Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Люко Дашвар презентувала свій «ПоКров»
Название (сокращённое отображение): 
У Домі освіти та культури «Майстер Клас» відбулась презентація книжки «ПоКров» відомої української письменниці Люко Дашвар. Авторка два роки готувала своє видання до виходу в світ

2 лютого в Домі освіти та культури «Майстер Клас» відбулась зустріч із відомою українською письменницею Люко Дашвар. Вона презентувала свою нову книжку, що має назву «ПоКров». На неї ми чекали довгих 2 роки, з моменту появи видання «На запах м’яса». І ось нарешті вже можна потримати в руках довгоочікуваний примірник із родовим деревом на обкладинці.

До виходу історії у світ, автор переписувала її три рази. У першому варіанті не було жодного слова про Майдан, але мовчати про нього - майже не можливо. «Я б хотіла б написати книжку про Майдан, про АТО, тому що це легендарна річ, трагічна, але легендарна». Проте неможна сказати, що «ПоКров» - це книга про Майдан, це - історія про розгублену людину, яка не може знайти точки відліку й лише випадковість змушує її до самоідентифікації і все відбувається у нашій сучасній Україні. Як казала сама Люко Дашвар: «В Україні мир, а в душі у людини війна. Війна, як розгубленість. А потім, в країні війна, а в душі мир. Мир, як спокій». «Покров - це суб’єктивна історія людини на тлі карколомних подій», - розповідає авторка.

Після цього презентація трохи змінила свій курс: кожен міг поспілкуватися з письменницею. Важко просто говорити про книжки. Їх треба читати.

— Як Ви розумієте назву «ПоКров». Що Ви вклали у неї?

«Покров – як захист, як пошук свого коріння»

— Яка подія у Вашому житті спонукала до написання книжок?

«Я почала писати, коли мені стукнуло 50. І по-перше, ніколи не пізно. І в житті нічого не варто боятися, абсолютно нічого. Привід – бажання працювати без керівників і робити те, що хочеться. Свобода найважливіша для людини.»

— Яка Ваша книга Вам подобається найбільше?

«Немає такої. Поки пишу - вона найголовніша, а потім я їх відпускаю.»

— Звідки Ви черпаєте своє натхнення?

«Навіть якщо немає натхнення, все одно не можна зупинятися. Я просто пишу, а потім як приходить натхнення перечитую і даю цьому оцінку. А також черпаю натхнення в російській класиці: від Вілора до Баратинського. Я вихована на російській класиці – це моя любов і я від неї не відмовлюся.»

— Чи збираєтесь Ви екранізувати якийсь зі своїх творів?

«Так. Це «Село і люди» і «Мати все».»

— Чи берети Ви участь у розробці дизайну для своїх книжок?

«Ні, але у мене дуже лояльні видавці, вони усе зі мною узгоджують. Був лише один випадок, коли мене попросили змінити назву. Це була книга «На запах м’яса» і спочатку вона називалася інакше. Адже назва дуже важлива. Вона називалася «Майкамф» від слова Майка, але видавці запропонували компроміс,  бо вважали цю назву дуже провокаційною».

Вікторія Тарасюк та Анна Дубас

 

 

Дата і час

3 червня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9