III wojna światowa

III wojna światowa jest blisko jak nigdy dotąd. Równowaga sił i strachu przestaje obowiązywać. Wzajemne odstraszanie przestało działać. Współpraca w sferze wojskowej i cywilnej między Rosją a NATO została całkowicie przerwana, powiedział wiceszef rosyjskiego MSZ.

Zerwanie stosunków dwustronnych budzi poważne obawy po obu stronach. Wydaje się, że polityka równowagi odstraszania już nie działa. Oba obozy zbroją się a ich bazy są zlokalizowane coraz bliżej siebie i coraz liczniej. Otwiera się też arktyczny teatr wojny. Moskwa i Waszyngton mogą zaangażować się w prawdziwą konfrontację zbrojną, która z powodu błędnego obliczenia lub absurdalnego błędu może doprowadzić do tego, że III wojna światowa na prawdę wybuchnie.

 

ZOBACZ TEŻ: Od TYCH mężczyzn czystsze są nawet PSY! Naukowcy odkryli coś STRASZNEGO

 

Co ciekawe w tej skrajnie napiętej sytuacji po obu stronach konfliktu pojawiają się coraz częściej głosy o konieczności podjęcia dialogu. Dialog bowiem postrzegany jest jako element wzajemnego odstraszania i utrzymania stabilnej równowagi oraz pokoju.

 

Niestety jak się okazuje, te głosy rozsądku pochodzą od osób, które już są na marginesie polityki i wojskowości. To właśnie Ci ludzie, którzy tworzyli kiedyś równowagę sił i politykę opartą na wzajemnym odstraszaniu rozumieją, że zerwanie ze starymi strategiami niesie ogromne niebezpieczeństwo wybuchu wojny.

 

Czynni wojskowi i politycy, sterujący globalną polityką, zdają się nieuchronnie zmierzać do globalnej katastrofy wojennej.

 

Źródło: Sputniknews

Fot. Pixabay