Vítejte na Zavináči

Pridani clanku Zavináč e-mailem Kdo jsme? Mail do redakce

Aktualizováno:


Sierra Leone

Před nějakým časem jsem si listoval v mém oblíbeném časopise Reflex. To co jsem tam četl, mne přímo šokovalo. Přesněji řečeno, šokovala mne jedna reportáž s názvem Masakry pro zábavu. Již ten titulek napoví, že se nebude jednat o nic krásného. Po jeho přečtení jsem byl zděšen. Jak se něco takového může dít na konci 20.století?
jiricek35@post.cz


Mají být součástí výchovy i tělesné tresty?
Stále častěji se diskutuje o tom, jak máme být my děti vychovávány. Někdo je zastáncem vědeckých metod a někdo zase rodičovského citu. Má rodič právu uhodit své vlastní dítě? Má právo učitel udeřit žáka? To jsou otázky, které jsou poslední dobou stále častěji diskutovány. Občas něco rozpoutá na veřejnosti velkou diskusi.
Martin Fencl


S Borovicí za dobrodružstvím
Informační centrum pro volný čas a dětskou rekreaci Borovice.cz připravilo pro děti od 8 do 18 let zajímavou soutěž. Pod názvem "S Borovicí za dobrodružstvím" bude probíhat až do června na internetu, na adresách www.borovice.cz/soutez nebo http://soutez.zde.cz.
Vítek Humpa


Mozaika - něco pro všechny děti
Stránka, kterou jsme my děti udělaly pro děti, protože si myslím, že českých dětských stránek je málo. Jsme sourozenci Martin a Tereza. Tereze bylo loni deset a Martin oslavil deváté narozeniny.
M & T Deutschovi


e-Domácnost budoucnosti
V poslední době se začalo docela často hovořit o různých ledičkách či jiných domácích spotřebičích, které jsou "inteligentnější" než jejich starší druzi a také často ke své práci používají Internet či jiné počítačové vymoženosti. V tomto článku jsem se pokusil zamyslet, jak bude vypadat e-domácnost za 10 - 20 let.
Jirka Benedikt


Deseti prsty: Výukový program pro psaní na klávesnici
Hodně z internetových uživatelů neumí psát všemi deseti prsty. Většina z nich často nemá ani snahu se to naučit. Pro ty, kteří to chtějí zkusit je tu výukový program, o které je tato recenze
Jirka Peterka


Majáky jsou super
Dnes přinášíme článek od Martina Fencla o serveru www.majaky.cz. Majáky jsou internetový projekt pro děti, o kterém si můžete více přečíst v tomto článku Jirky Peterky
Martin Fencl


Juniorinternet - názory a komentáře
11. března se konal první ročník dětské konference o Internetu, JuniorInternet 2000. Zároveň tento článek je již stým článkem, který si můžete zde na Zavináči přečíst. V tomto kulatém "jubileu" Zavináče jsme se pokusili zhodnotit průběh konference JuniorInternet, kterou naše redakce pořádala. Pokud se chcete také v konferenci vyjádřit, máte zde možnost publikovat svůj názor
Dnes přidány nové názory účastníků
redakce


Pořiďte si Džungaráčky!
Protože nemám sourozence, tak jsem si vždycky přál psa nebo aspoň číču. Což zase nepovolila paní alergoložka, která nechce o domácích mazlíčcích ani slyšet. Tak jsem dostal k vánocům (ještě k těm minulým) aspoň párek křečíků džungarských.
Vítek Humpa


Ceny hudební akademie
V sobotu 11. března se kromě konference Juniorinternet také konalo jako každoročně udílení cen české akademie populární hudby - uváděl ho stejně jako minulý rok Michal Horáček, spolu s Lucií Bílou - ta byla do role moderátorky postavena asi týden před udílením, takže to neměla lehké, ale roli moderátorky zvládala docela dobře, se svým obvyklým humorem.
Jirka Benedikt


Magix Music Maker
Magix Music Maker 2000 standard edition, kterého jsem podrobil své recenzi, patří do stále více oblíbené skupiny hudebního softwaru pro amatérské využití, i když myslím si, že jeho funkce a efekty, a i to, že výsledná tvorba je v CD kvalitě, jsou na vskutku profesionální úrovni.
Jirka Benedikt


Multimediální CD čtyrlístku
Nedávno jsem dostala multimediální CD Čtyrlístku jménem Čtyrlístek a Rexík: Vzhůru na myši od tvůrce Jaroslava Němečka. Teď už k obsahu CD. Obsah kompaktního disku tvoří povídky, které většina dětí jistě zná z časopisu Čtyřlístek, přepracované do počítačové formy. Když spustíte CD, jako první se vám zobrazí obrázek Čtyrlístku na lodi....
Eva Peterková


Zlatý Ámos 2000
V pátek 18. února se v zrcadlovém sále MŠMT ČR konalo výběrové kolo sedmého ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky, Zlatý Ámos 2000. Zúčastnilo se ho 18 pedagogů středních a základních škol, které na titul nominovaly jejich žáci.
Rádio Domino


Hurvínek mezi Přemyslovci
Tuto neděli jsme s kamarádkami navštívily D S+H (divadlo Spejbla a Hurvínka)v pražských Dejvicích. Představení se jmenovalo Hurvínek mezi Přemyslovci.Tak pojďme se unést do pohádky.
Eva Peterková


Majáky.cz
Není tomu zas tak dávno, co vznikl projekt Děti a my (asi v polovině minulého roku), o kterém jsem psal článek. Tento projekt zaniknul a místo něj vznikl nový, daleko větší s názvem Majáky. Kromě toho, že si zde mohou děti z nemocnice povídat se zdravými dětmi, na adrese Majáků je i zajímavý dětský portál.
Jirka Peterka


Jak jsem pracovala na keramickém kruhu
Od začátku školního roku navštěvuji pravidelně keramickou dílnu. Pracuji plátovou technikou nebo modelováním, ale minulý čtvrtek jsem se rozhodla zvolit keramický kruh. Chcete vědět jak to dopadlo?
Eva PeterkováLupa

Novinky

Přijímačky
Hurá!Můj brácha Vojta a já (Jirka Benedikt) jsme dělali tento týden přijímačky na gympl a oba jsme se dostali! Tak teď máme 5/7 redakce Zavináče na gymplu:-)
Zlatý Ámos korunován
V sobotu 25. března byl ministrem školství Eduardem Zemanem slavnostně korunován letošní nejoblíbenější učitel České republiky. Zlatým Ámosem se stal profesor gymnázia J. Heyrovského v Praze 5 Libor Sládek. Více informací se dozvíte a fotografie z korunovace si můžete prohlédnout na adrese www.radio-domino.cz.
Starší články:
Volby u našich sousedů
Změny v nejvyšších kruzích Microsoftu
Spice girls se rozcházejí
Vtipné domény na Síti
Vtipy o Billu Gatesovi
ICQ - co to znamená?
Jaký byl Invex
Vtipy o Policii
Jak kouzlí David Copperfield
Na ČD nelze zpoléhat
Stávka na Internetu
Vtipy: Různé
Jak kouzlí David Copperfield II.
Senátní a komunální volby98
Microsoft
David Copperfield
Další dva Browsery
Trable naší první dámy
Smajlíci a spol
Zlatý slavík
Miss Internet
ČD aneb jak jsem nejel vlakem
Celosvětová stávka
Ynternet offline
Jak zní úplný název pro minulý rok?
Euro nastupuje
Nový pořad Modelky s.r.o.
Zavináč v televizi
Ottův slovník naučný na CD
Ovládání počítače hlasem
Personální změny v ČEZu
Ecity - virtuální město
Časopis Internet
Proč klesá prezidentova popularita?
Cate Winslet se vdávala
Výsledka ankety Anno 98
Jak jsme byli v televizi
Recenze tří filmů
Tříbitová sušenka
Impeachment skončen, Clinton vyhrál
Šéf BIS odvolán
Mikrostáty - fiktivní země
Budeme létat na trakařích?
Swatch Internet time
Bojíte se smrti svých domácích miláčků?
Ukazovátko ze třetího tisíciletí
Ecity se rozjelo
Březen - měsíc Internetu
Zavináč v Respektu
Jak funguje Expandia banka
Co nového v redakci
Problém roku 2000
Byznys rychlostí myšlenky
Jaká je nejlepší česká stránka pro děti?
Ředitel Novy odvolán
Přebor Prahy v šachu
Telecom s novou tváří
Baví nás Internet
Comnet '99
Co nás čeká v budoucnosti
Explorer versus Netscape
Není Midi jako Midi
Londýn
Exkluzivní rozhovor s Milanem šímou
Nový virus Emperor
ČNTS versus CET21
Muzika s RealJukeboxem
Nový virus W32/ExploreZip.worm
Grafika snadno a rychle
Krutost mezi dětmi
Need4speed IV
Zatmění slunce
Sejdeme se na Madagaskaru?
Jak jsem ztroskotal na lodi
Orange začíná s mediální kampaní u nás
Magických pět devítek
Rok dětského Zavináče
Benefiční koncert na Internetu
Dětské internetové rádio Domino
Můj mail zanáší
Malé nebo velké?
Můj mail zanáší
Malé nebo velké?
A*Teens - The Abba Generation
Dětská generace nastupuje na Miss Internet!
Magický rok 2000: první nebo poslední?
Internet za babku
Časopis Milenium
Bill Gates odchází
© Zavináč, 2000. Vydávají: Jirka Peterka (12 let) - šéfredaktor, Jirka Benedikt(14 let) - správce webu a redaktor, Vítek Humpa(13 let) - redaktor, Eva Peterková (10 let) - redaktorka, Karel Petržela, (12 let) - redaktor, + další dětští redaktoři. Je zakázáno jakékoli veřejné publikování obsahu webu v jakékoli podobě bez souhlasu autorů.