Tabulka KL po 21. kole

Základní část (zč)
Tabulka dle: SDŘ článek 416
Pořadí Zkr Klub Utkání V Vp Pp P Skóre Roz Body
1. CK HC Slavoj Český Krumlov 21 16 0 3 2 144 65  79 51
2. VL TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 21 11 2 2 6 101 79  22 39
3. ST HC Strakonice 21 11 2 2 6 85 74  11 39
4. MI HC Milevsko 2010 21 12 1 0 8 113 87  26 38
5. HL TJ Hluboká nad Vltavou 21 10 2 1 8 104 95  9 35
6. ZI Slavoj Žirovnice 21 9 1 2 9 79 79   0 31
7. RD TJ Sokol Radomyšl 21 6 4 3 8 82 96 (-14) 29
8. TA HC Tábor 21 8 1 0 12 73 95 (-22) 26
9. HU Jiskra Humpolec 21 8 1 0 12 72 100 (-28) 26
10. SB Spartak Soběslav 21 7 0 3 11 90 112 (-22) 24
11. VK HC Vimperk 21 5 2 2 12 81 97 (-16) 21
12. TE SK Telč 21 4 3 1 13 66 111 (-45) 19

JSME V PLAYOFF ! Slavoj vs SK Telč 6 : 2 (4:1) (0:1) (2:0)

V sobotu, 25.února na ZS v J.Hradci, si hokejisté Slavoje, poprvé v historii klubu, vybojovali  účast v Playoff Krajské ligy Jč. kraje !

Slavoj nastoupil do utkání v této sestavě:
Houdek (Zíka Jakub)
Popelka, Kubín, Jon, Fiedler, Koláček, Chmel
Tomšík, Jasanský, Švihálek, Stach, Sviták, Ondřej, Kalvas, Košťál, Gurka

Branky za domácí: 2.min.-Jon(Švihálek); 4.min.-Jon(Tomšík); 7.min.-Sviták(Stach,Ondřej); 16.min.-Koláček(Švihálek); 56.min.-Popelka; 60.min.-Stach(Ondřej,Košťál)

Jedině  plný bodový zisk mohl zajistit Slavoji účast v playoff a to ještě před posledním utkáním základní části KL v Milevsku. Hokejisté Telče již šanci na účast v playoff neměli a tak nasadili do hry několik mladých hráčů. Slavoj zahájil náporem a už ve 2.minutě se dostal do vedení 1:0, když po přihrávce Švihálka a Jonově chytrém nahození od modré skončil puk v brance hostů. Jenomže, po necelé minutě srovnal telčský Prášek na 1:1, když předtím jeho spoluhráč Kubát obral váhajícího žirovnického beka o puk v hloubi OT domácích. Situace, kdy byl puk v držení domácích, se tak v důsledku zaváhání při rozehrávce proměnila ve vyrovnávací gól hostů. Naštěstí pro Slavoj, vykročil Pavel Jon do utkání pravou nohou a hned ve 4.minutě, opět od modré, poslal Žirovnici do vedení 2:1, tentokrát po příhře Tomšíka. Slavoj pokračoval v útočení na branku hostí a počátkem 7.minuty zvýšil v přesilové hře svoje vedení na 3:1. Skóroval Sviták, po ukázkovém založení útoku a perfektní kombinaci útočné trojice Stach-Sviták-Ondřej.
Hostující tým se v tom čase nemohl dostat do zápasu a útoky domácích zastavoval nedovolenými zákroky. Slavoj však nabídnuté výhody nedokázal využít. Jestliže byla zmínka o tom, že Pavel Jon vstoupil do utkání pravou nohou, u Slávka Fiedlera tomu bylo přesně naopak. Už při rozbruslení přišel díky puku odraženému od mantinelu k tržné ráně na nose a poté, ve 13.minutě 1.T, po souboji o puk v OT Slavoje, ke zranění hlavy a musel ze zápasu odstoupit. Fakt děsnej pech… Je však naprosto jisté, že po perfektních zákrocích klubového lékaře MUDr. Stacha se Slávek bude moci s úspěchem zúčastnit soutěže o missáka J.H. a širokého okolí.
V 16.minutě se, po přihrávce Kevina Švihálka, vydal na zteč telčské branky obránce Koláček a svoji akci zakončil 4. gólem v brance hostů. Slavoj ještě v konci úvodní třetiny nevyužil další početní výhodu, ale i tak se zdál  tříbrankový náskok po 1.T pro výsledek zápasu rozhodující. Hokejisté Slavoje podali v 1.T slušný výkon opřený o spolehlivost gólmana Houdka a za zmínku také stojí to, že Slavoj v 1.T neobdržel žádný trest.
Kupodivu, 2.T však měla naprosto jiný průběh. Uběhlo z ní pouhých 34 vteřin a hosté snížili na 4:2. To si hokejisté Slavoje neuhlídali nástup Telče do 2.T a nájezdu hostů na branku Houdka zabránili jen faulem, po kterém hlavní rozhodčí nařídil TS proti Slavoji. Telčský Kret při jeho exekuci nezaváhal a snížil stav utkání na rozdíl 2 branek. Hokejisté Telče více bruslili, neustále napadali rozehrávku žirovnických, kteří na to neuměli najít správné řešení. Hosté však další branku nepřidali, nevyužili k tomu ani přesilovku, které se jim naskytla ve 22.minutě. Slavoj hrál ve 2.T příliš složitě a vybral si i další porci smůly, protože ze zápasu museli pro zranění odstoupit útočníci Sviták a Kalvas.
I ve 3.T pokračovali hokejisté Telče ve hře, prezentované ve třetině předchozí a přesto, že Slavoj o dva góly vedl, nic nebylo rozhodnuto. Naštěstí pro Slavoj neproměnila Telč další TS ve 46.minutě a ani nevyužila početní výhodu v minutě 48.
Utkání tak definitivně pro domácí rozhodl Adam Popelka, když připravil hosty o puk a pak bombou od modré nedal žádnou šanci gólmanovi Telče. Slavoj pak nesehrál dobře přesilovou hru a jen díky skvělému Houdkově zákroku neskórovali hosté ve vlastním oslabení. Konec utkání byl už rozkouskován vyloučeními a přesilové hry využili žirovničtí k završení skóre zápasu na 6:2. Gól vstřelil Stach po kombinaci s Ondřejem a Košťálem.
Všichni hokejisté Slavoje si zaslouží poděkování za úspěch, kterého dosáhli ! Velké poděkování si však také zaslouží fandové hokejistů Žirovnice !!!
Až po odehrání posledního kola KL, tj.4.-5.března, bude jasné, kdo bude soupeřem Slavoje v 1.kole playoff (Strakonice, Veselí ?). První zápas by však měl Slavoj odehrát na ZS v J.Hradci v pátek 10.března a druhý následně v neděli 12.března na hřišti soupeře.

 

 

 

HRAJEME O PLAYOFF !!!

Důležité, předposlední utkání, základní části KL s týmem SK TELČ odehraje Slavoj

v sobotu 25.února od 16.45 hod. na ZS v J. Hradci .

Zveme všechny naše fanoušky, přijďte náš tým povzbudit !

Slavoj – Lokomotiva Veselí n.Luž. 1 : 4 (0 : 0) (1 : 0) (0 : 4)

U tkání odehráno v neděli 8.1.2017 od 16.45 hod.na ZS J.Hradec.

Slavoj nastoupil v této sestavě:

Kubeš (Houdek)
Koláček – Kubín             Heřmánek – Navrátil – Gurka
Popelka – Ištvánik          Tomšík – Košťál – Švihálek
Jon – Fiedler                   Stach – Kalvas – Sviták

Branka Slavoje : 28.minuta Popelka (Švihálek, Tomšík)

Do zápasu nemohli nastoupit Ondřej pro nemoc a Jasanský pro zranění.
Utkání rozhodovali pánové Čáp jako hlaví a Kubíček s Deimem na čarách.

Na obou týmech byla zjevná dlouhá herní přestávka, ale Žirovnice se dostala rychleji
do hry a často ohrožovala soupeřovu branku. Skórovat se však Slavoji nepodařilo přes
značný počet střel na soupeřovu branku (ale nepřesných), ani z několika vyložených šancí, ani k tomu nevyužil přesilovku , která se mu naskytla ve 14.minutě. V útoku byli do té doby velice aktivní Švihálek, Tomšík a Košťál, na kterém byla vidět velká chuť do hry, po zhruba měsíční stopce za obdržený trest v zápase v Telči. V obraně vynikal zejména Fiedler s Popelkou. A to, co prošlo na branku Slavoje, skvěle likvidoval brankář Kubeš. Veselské Lokotkce chyběla pára, nedokázala přetlačit žirovnické ani v početní výhodě hrané cca 5 minut před koncem 1.třetiny. Takže se zdálo, že nebude tentokrát pro Slavoj příliš nebezpečným soupeřem.
1.třetina skončila bez branek a domácí pokračovali v dobývání branky Lokotky i od začátku
třetiny druhé. Leč, vstřelit branku z dalších tutovek se Slavoji opět nedařilo. Ve 28.minutě roztočil Slavoj v depu Lokotky takový kolotoč, který hosté zastavili jen faulem. A v následují
přesile Slavoje to už přišlo – Adam Popelka skvěle zakončil akci, kterou pro něj připravili Tomšík se Švihálkem. To už vypadalo pro Slavoj velice nadějně, s ohledem na, do té doby,
nijaký hokejový výkon hostů. Leč, vzápětí po vedoucím gólu šel Slavoj do oslabení. Tak dlouho nebyli domácí hokejisté schopni založit útok ze své třetiny, až vyrobili zbytečný faul. Přesilovku Lokotky Slavoj  tentokrát ubránil, naopak ze sevření hostů unikli Koštál s Popelkou, tomu se však z loženky po přihráce Košťála podruhé skórovat nepodařilo.
Lokotka začala postupně přidávat páru a kolem 34.minuty zle domácím zatápěla. Přesto
se z obklíčení hostů podařilo prodrat Tomšíkovi, ale… svůj nájez na gólmana hostí v branku neproměnil. Ve 35. minutě zkomplikoval situaci domácích Heřmánek, který, po na něj neodpískaném faulu, si to zbytečně se soupeřem vyřízoval tak, až si za to vykoledoval  trest 2´+2´.
Do poslední třetiny vstoupili domácí jakoby levou nohou, pryč bylo to, o co se snažili v třetinách předchozích. Chyběla souhra, důraz ve hře, všechno vymizelo, jako pára nad Lokomotivou. Hostům se tak snadno podařilo ve 45.minutě srovnat stav na 1:1 a za neceulou minutu na to šli do přesily, kterou ve 47.minutě využili ke vstřelení druhého gólu.
Žirovnickým se nedařilo vůbec nic a jejich zmar ukončili hosté vstřelením třetího gólu v 54.minutě. Hokejisté Slavoje se pokoušeli náskok hostů zlikvidovat, ale úsilí, které tomu věnovali nebylo dostatečné. A nezadařilo se ani v power play zahájené v čase, kdy do regulérního konce konce zápasu chyběla zhruba minuta a půl. V době, kdy zbývalo 35 sekund do konce, zcela propadli žirovničtí při vhazování v OT hostů a darovali tak veselskému Martinovi Čápovi možnost završit konečný výsledek na 1:4.

Tentokrát třikrát škoda ztracených bodů, hrajeme o play off a doufám, že jsme si to nepovedeným výkonem nepošpatnili u diváků, kteří se na utkání dostavili zatím v největším počtu.

Tabulka produktivity hráčů Slavoje po 13.kole KL

Ondřej Zdeněk               19   ( 8 gólů + 11 nahrávek)
Košťál David                  10   ( 7 + 3 )
Stach Michal                   10  ( 6 + 4 )
Sviták Petr                      10  ( 4  + 6 )
Heřmánek Jan                 9   ( 4 + 5 )
Ištvánik Martin                  9   ( 1 + 8 )
Popelka Adam                 8   ( 4 + 4 )
Švihálek Kevin                 7   ( 5  + 2 )
Tomšík Filip                     6   ( 3 + 3 )
Koláček Marek                6   ( 1 + 5 )
Fiedler Sláva                  5   ( 1 + 4 )
Jasanský Ondra             4   ( 3 + 1 )
Gurka Michal                  3   ( 3 + 0 )
Navrátil Petr                   3   ( 3 + 0 )
Jon Pavel                       2   ( 0 + 2 )
Kalvas Tomáš                1   ( 0 + 1 )
Kubín Michal                  1   ( 0 + 1 )

 

Slavoj Č.Krumlov – Slavoj Žirovnice 9 : 1

Po domluvě obou odddílů byl zápas odehrán již v pátek 16.prosince, od 19.hodin na ZS v Č.K.
Žirovničtí však do Č.K. odcestovali bez Kubeše, Kubína, Fiedlera, Švihálka, Tomšíka a Kalvase, kteří nemohli nastoupit z různých důvodů.
Do zápasu se tak musel zapojit trenér mužstva Láďa Reisner, a dlužno poznamenat, že to, až na neproměněnou tutovku, perfektně zvládnul.
Sestava Žirky:
Houdek
Popelka,Ištvánik, Koláček ,Jon
Ondřej, Sviták, Stach, Gurka, Jasanský,Heřmánek,Navrátil, Reisner
Za Žirovnici skóroval v 50. minutě Honza Heřmánek po přihrávce Zdeňka Ondřeje.

Utkání začalo velkým náporem krumlovských medvědů, kteří jistě chtěli o výsledku rozhodnout co nejdříve. Žirovničtí však nebojácně čelili tlaku domácích a dostávali se do dobrých gólových příležitostí. Jejich proměňování je však dlouhodobým problémem hokejistů se znakem bílého jednorožce na dresu. Medvědům se v první třetině podařilo skórovat jenom jednou, při přesilovce ve 13.minutě, utěšenou střelou od modré.
Pak se ale o hubené vedení museli obávat.
A hodně se určitě báli i v první polovině třetiny druhé, kdy žirovničtí neproměňovali vyložené gólovky. Zhruba v polovině druhé třetiny však došlo k situaci, která zřetelně ovlivnila zápas v neprospěch žirovnických.
Domácí hráč Lukeš, tedy jeho uražené ego jednoznačně frustrované čistým bodyčekem, který mu nasadil Martin Ištvánik, srazil u středové čáry na led likvidačním faulem Ondru Jasanského, který byl bez puku a hra byla na protější straně hřiště. Svůj čin si Lukeš vzápětí uvědomil a nasměroval si to k trestné lavici.
A hokejový krajský ligový světe (ne)div se ! Hlavní rozhodčí Tomáš Mareš ho od trestné vykázal s tím, že se ničím neprovinil… U Ondry Jasanského bylo zjištěno naštípnutí klíční kosti..
(Jen pro srovnání, napadá mě případ vyloučení našeho Davida Košťála do konce utkání v Telči, kdy mu HR navíc odebral registrační průkaz a disciplinární komise ho odměnila stopkou do konce roku 2016. Tatáž disciplinární komise pak zamítla (za pětikilo) žádost o změnu jeho trestu na trest podmíněný, podanou po uběhnutí poloviny trestu.).
Můj názor je, že za „odměnu“, kterou za zápas rozhodčí pobírají, by na sobě měli také adekvátně pracovat.

Co k výsledku zápasu ještě dodat ? Medvědi nevyhráli předvedeným hokejovým výkonem, nekompletní tým Žirky byl ovlivněn výkonem sudích a v utkání pak udělal příliš mnoho individuálních chyb, ze kterých domácí skórovali.

!!! ĎEKUJEME ZA PŘÍZEŇ FANOUŠKŮM NAŠICH HOKEJISTŮ, PŘEJEME VŠEM POHODOVÉ SVÁTKY A VŠECHNO NEJ V NOVÉM ROCE !!!

 

Slavoj – HC Vimperk 5 : 6 po samostaných nájezdech

První utkání druhé poloviny KL odehráno v sobotu 10.12.2016 od 14.45 hod. na ZS J.Hradec.
Po třetinách (1:0), (2:4) a (2:1) tak za stavu 5:5 došlo na samostané
nájezdy, ve kterých uspěli pouze hosté.
Výsledek utkání potvrzuje pravidlo, že papírový favorit by měl svoji převahu nad soupeřem dokázat pouze a jenom na ledě. To se žirovnickým v tomto utkání nepodařilo.

Slavoj nastoupil s krásným znak jednorožce na prsou a v sestavě:
Kubeš (Houdek)
Popelka – Ištvánik          Koláček – Kubín
Navrátil – Gurka – Fiedler S.
Tomšík – Jasanský – Švihálek
Stach, Sviták
Jak je ze sestavy patrno, postrádal trenér Reisner několik hokejistů – Ondřeje, Heřmánka, Kalvase, Jona a Košťála – takže musel při sestavování mužstva silně improvizovat.

Branky za Slavoj: 19′ – Gurka (Fiedler), poté, co Fiedler fantasticky sebral puk vimperským
a uvolnil Gurku, který neměl se zakončením pro-
lém.
25′ – Gurka (Sviták, Stach) – po úniku Svitáka z hlouby
naší OT.
35′ – Navrátil (Koláček) – po skvělé spolupráci obou jmenovaných, kdy
Koláček našel přesnou přihrávkou Navrátila
v plném tempu na útočné modré.
51′ – Navrátil (Popelka, Ištvánik) – opět se důrazný Navy prosadil.
53′ – Popelka (Stach) – ve vlastním oslabení se Popelka odvážně vydal
na zteč branky vimperských a bombou od modré                                                                   dostal Slavoj do vedení 5:4.

Žirovničtí si v tomto utkání nebyli schopni vytvořit souvislý tlak na branku gólmana Vim-
perku a navíc byli velice často vylučování za přestupky ve hře. 12 x 2′ trest v tako-
vém domácím utkání je příliš velký „luxus“, a je třeba zdůraznit, že ve třech případech
se domácí vyloučeními dostali do oslabení 3:5. Výborný Kubeš, spolu s výborně
bránícími spoluhráči to dvakrát zvládli bez úhony, leč jedenkrát se hostům v tomto početním stavu zadařilo. Hosté navíc využili i jednu standardní přesilu.
Přesto Slavoj, ještě necelých 11 sekund do řádného konce zápasu, vedl 5 : 4. Hosté hráli v tom čase PP , když odvolali svého gólmana z ledu a vyplatilo se jim to. Žirovničtí nebyli schopni dostat puk z vlastní OT a vimperský Lang je za to krutě potrestal vyrovnávacím gólem na 5:5. V následujících nájezdech uspěl jen vimperský Martin Janda a žirovnickým
zůstal doma pouhý jeden bod.
Doufejme, že se našemu týmu povede v příštím utkání na ledě Krumlova lépe a že si také hokejoví pracanti, jako jsou Filip Tomšík a Ondra Jasanský polepší v klubové tabulce produktivity.