חדשות נענע ספורט ג'נענע חיים ברשת בריאות תוכנות נענע פורומים בנענע קניות בנענע מיקסר אוכל
net.nana.co.il
 
  הצג תמונות
חיים ברשת
תרבות דיגיטלית
טכנולוגיה ומדע
וירוסים ואבטחה
מולטימדיה ובידור
סלולר, גאדג'טס ופאלם
משפט, כלכלה וממשל
משחקים

השבוע בניוזלטר חיים ברשתתוכנות ומשחקים
תמיכה וטיפים
אתר אישי
פורומים
חיים ברשת > דף ראשי
האתרים שעשו לנו את 2001
2001 לא האירה פנים לאינטרנט. יותר מדי אתרים נסגרו, מעט מדי אתרים גדולים ומושקעים נפתחו והרבה מאוד אתרים נהדרים חיים על האזור המסוכן שבין חוסר ודאות לסגירה. למרות זאת, הצלחנו ללקט חמישה אתרים שעלו השנה, ועוד אחד ותיק יותר שפרח לאחרונה, כדי להרכיב רשימה לא-מייצגת על תרומתו של האינטרנט לדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון
19:11 27/12/2001
בכתבה זו:
 • גוגל ישראל

 • מומה

 • שירות בתי הסוהר

 • Internet Archive

 • Salvador Dali Art Gallery


 • גוגל ישראל
  גם לנו מגיע, לא? מנוע החיפוש הטוב בעולם עבר גיור כהלכה, קיבל אזרחות ואפילו השתלב יפה בקהילה. אחד הכלים החשובים ביותר עבור הגולש המקומי, מהיר ויעיל, בחינם ובלי התחכמויות. טפיחה ידידותית על השכם מגיעה לכמה אקדמאים אמריקניים, המתמחים במדעי המחשב, מתמטיקה והנדסה. אמנם הגירסה העולמית טובה בהרבה, אבל עצם העובדה שהתייחסו אלינו ונתנו לנו גירסה עברית, מעודדת.

  מומה
  מומה (שעומד ככל הנרה להיסגר בקרוב, לצערנו) הוא פרוייקט המוסיקה הגדול ביותר באינטרנט הישראלי עד היום. המפעל הטכנולוגי הזה, מבית קשת אינטראקטיב, הוא למעשה תגובה תלת-ראשית לכמה רעות חולות בעיתונות המקומית ובתעשיית הבידור הביצתית שלנו:

  1) היעדרה של אנציקלופדיה ספרותית רצינית, לשם תיעוד מעמיק ומכובד של הזמר העברי.

  2) התדרדרות הדרגתית באיכות השידורים הרדיופוניים, בגידת השידור הציבורי בשליחותו התרבותית - והיעדר פילוח נכון לקהלי-טעם שונים.

  3) חסרונו של מגזין מוסיקה אמין, מקיף ובעל חשיבות תקשורתית. הקשיים הכלכליים הנוכחיים של מומה היו צפויים מראש, אבל מי שיסגור אותו סתם כך, בלי לחשוב פעמיים, הוא לא פחות ולא יותר מאשר אדיוט, ברמה העסקית והתרבותית גם יחד.

  שירות בתי הסוהר
  האמת העירומה היא, שרצינו לתת כבוד למשרד הפנים, שסוף-סוף עלה לרשת. רצינו גם לשבח את העובדה שגם סוף-סוף נזכה לקבל ממידע מאחד המשרדים המושבתים והסגורים ביותר ברוב ימות השנה. אלא מה? האתר קרס לפתע (אולי הוא ישוב). אז הלכנו לכלא.

  רובנו לא יודעים מהו למעשה מאסר עולם או איך נראה כלא צלמון מבפנים. כמעט אף אחד לא יודע שתשעים ושישה אחוזים מן האסירים בישראל הם גברים בוגרים (שני אחוזים נשים, שני אחוזים נוער). נתון מעניין נוסף מגלה כי נכון לינואר 2001 נמצאים 898 דרוזים בבתי הסוהר, בעוד מספר היהודים הוא 2826 במספר - וזאת למרות שהדרוזים מהווים פחות משני אחוזים מהאוכלוסיה.

  בתי הכלא בישראל סמויים מן העין הציבורית. טוב שהאינטרנט מאפשר לנו להציץ לתוכו, כדי להכיר את איזור הדמדומים האמיתי.
  בית סוהר השרון
  בית סוהר השרון
  Internet Archive
  `ארכיון האינטרנט` הוא הוכחה חזקה לכוחו התיעודי המרשים של המדיום הדיגיטלי החדש. מדובר בארגון ללא כוונת רווח, שנוסד בשנת 1996 בסן-פרנסיסקו, במטרה לבנות ספרייה מקוונת שתאחסן בתוכה חלקים נכבדים ממאגר המידע הענק ושמו `האינטרנט`. "בלי תיעוד תרבותי, לציוויליזציה אין זיכרון וכלים ללמוד מטעויותיה והצלחותיה", הם מצהירים. בשיתוף פעולה עם ספריית הקונגרס האמריקני, מכון הסמיתסוניאן וחברת אלקסה, הם מנסים למנוע מאיתנו לשכוח ולהשכיח. האתר עלה לאחרונה לכותרות, לאחר הפיגוע במגדלי התאומים, לאחר שהצליח לאגור על שרתיו את הפרסומים הרבים סביב ההתקפה.

  Salvador Dali Art Gallery
  פיקאסו הוא אולי האמן החשוב ביותר במאה העשרים, אבל סלבאדור דאלי היה ונשאר פופולרי ממנו. בחור ושמו מישקה (נולד ברוסיה, כיום חי בארה"ב) מוכיח זאת באתרו, שמשרת 850 מבקרים ביום. קשה לחשוב על מדיום יותר הולם מן האינטרנט, ללימוד מקיף ויסודי על אמנות פלסטית וציירים שונים. כאן אפשר ללמוד שדאלי בילה 35 ימים בכלא על `חתרנות` שלא הוכחה, שוולט דיסני עבד עם דאלי על פרוייקט קולנועי שלא התממש - וששריפה בטירתו גרמה לו לכוויות קשות. מוזיאונים אמיתיים - אאוט, מוזיאונים מקוונים - אין, לנצח.

       
  עוד בערוץ
  עד מתי מונופולים יעלוזו?
  האופיס שלנו גדול וכבד
  NMC תשיק שירות מכירת מוזיקה באינטרנט
  תעשיית המוזיקה בעד הפיראטים?
  העתיד נשמע מטופש
  שימושון
  חדשות ומגזינים 
  תוכנות מומלצות 
  משחקים ברשת 
  מנועי חיפוש 
  בידור ומולטימדיה 
  פירסום בנענע  |  צור קשר  |  דרושים בנענע  |  תנאי שימוש בנענע  |  מדיניות פרטיות  |  הפוך את נענע לדף הבית
  כל הזכויות שמורות 2003-1999 ©  נטוויז'ן בע"מ