Мінська єпархія Білоруської православної церкви офіційно заявила про свою позицію щодо створення Православної церкви України та обрання її очільника митрополита Епіфанія.

Церква назвала створення ПЦУ та обрання її голови «посяганням Константинополя на канонічну територію Російської православної церкви».

В офіційній заяві Мінська єпархія зазначила:

  • визнати розкольницькою общиною Автокефальну церкву України на чолі з митрополитом київським та всієї України Епіфанієм. Пояснити неможливість служити з духовенством цієї церкви;
  • на приходах Мінської єпархії роз'яснити позицію Російської православної церкви щодо ситуації в Україні;
  • молитися за вирішення «конфлікту на землі України», зліцення «розколу» та мир серед братського народу України;
  • підтримати очільника УПЦ МП Онуфрія та церкву загалом;
  • подякувати Московському патріарху Кирилу за твердість у позиції за чистоту церковних канонів;
  • підтримати рішення Синоду Російської православної церкви, Синоду Білоруської православної церкви та інших структур про неможливість євхаристичного спілкування з Константинопольським патріархатом.

Білоруська православна церква заборонила своїм вірянам брати участь у служіннях нової церкви в Україні.

Нагадаємо, у жовтні Білоруська православна церква приєдналась до рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем після того, як Варфоломій вирішив схвалити надання автокефалії Українській православній церкві.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.

Водночас УПЦ Московського патріархату продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

Російська православна церква (РПЦ) назвала «канонічно нікчемним» Об’єднавчий собор у Києві.

 На Об'єднавчому соборі також затвердили статут нової церкви. Тисячі людей прийшли на Софійську площу, аби взяти участь у події.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Кого оберуть, того і будемо підтримувати»: як у Києві чекали на предстоятеля нової української церкви (РЕПОРТАЖ)

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь.

У відповідь на це синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Поділитись: