INTERJERĄ KAUNIEČIAI PRADĖJO LIPDYTI NUO ĮSPŪDINGO PAVEIKSLO 0

2007-02-13

Vida Savičiūnaitė
Būstas (Lietuvos rytas), 2007 02 14 Studijavo interjerų žurnalus

„Kai kas nors manęs paklausia, kam reikėjo statytis namus, jeigu daugiausia laiko praleidžiame kelionėse po pasaulį, atsakau – tam, kad būtų kur dėti mėgstamus paveikslus ir originalius dizaino kūrinius“, – naujo būsto džiaugsmu dalijosi turizmo srities verslininkė Birutė Kalkienė.

Naujieji Vytėnai – prestižinis pasiturinčių kauniečių namų kvartalas.

Architektūriniu požiūriu – margas kaip čigonės kostiumas.

Tačiau verslininkų Birutės ir Artūro Kalkių šeimos namas išsiskiria santūrumu.

Daugiabutyje gyvenusiai verslininkų šeimai tai pirmasis namas, todėl jį projektavo, statė ir įrengė ypač atsakingai, iki smulkmenų apgalvojo kiekvieną detalę.

„Tai – užsakovai, kurie kaip reta aiškiai žinojo, ko nori, ir estetinius prioritetus“, – džiaugėsi architektas Algimantas Kančas, kauniečių šeimai padėjęs įsirengti namus.

„Ne vienerius metus studijavome geriausių interjerų aprašymus žurnaluose ir mintyse dėliojome savąjį namo modelį, – antrino jam B.Kalkienė. – Todėl susiradome geriausią architektą.

Norėjome šiuolaikiškų, jaukių namų, tad mūsų šeimos būsto konkurse nugalėjo asmenybės jaukumu pasižymintis A.Kančas“.

Namų akcentas – paveikslas

Naujojo kauniečių būsto viziją sudarė pagrindiniai kriterijai: jaukus ir patogus, didžiulės erdvės, išskirtiniai dailės ir interjero dizaino kūrinių akcentai.

Kartu su architektu buvo nutarta, kad ramių spalvų ir nepretenzingų formų namuose reikia vieno ryškaus akcento.

Pasirinkimą palengvino sena B.Kalkienės meilė – milžiniškas vilniečio Sigito Staniūno tapybos darbas „Reminiscencija“.

Moteris prisipažino, kad šį kūrinį parodose persekiojo trejus metus. Tai, kad per tiek laiko jis nebuvo parduotas, B.Kalkienė vadina stebuklu.

Verslininkų namuose paveikslui prireikė spalvinės draugijos.

Tada – koks sutapimas – šeimininkė atrado bendrovės „Softimus“ tokios pat raudonos spalvos odinę sofą. Taip buvo sukurta ryškioji namų zona.

Ekscentrišką svetainę kiek apramina lakoniškos valgomojo bei virtuvės zonos.

„Manau, kad svetainėje bus tik vieno autoriaus kūriniai“, – neslėpė simpatijų vilniečiui dailininkui šeimininkė. S.Staniūno paveikslas „Dama su vėduokle“ šituose namuose taip pat jau rado savo vietą.

Tik išskirtiniai daiktai

Daiktais neapaugusiame būste – tiktai originalūs baldai bei išskirtinės interjero detalės.

Prie šeimininkų miegamojo stovi grakštus stalelis su cilindrinėmis dėžutėmis smulkmenoms.

Dukros Ūlos kambaryje – daugiafunkcinis prancūziškas stalelis, kuris transformuojasi į raudoną padėklą. Prie židinio stovi jaunų Lietuvos dizainerių ažūrinis metalo staliukas.

Pasak B.Kalkienės, dabar jų namuose nieko netrūksta, priešingai – kiekvienas papildomas baldas arba daiktas pradeda erzinti ir yra tuoj pat išstumiamas iš suformuotos visumos.

Paslėptos visos durys

Kad Vytėnų naujakurius erzina papildomi daiktai, akivaizdžiai iliustruoja sprendimas paslėpti namo duris, židinį ir šildymo sistemą.

„Nesunkiai įtikinau, kad vidaus durys nėra baldas, tad jos turi išnykti sienoje“, – džiaugėsi architektas, rodydamas į tokia pat spalva kaip ir sienos nudažytas duris.

Židinys irgi nekrinta į akis. Jis kukliai prisiglaudęs svetainės kamputyje, po laiptais į antrą aukštą. Lengvų konstrukcijų laiptai simboliškai atskiria holą nuo svetainės.

Šildymo sistema yra įrengta po grindimis, todėl grindyse pagal vitrininę sieną į išvengta šilumą praleidžiančių grotelių, kurios neabejotinai sudarkytų estetinį vaizdą.

Vienas dalykas, prie kurio negali priprasti šeimininkė, yra veidrodinė reflektuojančių langų siena, kuri atmuša saulės spindulius.


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*