Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ
Державне агентство водних ресурсів України
29 червня 2019

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

 

Співпраця Управління з правоохоронними органами та місцевими органами влади за 1кв. 2018 року

 

Дніпровське басейнове управління водних ресурсів здійснює державний облік використання вод басейну р. Дніпро. Завданням державного обліку вод є встановлення відомостей про кількість і якість вод, а також впровадження раціонального водокористування, на основі чого здійснюється розподіл води між водокористувачами. Облік та аналіз стану водокористування здійснюється через державну статистичну звітність за формою №2ТП-водгосп (річна) шляхом подання водокористувачами звітів про використання води до державних органів водного господарства.

     В межах басейну Дніпра у 2017 році прийнято близько 9,8 тисяч звітів про використання води  за формою №2ТП-водгосп (річна), в межах регіональних управлінь  - близько 4,3тис. звітів. Водокористувачі, що не звітували про використання води, порушили вимоги чинного законодавства, які обумовлені ст. 44 Водного Кодексу України.

      Після проведення узагальнення державної статистичної звітності за формою № 2ТП-водгосп (річна) з метою виявлення  та здійснення заходів адміністративного впливу на водокористувачів, які не звітують, фахівцями регіональних управлінь підготовлена інформація про водокористувачів , які не відзвітувались та про забруднювачів поверхневих водойм і подана в територіальні органи державної фіскальної служби  (Київська, м. Київ, Запорізька),  обласні державні адміністрації (Київська, м. Київ,Черкаська, Полтавська, Запорізька),обласні прокуратури (Полтавська, Запорізька), державні екологічні інспекції (Київська, м. Київ,Черкаська, Полтавська, Запорізька), 10 місцевих райдержадміністрацій м. Києва, 18 місцевих райдержадміністрацій Запорізької області.

 

 

Співпраця  Управління з правоохоронними органами  та місцевими органами влади  за 1кв. 2017 року

   

      Дніпровське басейнове управління водних ресурсів здійснює державний облік використання вод басейну р. Дніпро. Завданням державного обліку вод є встановлення відомостей про кількість і якість вод, а також впровадження раціонального водокористування, на основі чого здійснюється розподіл води між водокористувачами. Облік та аналіз стану водокористування здійснюється через державну статистичну звітність за формою №2ТП-водгосп (річна) шляхом подання водокористувачами звітів про використання води до державних органів водного господарства. Державному обліку підлягають підприємства, організації та установи - водокористувачі незалежно від їх відомчого підпорядкування, форм власності, джерел водопостачання і приймачів зворотних вод, які:

 •  здійснюють забір води із поверхневих та підземних водних об’єктів в обсязі від 20 метрів кубічних води на добу;
 •  забирають воду з водопровідних мереж або інших систем водопостачання в обсязі від 20 метрів кубічних води на добу (у середньому протягом календарного року) і передають зворотні (стічні) води до систем водовідведення;
 •  використовують воду для виробництва напоїв незалежно від кількості води;
 •  здійснюють скид (незалежно від об’єму) зворотних (стічних) вод безпосередньо у водні об’єкти та підземні горизонти;
 •  користуються водними об’єктами для рибогосподарських потреб (крім суден флоту рибної промисловості).

Згідно даних державної статистичної звітності № 2ТП–водгосп (річна)  фахівці регіональних управлінь Дніпровського БУВР за 2016 рік прийняли  звіти близько 4,5  тис. водокористувачів, що здійснюють водокористування з поверхневих та підземних джерел. Водокористувачі, що не звітують про використання води, порушують вимоги чинного законодавства, які обумовлені ст.44 Водного кодексу України.

Після проведення узагальнення державної звітності за формою №2ТП-водгосп (річна) з метою виявлення та здійснення заходів адміністративного впливу на водокористувачів, які не звітують, фахівцями регіональних управлінь підготовлена  інформація про водокористувачів, які не відзвітувались за формою № 2ТП- водгосп (річна) та про забруднювачів поверхневих водойм і подана в територіальні органи державної фіскальної служби (Київська обл., м. Київ), обласні державні адміністрації (Полтавська,Черкаська, Київська, м. Київ), обласні прокуратури (Полтавська, Запорізька),державні екологічні інспекції (Запорізька, Полтавська,Черкаська, Київська, м. Київ), 18 місцевих райдержадміністрацій Запорізької області.

 

 

Співпраця  Управління з правоохоронними органами  та місцевими органами влади щодо порушників звітності № 2ТП–водгосп (річна)

      Дніпровське басейнове управління водних ресурсів здійснює державний облік використання вод басейну р. Дніпро. Завданням державного обліку вод є встановлення відомостей про кількість і якість вод, а також впровадження раціонального водокористування, на основі чого здійснюється розподіл води між водокористувачами. Облік та аналіз стану водокористування здійснюється через державну статистичну звітність за формою №2ТП-водгосп (річна) шляхом подання водокористувачами звітів про використання води до державних органів водного господарства. Державному обліку підлягають підприємства, організації та установи - водокористувачі незалежно від їх відомчого підпорядкування, форм власності, джерел водопостачання і приймачів зворотних вод, які:

   •        здійснюють забір води із поверхневих та підземних водних об’єктів в обсязі від 20 метрів кубічних води на добу;
   •        забирають воду з водопровідних мереж або інших систем водопостачання в обсязі від 20 метрів кубічних води на добу (у середньому протягом календарного року) і передають зворотні (стічні) води до систем водовідведення;
   •       використовують воду для виробництва напоїв незалежно від кількості води;
   •       здійснюють скид (незалежно від об’єму) зворотних (стічних) вод безпосередньо у водні об’єкти та підземні горизонти;
   •       користуються водними об’єктами для рибогосподарських потреб (крім суден флоту рибної промисловості).

     Згідно даних державної статистичної звітності № 2ТП–водгосп (річна)  фахівці регіональних управлінь Дніпровського БУВР за 2015 рік прийняли  звіти близько 4 тис. водокористувачів, що здійснюють водокористування з поверхневих та підземних джерел. Водокористувачі, що не звітують про використання води, порушують вимоги чинного законодавства, які обумовлені ст.44 Водного кодексу України.

      Після проведення узагальнення державної звітності за формою №2ТП-водгосп (річна) з метою виявлення та здійснення заходів адміністративного впливу на водокористувачів, які не звітують, Дніпровським  басейновим управлінням водних ресурсів направлено списки водокористувачів до Департаментів екології держадміністрацій, до фіскальних служб та державних екологічних інспекцій.

 

  Співпраця Управління з правоохоронними органами щодо порушників звітності 2-ТП (водгосп)  у 2014 році

Дніпровське басейнове управління водних ресурсів здійснює державний облік використання вод басейну р. Дніпро. Завданням державного обліку вод є встановлення відомостей про кількість і якість вод, а також впровадження раціонального водокористування, на основі чого здійснюється розподіл води між водокористувачами. Облік та аналіз стану водокористування здійснюється через державну статистичну звітність за формою 2–ТП (водгосп) шляхом подання водокористувачами (щоквартально) звітів про використання води до державних органів водного господарства. Державному обліку підлягають підприємства, організації та установи водокористувачів незалежно від їх відомчого підпорядкування, форм власності, джерел водопостачання і приймачів зворотних вод. 
      Згідно даних державної статистичної звітності за формою 2-ТП (водгосп) в межах регіональних управлінь водних ресурсів до Управління щоквартально подають звіти біля 4 тисяч водокористувачів, що здійснюють водокористування з поверхневих та підземних джерел. Водокористувачі, що не звітують про використання води, є порушниками вимоги чинного законодавства, які обумовлені ст.44 Водного кодексу України.
      Інформація щодо статистичної звітності за формою 2-ТП (водгосп) з переліком порушників Водного кодексу України з питань використання вод щоквартально направляється до державних екологічних інспекцій, міжрайонних прокуратур з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері, районних прокуратур, департаментів екології при обласних державних адміністраціях та управлінь Державної фіскальної служби.

 

 

 

  Співпраця Управління з правоохоронними органами щодо порушників звітності 2-ТП (водгосп)


Керуючись Водним кодексом України (ст. 24, 25) Дніпровське басейнове управління водних ресурсів здійснює Державний облік використання вод басейну р. Дніпро. Завданням Державного обліку вод є встановлення відомостей про кількість і якість вод, а також впровадження раціонального водокористування, на основі чого здійснюється розподіл води між водокористувачами. Облік та аналіз стану водокористування здійснюється через Державну статистичну звітність за формою 2–ТП (водгосп) шляхом подання водокористувачами (щоквартально) звітів про використання води до державних органів водного господарства. Державному обліку підлягають підприємства, організації та установи водокористувачі незалежно від їх відомчого підпорядкування, форм власності, джерел водопостачання і приймачів зворотних вод.
     Згідно даних Державної статистичної звітності за формою 2-ТП (водгосп) в межах регіональних управлінь щоквартально подають звіти близько 4 тис. водокористувачів, що здійснюють водокористування з поверхневих та підземних джерел. Ті водокористувачі, що не звітують про використання води, порушують вимоги чинного законодавства., які обумовлені ст.44 Водного кодексу України.
     Фахівцями Управління щоквартально подається інформація про водокористувачів, які не відзвітувались за формою державної статистичної звітності. За 3 квартал 2014 року до органів державних екологічних інспекцій подано - 5 подань, в міжрайонні прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері – 3, в районні прокуратури – 14 листів, в районні державні адміністрації – 32 листи.
     Підготовлені та направлені листи про порушників до податкових адміністрацій, обласних прокуратур та департаментів екології.


 

 

   Фахівцями Дніпровського БУВР щоквартально подається інформація про водокористувачів, які не відзвітувалися за формою державної статистичної звітності 2-ТП (водгосп). У І кварталі 2014 року до органів державних екологічних інспекцій подано 5 листів, до міжрайонних екологічних прокуратур Дніпровської екологічної прокуратури 3 листи,  до районних державних адміністрацій Запорізької області 20 листів, до обласних державних адміністрацій (Департамент екології та природних ресурсів) 2 листи та до районних в м. Києві державних адміністрацій – 7 листів. 

 

 
 З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій на водних об’єктах, пов’язаних з цим затопленням та підтопленням населених пунктів та територій, з врахуванням гідрометеорологічних умов, що склалися наприкінці березня 2013 року на території Київської області, Дніпровське БУВР письмово звернулось до керівників Бориспільської, Переяслав – Хмельницької, Обухівської, Вишгородської районних та Дарницької в м. Києві державних адміністрацій з попередженням можливого підтоплення і затоплення ділянок та будівель, розташованих в заплаві річки Дніпро.
      Запропоновано розглянути питання безпечного пропуску весняної повені на засіданнях комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і вжити відповідних заходів відповідно з надісланими їм рекомендаціями по пропуску льодоходу, повені та дощових паводків на річках. Проінформовані Голови відповідних сільських Рад Гніденської, Вишеньківської та Дарницька в м. Києві державна адміністрація про терміни затоплення заплавних земель відповідно до встановленого режиму роботи гідротехнічних споруд захисного масиву «Бортничі - Вишеньки». 
        Відповідна інформація направлена начальникам Бортницького МУВГ та управлінню водних ресурсів м. Києва та Київської області.


Веб-представництва