Check'in Kontrol

Check-in

Yolcuların dış hat uçuşları için tarifeli uçuştan iki saat, iç hat uçuşlarında ise bir buçuk saat önceden havalimanımızda olmaları önerilir.

Check-in kontuarlarının üzerindeki elektronik FIDS Monitörlerini (uçuş bilgi monitörleri) kontrol edilerek, uçuş için check-in yaptırılacak uygun kontuarı kolayca bulmak mümkündür. Bu monitörlerde , havayolları, uçuş numaraları ve kalkış saatleri gösterilmektedir.

Check-in kontuarında görevli memurlar tarafından gidiş kapı numarası ve koltuk rezervasyon numarası bulunan bir biniş kartı verilir. Ayrıca, bir bagaj etiketi kuponu da alabilirsiniz

Yolcularımızın check-in işlemlerini yaptırabilmeleri için, geçerli bir kimlik belgesine (dış hat uçuşları için pasaporta) ve uçuş biletine gereksinimleri olacaktır. Ayrıca, milliyet ve gidilecek ülkeye bağlı olarak bir vizeye de ihtiyaç duyulabilir.

Check - in kontuarları

Terminalimiz içerisinde İç ve Dış hat giden yolcu katında Havayolu şirketleri ve Yer Hizmet Kuruluşları tarafından toplam 5 ada da yolcularımıza check- in hizmeti verilmektedir. Ayrıca VIP ve CIP hizmet salonlarında da bu hizmet sağlanmaktadır.

Dış hat kontuarları

A adası 24 adet

B adası 24 adet

İç hat kontuarları

C adası 12 adet

D adası 30 adet

E adası 12 adet

VIP / CIP kontuarları

VIP 4 adet

CIP 5 adet

bulunmaktadır.

Ayrıca terminalimizde bagajsız seyahat eden yolcularımız için self check in kontuarları bulunmaktadır.