English

Ali Bakır,Enfield Belediye Başkanı oldu

Enfield Belediye Başkanlığına ikinci kez bir Türkiyeli seçildi. İki dönem üst üste İşçi Partisi’nden Enfield Belediye Meclis Üyeliğine seçilen Ali Bakır, yapılan seçimler sonucu Enfield’in yeni belediye başkanı oldu.

Konuyla ilgili olarak aldığımız bilgilere göre, 41 sandalye ile belediyeyi elinde bulunduran İşçi Partisi geçtiğimiz günlerde görev dağılımı yaptı. Ali Bakır ile Suna Hürman Mayor olarak aday gösterildiği oylama sonucu Bakır oy çoğunluğu ile belediye başkanı seçildi. Bakır’ın 11 Haziran’da belediye binasında düzenlenecek bir törenle görevi devralması bekleniyor.

İşçi Partili Yasemin Brett, Ayfer Orhan ve Ahmet Öykener de belediye kabinesinde görev aldılar. Yeni görevi ile ilgili gazetemize bilgi veren Bakır, Enfield gibi büyük bir ilçenin belediye başkanlığını yürütecek olmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Belediye başkanı seçilmek sevindirici bir olay, bunun gençlere güzel bir rol model olacağı kanısındayım” dedi. Uzun bir süredir yaptıkları özverili çalışmaların meyvelerini yavaş yavaş almaya başladıklarını ifade eden Bakır, “Bu seçimlerde 32 belediye meclis üyemiz oldu. Bu yeterli mi?Tabi ki yeterli değil, bu yüzden daha fazla çalışmalıyız” diye devam etti. Bir sonraki seçimlerde başarı çıtasına daha da yukarı taşıyacaklarına işaret eden yeni başkan, “Muhafazakar Parti icraatlarıyla halkı hayal kırıklığına uğratmıştır. Mensubu olduğum İşçi Partisi ise ülke genelinde sağladığı aldığı onur vericidir” diye konuştu.

Ali Bakır, Türkçe konuşan seçmenlerin bir önceki seçimlere nazaran bu seçimlere daha bir ilgi gösterdiğini ifade ederek, “Halkımızın bu ilgisi bizi mutlu etmiştir. Gelecekte daha güçlü bir toplum olmamız yolunda umutlarımızı daha da artırmıştır” dedi. Bakır belediye başkanı olarak tarafsızlık ilkesi ışığında tüm halkın başkanı olacağını ve Enfield’i gerek içerde gerekse dışarda en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi.

Eğitim, konut, sağlık, çevre ve toplum güvenliği gibi bir çok konunun belediyenin denetiminde olduğunu kaydeden Bakır, “Günlük yaşamımızı yakından ilgilendiren bu alanlarla ilgili kararları belediye meclis üyesi arkadaşlarımız karar veriyor” dedi.

Etiketler:

Benzer Haberler

Mayor’s Charity Fun Run 2014 sonuçları Bakır, Rotary Kulübü’nü ziyaret etti Ali Bakır 43 bin 843 sterlin gelir elde etti ‘İngiltere’de artık güçlü bir toplum olmalıyız’

Olay Gazetesi'ni takip edin

Facebook Twitter

Son haberler

Enflasyon oranı son 9 ayda ilk kez düştü Enflasyon oranı son 9 ayda ilk kez düştü

Brexit referandumundan beridir yurt dışından getirilen ürün masraflarının artmasıyla keskin bir şekilde yükselmeye başlayan enflasyon oranı, haziran ayında Ekim 2016’dan bu yana ilk kez düşerek yüzde 2.6 seviyesine geriledi.

100 binden fazla kişiye İrlanda pasaportu verildi 100 binden fazla kişiye İrlanda pasaportu verildi

Birleşik Krallık’ın Brexit kararı almasından bu yana İrlanda pasaportu için yapılan başvuruların yüzde 50 arttığı bildirildi.

Kart ödemelerinde ek ücretler yasaklanıyor Kart ödemelerinde ek ücretler yasaklanıyor

Hükümet tarafından yapılan açıklamaya göre, tüketiciler artık kredi kartı veya debit kartlarla ödeme yaparken ekstra ücretlerle karşı karşıya kalmayacak.

Perakende satışları beklentilerin üzerinde arttı Perakende satışları beklentilerin üzerinde arttı

Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) verilerine göre Birleşik Krallık’ta haziran ayında perakende satışları aylık yüzde 0.4 olan beklentinin üzerine çıkarak yüzde 0.6 artış kaydetti.

‘İki eğitimciye işlerinin iade edilmesini ve bir an önce serbest bırakılarak tedavi altına alınmalarını talep ediyoruz’

Britanya Parlamentosu Alevi Sekretaryası, konuyla ilgili olarak geçtiğimiz perşembe günü milletvekili Joan Ryan’ın katılımıyla bit basın toplantısı düzenledi.

Kredi almak zorlaşacak Kredi almak zorlaşacak

İngiltere Merkez Bankası diğer bankalardan aşırı borçlanmaya karşı tedbir almalarını istiyor.

‘Brexit belirsizlik anlamı taşıyor’ ‘Brexit belirsizlik anlamı taşıyor’

Avrupa Birliği Komisyonunun Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier, Avrupa Ekonomikve Sosyal Komitesi’nde, Birleşik Krallık’ın AB’den ayrılmasıyla ilgili müzakerelerdeki son durumu anlattı.

Brexit müzakere öncelikleri açıklandı Brexit müzakere öncelikleri açıklandı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier, AB Komisyonuüyelerinin haftalık toplantısının ardından basına açıklamada bulundu.Barnier,

Kredi almak zorlaşacak

İngiltere Merkez Bankası diğer bankalardan aşırı borçlanmaya karşı tedbir almalarını istiyor.

‘Brexit belirsizlik anlamı taşıyor’

Avrupa Birliği Komisyonunun Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier, Avrupa Ekonomikve Sosyal Komitesi’nde, Birleşik Krallık’ın AB’den ayrılmasıyla ilgili müzakerelerdeki son durumu anlattı.

Brexit müzakere öncelikleri açıklandı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier, AB Komisyonuüyelerinin haftalık toplantısının ardından basına açıklamada bulundu.Barnier,

Konut fiyatlarındaki aylık düşüş sürüyor

Birleşik Krallık’taki ev fiyatları haziran ayında yüzde 1 oranında düşüş gösterdi. Ev fiyatları aylık verilere göre ocak ayından bu yana görülen en büyük seviyede düştü.

Cem Adrian, Londra’da sahne alacak

Geçtiğimiz yıl unutulmaz türküleri yorumladığı “Seçkiler 2” albümü ile büyük beğeni toplayan Cem Adrian;

Füreya Karakteriyle Hafızalara Kazınan Yeldan Londra’da

İngiltere Kadın Platformu Sohbet Kulübü’nün bu seferki konuğu dizioyuncusu Neslihan Yeldan olacak Londra’da kadınlara yönelik

‘Gelin Tanış Olalım’ 6 Ekim’e Ertelendi

İngiltere Alevi Festivali kapsamında 7 Temmuz’da Londra’da oynanması beklenen “Gelin Tanış Olalım” adlı tiyatro oyunu,sanatçının vizesinde çıkan problem nedeniyle 6 Ekim tarihine ertelendi.

‘Adele’ artık sahneye çıkmayacağını açıkladı

Grammy ödüllü İngiliz şarkıcı Adele’den hayranlarını üzücü haber geldi.

Sokaklar Gökkuşağı Renklerine Büründü

Onur Yürüyüşü, her yıl Haziran ayının sonlarında Dünya genelinde kutlanan ve Stonewall ayaklanmasının yıl dönümünde gerçekleştirilen,LGBTİ bireyler ve LGBTİ bireylere destek veren kişilerin katılımıyla gerçekleşen bir dizi etkinlikler ve törenlerin bütünüdür.

Sheffield’de 7. Alevi Festivali Yapıldı

Geçtiğimiz pazargünü 9 Temmuz 2017 tarihinde Orta Britanya Alevi kurumları tarafından gerçekleştirilen7. Alevi Festivali etkinliği yapıldı. Sheffield’de bulunan Springs Park’ta gerçekleşen etkilikte Britanya’nın dört bir yanından cok sayıda Alevi ve Alevi dostları biraraya geldi.

Müze Ev

Ressam, hikayeci, grafiker ve koleksiyoner Veysel Yıldırım, yıllardır biriktirdiği eserlerini sergilemek için evini galeriye çevirerek ziyaretçilere açtı. Veysel babaolarak da tanınan sanatçı on yıldır büyük bir emekle sürdürdüğü ve özlemini duyduğu çalışmasını tamamladıktan sonra hem bir sanatgalerisi ve hem de bir müzeye kavuşmuş oldu.1985`ten beri Londra`da bulunan Dersim doğumlu, 57 yaşındaki Yıldırım`ın çalışmaları Google map’e kabul edilmiş.

Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Coşkuyla Kutlandı

FETÖ tarafından gerçekleştirilen kalkışmanın millet tarafından önlenmesinin bayramı olarak kutlanan “Demokrasi veMilli Birlik Günü” Doğu Londra’da kutlandı.

Designed by: Emre Caglar