעות חדשות Wąwóz
Olbrzymi, przecinający sawannę wąwóz swoimi wysokimi ścianami przeraża niejednego śmiałka. Przez to, że znajduje się przy granicy ziem, jest on częstym miejscem odwiedzin niekoniecznie mile widzianych gości. Jednakże w gorące dni wąwóz staje się niemalże niemożliwy do przejścia - podłoże parzy łapy, zaś osobnik znajdujący się w nim nie ma możliwości ukrycia się przed palącym słońcem.

מנוהל ע"י: Ava, Ayumi
אשכולות:
3

תגובות:
856
Górna Część Wąwozu
29-11-2016, 15:02
על ידי Ayumi
הפורום מכיל הודעות חדשות Sawanna (משתמש אחד צופה)
Obfita w zwierzynę sawanna, która graniczy z wodami oceanu. Jest ona nie tylko głównym miejscem spotkań grupy łowieckiej, ale pod licznymi tam akacjami można też znaleźć ukojenie przed słońcem. Znajduje się tu również Baobab, który niegdyś był zamieszkiwany przez szalonego małpiego mędrca Rafikiego, a teraz, przejęty przez jego ucznia Hekimę, jest miejscem, gdzie można wymienić swoje opale na unikatowe przedmioty!

מנוהל ע"י: Ava, Ayumi
תת פורומים: הפורום מכיל הודעות חדשותWzgórze
אשכולות:
9

תגובות:
2,789
Ukryte jaskinie
11-03-2017, 16:51
על ידי Kasill
הפורום מכיל הודעות חדשות Ognisty Las
Nazwa lasu, zwanego również miodowym, pochodzi od złociście mieniących się liści, w ciągu gorącego dnia przypominających chmarę małych, wesołych płomyków. Przypomina on dżunglę, z tą różnicą, że nie uświadczysz tu palmy, a większość drzew stanowią akacje. Tutejszą gęstwinę, o klimacie znacznie przyjemniejszym niż ten panujący w bardziej wilgotnych rejonach, upodobało sobie wiele gatunków zwierząt.

מנוהל ע"י: Ava, Ayumi
אשכולות:
3

תגובות:
526
Wodospad
03-03-2017, 04:11
על ידי Jeanette

הפורום מכיל הודעות חדשות Złota Skała
Majestatyczna skała górująca nad okolicznymi ziemiami, skrząca się w blasku słońca niczym złoto, a w świetle księżyca błyszcząca jak srebro. Wejście na nią może sprawiać trudność, ale wynagradza to zapierający dech w piersiach widok na otaczające górę tereny. Szczyt skały jest zupełnie płaski i idealny do zgromadzeń większej ilości zwierząt.
אשכולות:
3

תגובות:
761
Baobab u stóp Złotej Skał...
17-03-2017, 23:18
על ידי Amai
הפורום מכיל הודעות חדשות Wodospad Szczęścia
Monumentalny wodospad, z którego z hukiem spada krystalicznie czysta woda. Wokół niego rośnie wiele różnych gatunków roślin, także tych rzadko spotykanych, a z pewnością wielobarwnych i niezwykłych. Jest on również źródłem wody dla ogromnej ilości żyjących w pobliżu zwierząt różnych gatunków, które często przesiadują tam bez obaw o swoje życie.

מנוהל ע"י: Ava
אשכולות:
3

תגובות:
952
Wodospad
לפני 3 שעות
על ידי Ua
הפורום מכיל הודעות חדשות Ognisty Step
Niegdyś zalany lawą i doszczętnie spalony, dziś żyzne wulkaniczne ziemie porasta dość bujna roślinność, wabiąca na te tereny wiele zwierzyny łownej, a zatem i drapieżników. Krajobraz rozległego stepu buduje przede wszystkim złocista trawa i stada różnych gatunków antylop. W centrum znajduje się potężny stary baobab, który rośnie tu od lat - przeżył nawet wybuch wulkanu.

מנוהל ע"י: Ava
אשכולות:
5

תגובות:
1,458
Las na skraju stepu
אתמול, 16:13
על ידי Xenia
הפורום מכיל הודעות חדשות Księżycowa Polana
Malownicza dolina, pełna trawy i barwnych kwiatów. Panuje tu cicha, spokojna i błoga atmosfera, która pasuje wielu zwierzętom przychodzącym tu odpocząć od pośpiechu i zgiełku. Często pojawia się tu mgła, nadająca temu miejscu tajemniczy i nieco mistyczny charakter, a wtedy wszelka zwierzyna zamiera w oczekiwaniu na coś niezwykłego. Mgła jednak szybko odchodzi, a na polanie ponownie rozbrzmiewają ptasie trele.

מנוהל ע"י: Ava
אשכולות:
5

תגובות:
1,150
Księżycowa Polana
26-03-2017, 00:23
על ידי Ava

הפורום מכיל הודעות חדשות Skała Skazy (משתמש אחד צופה)
Ogromny masyw skalny znajdujący się na środku przerażającego pustkowia. Z niego rozciągają się widoki na brunatne połacie piaszczystych i skalnych okolic. W samej skale znajduje się ogromna grota, mogąca pomieścić sporej wielkości lwie stado. Podobno niedaleko ukryta jest jaskinia, która służyła niegdyś za lochy. Na zachodnim horyzoncie z jej szczytu można dostrzec termitierę Ziry, gdy spojrzeć zaś na wschód zobaczysz Kanion.

מנוהל ע"י: Kami, Myr
תת פורומים: הפורום מכיל הודעות חדשותTermitiera
אשכולות:
10

תגובות:
1,945
Komnata Medyczki
היום, 01:50
על ידי Ema
הפורום מכיל הודעות חדשות Szara Skała
Okazała skała, swym wyglądem przypominającym pysk kamiennego lwa szczerzącego swe kły podczas ryku. Stalagmity i stalaktyty przy wejściu do groty przywodzą na myśl zębiska groźnego drapieżnika, a ciemne wnęki u góry są niczym puste ślepia czającego się w mroku kota. Jaskinia wewnątrz skały zdolna jest pomieścić spora gromadę zwierząt, ze szczytu skały rozciąga się widok na Rzekę Fuego i Nory.

מנוהל ע"י: Jeanette, Kami, Myr
תת פורומים: הפורום מכיל הודעות חדשותRzeka Fuego, הפורום מכיל הודעות חדשותNora
אשכולות:
24

תגובות:
2,326
Legowiska
22-03-2017, 22:59
על ידי Gyda
הפורום מכיל הודעות חדשות Skrawek Sawanny
Sama sawanna nie jest wielka, jednak wraz z przepływającą przez nią rzeka i pobliska oazą tworzy stadu idealne miejsce do polowań i odpoczynku. Trawy w porze deszczowej zielenią się ożywiając dość ponury krajobraz królestwa. Można się tu natknąć na niewielkie stada antylop, nad rzeką trzeba jednak uważać na przyczajone w mętnej wodzie krokodyle. Oaza zaś jest istnym rajem oferującym wodę i przyjemny cień nawet w samym środku pory suchej.

מנוהל ע"י: Jeanette, Kami, Myr
תת פורומים: הפורום מכיל הודעות חדשותCzarna Rzeka, הפורום מכיל הודעות חדשותOaza
אשכולות:
16

תגובות:
4,806
Jaskinia Medyka
לפני 6 שעות
על ידי Kama
הפורום מכיל הודעות חדשות Cmentarzysko Słoni
Stare cmentarzysko usłane masami próchniejących szczątków olbrzymich słoni. Jest to niezwykle stare i tajemnicze miejsce, nikt do końca nie wie, w jaki sposób znalazły się tutaj wszystkie kości tych wielkich ssaków. Teren ten jest bardzo rozległy i sąsiaduje z Lwią Ziemią. Kiedyś mieszkały tu hieny, ale dawno nie pojawiły się w tych stronach. Na cmentarzysku panuje nieprzyjemna atmosfera, a wszechogarniająca pustka jedynie potęguje to wrażenie. W głębi znajdują się liczne gejzery, od czasu do czasu buchające gorącą wodą.

מנוהל ע"י: Jeanette, Kami, Myr
תת פורומים: הפורום מכיל הודעות חדשותSkalisko
אשכולות:
11

תגובות:
852
Cmentarz
לפני 11 שעות
על ידי Wendigo
הפורום מכיל הודעות חדשות Kanion
Olbrzymie strome skały piętrzą się na kilkanaście metrów po obu stronach dawno wyschniętego koryta rzeki. Nie ma tu wielu wąskich ścieżek, które pozwoliłyby na wydostanie się z kanionu i często trzeba przebyć spory kawałek, by przejść na drugą stronę. Doskonałe miejsce do organizowania zasadzek. Dno usiane jest kośćmi i innymi szczątkami zwierząt, które spotkał tu nieszczęśliwy koniec.

מנוהל ע"י: Jeanette, Kami, Myr
אשכולות:
3

תגובות:
429
Górna część Kanionu
29-03-2017, 19:52
על ידי Talvedu'ul

הפורום מכיל הודעות חדשות Pustkowie
Najbardziej nieprzyjazne dla życia tereny krainy. Przetrwały tu tylko najbardziej wytrzymałe rośliny i drobne zwierzęta, które są przystosowane do takich klimatów. Te ostatnie często stają się łatwym kąskiem dla sępów, które równie chętnie goszczą w tych stronach. Wszędzie piach, kamienie i sucha ziemia. Niewiele poza tym można tutaj znaleźć.

מנוהל ע"י: Ava, Wendigo
תת פורומים: הפורום מכיל הודעות חדשותOgnista Pustynia
אשכולות:
3

תגובות:
283
Pustynia
21-01-2017, 22:53
על ידי Sinnon
הפורום מכיל הודעות חדשות Dolina Spokoju
Dolina leżąca w samym sercu Lwiej Krainy. Słynna z panującego w niej spokoju, ponieważ od dawna nie była zamieszkana przez żadne lwie stado. Jest jednak domem dla wielu grup roślinożerców, które mają pod dostatkiem świeżego jedzenia. Ze względu na położenie jest również często odwiedzana przez samotne lwy, które wybierają ją na miejsce odpoczynku i zawierają tam nowe znajomości.

מנוהל ע"י: Ava, Wendigo
תת פורומים: הפורום מכיל הודעות חדשותRównina, הפורום מכיל הודעות חדשותMroczne Groty
אשכולות:
15

תגובות:
3,141
Skalny las
היום, 01:56
על ידי Loki
הפורום מכיל הודעות חדשות Szare Ziemie
Bardzo nieprzyjazne dla zwierząt miejsce; można tu spotkać praktycznie same krokodyle. Nikt inny nie chce przebywać na Szarych Ziemiach. Większość terenów jest niemożliwa do przejścia, rozległe bagna stanowią przeszkodę nie do pokonania. Charakterystycznym punktem jest ogromny, wygasły wulkan, a jedyne przyjazne miejsce to potężny blok skalny, nazywany Szarą Skałą.

מנוהל ע"י: Ava, Wendigo
תת פורומים: הפורום מכיל הודעות חדשותWulkan Burgess Shale, הפורום מכיל הודעות חדשותSkalisty Wąwóz Śmierci, הפורום מכיל הודעות חדשותZdradliwe Bagna, הפורום מכיל הודעות חדשותCiemna Kotlina
אשכולות:
10

תגובות:
703
Zewnętrzny pierścień
אתמול, 08:17
על ידי Zafarani
הפורום מכיל הודעות חדשות Obrzeża Kilimandżaro
Zdecydowanie są to tereny pełne wzniesień. Pierwsze, co rzuca się w oczy w najbliższej okolicy to potężne Kilimandżaro, górujące nad pozostałymi ziemiami. U jego podnóży oprócz licznych łąk rośnie tajemniczy las, w którym zawsze leży śnieg. Po drugiej stronie góry zaś znajduje się romantyczny, pełen życia zakątek, nazywany przez mieszkańców Lwiej Krainy uroczą nazwą Upendi.

מנוהל ע"י: Ava, Wendigo
תת פורומים: הפורום מכיל הודעות חדשותŚnieżny Las, הפורום מכיל הודעות חדשותUpendi, הפורום מכיל הודעות חדשותKilimandżaro
אשכולות:
9

תגובות:
864
Mglista Dolina
אתמול, 09:39
על ידי Askari
הפורום מכיל הודעות חדשות Dżungla
Poruszając się po dżungli, lepiej nie schodzić z wydeptanych ścieżek, bo choć ogrom roślinności zachwyca swoją różnorodnością, to nietrudno zagubić się w tej plątaninie drzew, krzewów, lian, liści, paproci... Nie brakuje tu też mniejszych czy większych przedstawicieli afrykańskiej fauny. W tym wilgotnym miejscu można też natrafić na, wydawałoby się, zupełnie przypadkowo rozmieszczone groty, kotliny, bagna czy strumyki.

מנוהל ע"י: Ava, Wendigo
אשכולות:
5

תגובות:
771
Grota pod zwalonym drzewe...
היום, 02:09
על ידי Jeanette
הפורום מכיל הודעות חדשות Źródło Życia

Najdalej wysunięte na wschód stałe źródło wody na ziemiach Lwiej Krainy. Co ciekawe, nie wysycha ono nawet podczas największych suszy, kiedy wszystkie inne podobne zbiorniki straszą widokiem gorącego piasku. Na co dzień przebywa tu dużo zwierzyny łownej, zwabionej niezachwianą możliwością ugaszenia pragnienia. Bliskość licznych jaskiń sprawia, że także i drapieżniki nierzadko osiedlają się w tej okolicy.

מנוהל ע"י: Ava, Wendigo
תת פורומים: הפורום מכיל הודעות חדשותJaskinie nad Rzeką
אשכולות:
4

תגובות:
524
Kamienna Pieczara
אתמול, 23:31
על ידי Ghalib
הפורום מכיל הודעות חדשות Na marginesie
אשכולות:
476

תגובות:
9,155
Oaza [Satau, Myr]
לפני 6 שעות
על ידי Satau

הפורום מכיל הודעות חדשות Filmy animowane
Dyskusje na temat wszelkich filmów animowanych.
תת פורומים: הפורום מכיל הודעות חדשותKról Lew, הפורום מכיל הודעות חדשותLwia Straż, הפורום מכיל הודעות חדשותDisney, הפורום מכיל הודעות חדשותDreamWorks, הפורום מכיל הודעות חדשותInne
אשכולות:
52

תגובות:
600
Zwiastun króla lwa
25-03-2017, 20:31
על ידי Ava
הפורום מכיל הודעות חדשות Wszystko we wszystkim
Dyskusje na każdy temat.
תת פורומים: הפורום מכיל הודעות חדשותKarty Postaci, הפורום מכיל הודעות חדשותPojedynki, הפורום מכיל הודעות חדשותNasza twórczość, הפורום מכיל הודעות חדשותDyskusje, הפורום מכיל הודעות חדשותKsiążki, הפורום מכיל הודעות חדשותFilmy i seriale, הפורום מכיל הודעות חדשותGry
אשכולות:
104

תגובות:
4,072
Czego słuchasz w tej chwi...
אתמול, 17:45
על ידי Jae Barb
הפורום מכיל הודעות חדשות Gry forumowe (משתמש אחד צופה)
Gry i zabawy.
אשכולות:
33

תגובות:
10,522
W jakim języku mówi posta...
לפני 2 שעות
על ידי Huntrees
הפורום סגור לתגובות חדשות Archiwum

תת פורומים: הפורום מכיל הודעות חדשותArchiwum stad, הפורום מכיל הודעות חדשותEventy, הפורום סגור לתגובות חדשותKosz
אשכולות:
849

תגובות:
14,389
Cytat miesiąca
01-02-2017, 23:34
על ידי Samiya
הפורום מכיל הודעות חדשות Wymiana bannerów
Tutaj prowadzimy wymianę banerów. Zapraszamy!
אשכולות:
3

תגובות:
309
Fora partnerskie
20-03-2017, 17:40
על ידי Venety

סטטיסטיקות המערכת
מי מחובר [רשימה מלאה]
24 משתמשים פעילים ב-10 הדקות האחרונות (7 משתמשים, 1 מתוכם הוא בלתי נראים, ו-15 אורחים).
Google, Bing, Asura, Eden Sandjon, Samiya, Wendigo, Zevran, Μαχαφουκο
Odwiedzili nas dzisiaj [רשימה מלאה]
738 משתמשים w ciągu ostatnich 24 godzin (55 משתמשים, 2 w tym הם i 683 אורחים).
Amai, Askari, Asura, Athastan, Ava, Ayumi, Azim, Baqiea, Belial, Chawa, Ciri, Eden Sandjon, Eleyna, Ema, Evenori, Fiołek, Firkraag, Ghalib, Gyda, Haki, Huntrees, Inés, Iris, Jae Barb, Jeanette, Kama, Kami, Kuanza, Loki, Malou, Mistrz Gry, Moréna, Mtego, Mwuaji, Myr, Ndevu, Nurit, Samiya, Satau, Sigrun, Sören, Taal, Talvedu'ul, Tib, Ua, Vasanti Vei, Venety, Vincent, Vult, Wendigo, Zephyr, Zevran, Μαχαφουκο
Grupy użytkowników
Samotnicy, Lwia Ziemia, Srebrny Księżyc, Królestwo Mgły i Popiołu, Duchy, MISTRZ GRY
סטטיסטיקות המערכת
המשתמשים שלנו כתבו 87,569 תגובות בכ-2,192 אשכולות.
נכון לעכשיו יש במערכת 541 משתמשים רשומים.
ברוכים הבאים למשתמש החדש ביותר, Santina.
שיא מספר המשתמשים המחוברים בו-זמנית הוא 112 משתמשים, בתאריך ה-07-03-2017 בשעה 22:29
סמן פורומים כנקראו | סטטיסטיקות פורום


ShoutBox

« Archiwum SB

avatar
*podaje udko* uwaga bo gorące
avatar
Najlepsze
avatar
<3
avatar
A tułów się upiecze na święta :v
avatar
Będzie co jeść
avatar
Kiedy Gyda dostanie kolorek? >:D
avatar
kiedy go oficjalnie przyjmą? zapewne
avatar
możecie mu dać zielony kwik
avatar
marchewkowy, jaki zielony :v
avatar
ale wendigo, gyda już ma partnera
avatar
nie wiem, czy możemy, bo Lwi chyba nie wiedzą, że on nie jest Lwim xD
avatar
ale co mnie lwi obchodzą, jak on odszedł?
avatar
nawet jak go marchwie nie przyjmą, to nie wróci na lz
avatar
avatar
Nie no, zielonego nie dostanie.
avatar
ej właśnie, jak Gyda może mieć młode skoro ma rok?
avatar
Ale jak tylko go marchewki przyjmą, to ofc zmienimy.
avatar
avatar
Ej, o co chodzi w tych filmach z cyklu Poradnik Uśmiechu? Zapewne trzeba przed obejrzeniem wyjarać ze 2 kilo zioła, ale tymczasowo tyle nie posiadam
avatar
Nie wiem, nie oglądam.
avatar
Moim śmiechem jest to forum. xD
avatar
chodzi o klimat
avatar
telefon dzwoni bo kalafior
avatar
W sumie lubię takie filmy, uświadamiają mi, że na tym świecie są jeszcze bardziej zryte mózgi ode mnie
avatar
jak z papieru
avatar
papieru
avatar
papapapapapapapapapieru
avatar
E tam zryte, inteligentny człek jesteś.
avatar
Jak to jest, że mam 23* w pokoju i mi zimno
avatar
avatar
O. puściło
avatar
W sumie, dzisiaj mogę Ci wybaczyć rozwalanie sb. xD
avatar
Ale tylko dzisiaj. :v
avatar
Ja też chcę D:
avatar
Co chcesz?
avatar
rozwalić sb Nic już :v
avatar
to rozwalajmy
avatar
:j
avatar
Welp.
avatar
Uznajmy, że nic nie widzę. :v
avatar
Nie będę Wam forum niszczył :v
avatar
Prawidłowo, my sami radzimy sobie z tym doskonale
avatar
Taaaaaaaaa.
avatar
My mamy Felkę.
avatar
Ona perfekcyjnie rozwala forum. xD
avatar
Sami mówi, że oni perfekcyjnie radzą sobie Sami
avatar
ציטוט:HÖHÖHÖHÖH
avatar
działa xd
avatar
Sama Sami twierdzi, że dadzą sobie radę sami
avatar
Spieszmy się kochać primaaprilisowe ogłoszenia, tak szybko odejdą </3