Чи можуть бути місячні на ранньому терміні вагітності і чим це небезпечно?

Зміст:

  1.  Чи можуть йти місячні в першому триместрі
  2. Коли місячні — попередження про небезпеку?
  3. Здаємо аналізи при кровотечі

Вагітність — це, мабуть, саме радісне і значуща подія в житті майбутньої мами. Адже протягом наступних дев’яти місяців у неї в животику буде рости і розвиватися маленька дитинка. Жінки, котрі пізнали щастя материнства, кажуть, що ці відчуття ні з чим незрівняні.

Однак у той же самий час представниць прекрасної статі чекає безліч проблем, з якими їм доведеться постійно боротися. Так, наприклад, приводом для серйозного занепокоєння можуть бути місячні, які не припиняють йти на ранніх термінах вагітності. Головне в таких ситуаціях — не панікувати, а відразу ж звертатися за допомогою до фахівця — гінеколога або терапевта.

 

 

Чи можуть йти місячні в першому триместрі

Помітивши на білизну кров’янисті виділення, багато жінок самі ставлять собі діагноз — загроза викидня. Але чи справді це так? Як стверджують дами на форумах, у деяких майбутніх мам місячні не припинялися до самих пологів або до початку другого триместру. Звичайно, таке трапляється не дуже часто. Плюс, кому більше варто вірити? Невідомою персоні, яка знаходиться по той бік екрану? Або фахівцям, які стверджують, що в будь-якому випадку, якщо у вас почалася кровотеча, слід викликати швидку допомогу. Тільки в лікарні доктор зможе визначити, чи дійсно це безпечно.

 

Зверніть увагу: лікарі стверджують, що кров’янисті виділення, які з’являються на ранніх термінах вагітності, не їсти місячні. Для початку давайте розберемося з тим, що таке менструація. Отже, раз на місяць в організмі жінки яєчниками виробляється яйцеклітина. Після повного дозрівання вона поступово переміщається в область матки, де «очікує» запліднення. Якщо такого не відбувається, вона «вмирає».

 

У так звані критичні дні відбувається відторгнення функціонального шару слизової матки, разом з ним виходить і віджила своє яйцеклітина. Все це дія супроводжується невеликою кровотечею, болем внизу живота. При цьому кров має більш темний і насичений забарвлення, плюс, відразу таки вона не згортається. Це обумовлюється наявністю певних ферментів, які містяться в ній у досить великій кількості. Таким чином, те, що відбувається на ранніх термінах вагітності, не може бути менструацією. Це — звичайне кровотеча.

 

Однак і тут є одне але, про який ви повинні завжди пам’ятати. Справжні місячні під час вагітності дійсно можуть йти, але тільки в перші два-три тижні, не пізніше. Причини можуть бути дві. Перша — оптимістична. У яєчниках майбутньої мами дозріли дві яйцеклітини. Трапляється досить рідко, але все ж буває. Одна з них встигає запліднитися, вона і закріплюється. Друга ж залишається «порожній», тому вона відривається. Як результат — менструальна кровотеча.

 

Що стосується другого випадку, то тут все складніше. Як ви пам’ятаєте зі шкільних уроків біології, у представниць прекрасної статі овуляція відбувається в середньому на 15-й день циклу. Після того, як ви зайнялися коханням зі своєю молодою людиною, відбулося запліднення яйцеклітини. Вона потроху починає переміщатися в порожнину матки, де і імплантується. У середньому на все про все йде тиждень, не менше. Але часом відбувається заминка, і тоді вся дія затягується на 10-14 днів. Після того, як вона закріплюється, наш організм починає подавати сигнал, що все пройшло успішно.

 

В результаті перерахованих вище дій тіло майбутньої мами починає повністю змінюватися, відбувається вироблення прогестерону — спеціального гормону. Саме він відповідає за розвиток плоду. Але іноді відбувається збій, сигнал не подається вчасно, в організмі жінки не відбувається ніяких змін. Все це завершується місячними. До речі, найчастіше під час закріплення плоду також іноді виділяється кров. Це можуть бути 2-3 краплі, але не більше.

 

 

Коли місячні — попередження про небезпеку?

 

Травма шийки маткиЧи знаєте ви, що в деяких країнах лікарі не рекомендують ходити на огляд у лікарні вагітним представницям прекрасної статі, поки не пройде п’ять тижнів з моменту зачаття? На ранньому терміні існує ризик травмування шийки матки, наприклад, якщо гінеколог спробує взяти мазок. Як результат — можуть піти місячні. До речі, саме тому під час вагітності також не рекомендується займатися сексом.

 

Якщо кровотеча все ж сталося, рекомендується зробити УЗД. Це допоможе розібратися з тим, чи все добре з вашим організмом, а також встановити, як розвивається ембріон. Не варто переживати, навіть якщо відбулося механічне травмування, ви зможете виносити здорового малюка.

 

Позаматкова вагітність

Також місячні можуть бути і при позаматкової вагітності, коли запліднена яйцеклітина прикріплюється не в порожнині матки, а за її межами. Перша ознака — кровотеча, тягне і ниючий біль внизу живота. Як ви розумієте, в даному випадку ні про який народженні дитини і мови бути не може. Там, де знаходиться плід, немає умов для його розвитку. Тому знадобиться термінове хірургічне втручання (переривання вагітності), інакше наслідки можуть бути сумними, аж до летального результату.

 

Тепер давайте розберемося з симптоматикою позаматкової вагітності. Прояви даної патології можуть бути наступні: нудота, сонливість, підвищений апетит, набухання грудей, хворобливість сосків. Найчастіше в перші тижні серйозних ознак не виявляється. І лише десь з другого місяця з’являється біль внизу живота. Вона може бути і звичайною ниючий, як при місячних, так і ріжучої, немов щось гостре застрягло всередині.

 

Зверніть увагу: спочатку болить саме внизу живота (у правій або лівій стороні), а після того, як відбувається кровотеча, неприємні відчуття виникають і в області заднього проходу, і під ложечкою, і навіть у верхній частині спини. Найчастіше жінкам боляче навіть ходити в туалет.

 

Важливо! Якщо кровотеча внутрішнє, місячні можуть не йти. Все може виливатися саме в черевну порожнину. У даному випадку це небезпечно для життя. Що стосується маткової кровотечі, то воно не завжди буває рясним. Можуть бути мізерні виділення — всього пару крапель. Наступний етап — настання шокового стану. Жінки можуть непритомніти, у них спостерігається блідість шкірних покривів, сильно знижується артеріальний тиск.

 

Зазвичай така патологія зустрічається всього в 2% випадків. Тому не потрібно відразу ж думати про найгірше. Але все ж якщо у вас з’явилися будь-які симптоми, не варто пити знеболюючі і сподіватися на диво. Відразу ж звертайтеся в лікарню. Чим довше ви будете чекати, тим гірше.

 

У клініці вам запропонують зробити УЗД, яке допоможе виявити, чи є в порожнині матці яйцеклітина, а також визначити кількість рідини в животі, щоб виключити кровотеча. Також можуть знадобитися і інші аналізи — ГКЧ, трансвагинальное дослідження. І лише після того, як підтвердиться діагноз, проведуть переривання вагітності.

 

Якщо представниця прекрасної статі перебуває у важкому стані, у неї сталося кровотеча, то її відразу ж оперуватимуть. У такому випадку видаляють яйце, яке і є причиною всіх цих неприємностей. Якщо ж стався розрив маткової труби, її також вирізують.

 

Коли ж позаматкова вагітність визначається під час огляду на ранніх термінах, при цьому дама відчуває себе добре, їй можуть запропонувати хіміотерапію. Це означає, що хворий введуть спеціальний препарат, який припинить розвиток ембріона, а потім викличе розсмоктування яйцеклітини.

 

Хто перебуває у факторі ризику? Насправді медики не до кінця знають, чому у одних жінок плід закріплюється правильно, а у інших — ні. Але є категорія дам, які найбільше схильні до виникнення позаматкової вагітності. Отже, це можуть бути жінки, у яких раніше була проведена операція в черевній порожнині, особи, що користуються певними контрацептивами (гормональними).

 

До речі, після хірургічного втручання таким представницям прекрасної статі знадобиться здати аналізи і пройти обстеження, щоб виключити наявність пухлини матки і яєчників, переконатися, що немає аномалії статевих органів. Також причиною може послужити гормональний збій, запальні процеси, інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом.

 

Також варто розповісти про те, які наслідки позаматкової вагітності. Якщо не лікуватися і не чекати перед повторним зачаттям малюка півроку (мінімум), дана проблема може повторитися. Плюс, є ризики того, що надалі дама просто не зможе мати дитини. Після обстеження, тривалих процедур, крапельниць та ліків, шанс завести малюка складає 50%. Тому так важливо не запускати себе, не впадати в затяжну депресію і не займатися самобичуванням, а відразу ж діяти. Звичайно ж, це складно зробити, але заради майбутньої дитини потрібно постаратися.

 

Загроза викидня

Якщо під час вагітності жінка надходить до лікарні з кровотечею, то загроза викидня — це перше, що у неї підозрюють. При цьому неважливо, чи супроводжується така аномалія больовими відчуттями чи ні. Після проведення УЗД та аналізу на ХГЧ, майбутню маму кладуть на лікування в стаціонар. У цей період повністю протипоказані будь-які види навантажень. І фізично, і емоційно вона повинна відпочивати. Тепло, постільний режим і повний спокій — тільки так можна забезпечити нормальний перебіг вагітності.

 

За час, який дама буде перебувати в лікарні, їй доведеться пройти купу досліджень. І після того, як буде виявлена ​​причина виникнення кровотечі, всі зусилля попрямують на її усунення. На жаль, в деяких випадках знадобиться і медикаментозне лікування, яке може негативно позначитися на здоров’я майбутнього малюка.

 

Завмерла вагітність

Кровотеча в першому і другому триместрах може свідчити про завмирання плоду. На жаль, на самому початку (до 14 тижнів) складно діагностувати зупинку розвитку ембріона. Найчастіше пропадають ознаки, що свідчать про вагітність — токсикоз, біль в грудях і т.д. Лише через деякий час з’являються перші симптоми — різі та болю внизу живота, виділення з домішкою крові, погане самопочуття. Організм дівчини як би сам намагається позбутися чужорідного тіла.

 

Діагностувати завмирання самостійно неможливо. Це здатний зробити тільки досвідчений лікар під час огляду. Щоб підтвердити або спростувати його припущення, жінці доведеться зробити УЗД і здати кров на ХГЧ. І, якщо аналізи позитивні, доведеться робити аборт.

 

Зверніть увагу: у перші місяці вагітності організм жінки може самостійно позбутися плоду. Дами, які не знають, що вони знаходяться в положенні, часто приймають це за менструацію. Гірше справа йде, якщо плід не виходить. За таких обставин необхідно медичне втручання. Тут, як і при позаматкової вагітності, або хірургічним шляхом вирішують проблему, або за допомогою препаратів, які стимулюють скорочення матки.

 

Якщо вам поставили діагноз — розвивається вагітність, роздумувати немає часу. Чим довше ви чекаєте, тим гірше для вас. Наявність чужорідного організму у вашому тілі може привести до синдрому ДВС. А це загрожує несвертиваемостью крові. І якщо в такому випадку почнеться кровотеча, його практично неможливо буде зупинити.

 

Чому ж відбувається завмирання плоду? Винні можуть бути або гени, або інфекція, або проблеми в роботі гіпота-лямо-гіпофізарної системою. Нерідкі випадки, коли плід перестає розвиватися через резус-конфлікту з матір’ю. Небезпека велика, якщо до цього жінка, у якої негативний резус-фактор, робила хоча б один аборт в минулому. Справа в тому, що в організмі такої представниці прекрасної статі під час кожної вагітності виробляються антитіла. Вони — причина завмирання. Плюс, через штучне переривання міг статися гормональний збій, травмування або інфікування шийки матки.

 

Тому в наш час фахівці рекомендують спочатку проходити обстеження, причому як чоловікам, так і жінкам. І лише після того, як генетичні та інші аномалії будуть виявлено, можна приступати до планування дитини. Те ж саме стосується жінок, в анамнезі мали дану проблему. Спочатку знаходимо причину, усуваємо її, проходимо повноцінне лікування, чекаємо півроку, захищаючись при цьому. І тільки тоді, коли лікар дасть добро, заводимо малюка.

 

Здаємо аналізи при кровотечі

 

Якщо дівчина вагітна і у неї почалися місячні на ранньому терміні, її можуть попросити зробити наступні аналізи та обстеження:

 

  • аналіз крові або сечі для перевірки рівня прогестерону

Здавши аналіз на ХГЧ, ви зможете визначити, чи немає якихось патологій і відхилень. Якщо рівень прогестерону в нормі, то можна стверджувати, що вагітність протікає добре, плід правильно розвивається. У перший тиждень результати не повинні перевищувати 16-156 мОД / мл. На другому тижні цей показник повинен відповідати 101-4870 мед / мл. І т.д. Якщо ж спостерігаються серйозні відхилення, вагітну даму можуть попросити здати ще раз кров (але тільки через 48 годин).

 

Показники нижче норми свідчать про те, що у пані може бути завмерла вагітність або загроза викидня. При позаматкової також спостерігається затримка у збільшенні рівня ХГЛ. У звичайних обставин цей показник збільшується вдвічі, причому кожні 3 дні. У рідкісних випадках можуть бути незначні відхилення.

  •  огляд шийки матки

Доктору знадобиться оглянути вас, щоб переконатися в тому, що шийка матки достатньо закрита. Не варто боятися, процедура ця не болюча. Лікар лише введе спеціальне дзеркальце для огляду і оцінить стан. Якщо це досвідчений фахівець, він лише по одному зовнішньому вигляду зможе визначити, чи є загроза самовільного аборту.

 

  • проведення ультразвукового дослідження

УЗД зазвичай робиться три рази, а точніше — в середині першого, другого і третього триместрів. Це, звичайно ж, в ідеалі. При кровотечі вас можуть також відправити на обстеження, причому як на черевне (коли апаратом водять по животу), так і на вагінальне.

 

 

Лише тільки після отримання даних аналізів можна зробити серйозні висновки. А до цього моменту доведеться залишатися в невіданні. При цьому не варто налаштовуватися на гірше, так як наші думки матеріальні. Плюс, якщо є загроза вашому здоров’ю, краще зараз зробити всі необхідні заходи, ніж потім довго і наполегливо лікуватися від безпліддя. І не забувайте про те, що більшість жінки, у яких була кровотеча, все ж виносили і народили здорове потомство.


сподобалося?

Отправить ответ

Оставьте первый комментарий!