Vartotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisiminti
Po Prancuzijos GP:

1 F.Alonso 96
2 M.Schumacheris 79
3 G.Fisichella 46
4 K.Raikkonenas 43
5 F.Massa 42
6 J.P.Montoya 26
7 J.Buttonas 16
8 R.Barrichello 16
9 R.Schumacheris 13
10 N.Heidfeldas 13
11 D.Coulthardas 10
12 J.Trulli 8
13 J.Villeneuve`as 7
14 M.Webberis 6
15 N.Rosbergas 4
16 de la Rosa 2
17 C.Klienas 1
18 V.Liuzzi 1
Po Prancuzijos GP:

1 Renault 142
2 Ferrari 121
3 McLaren 71
4 Honda 32
5 Toyota 21
6 BMW Sauber 20
7 Red Bull 11
8 Williams 10
9 Toro Rosso 1
Iki Vokietijos GP liko 12 d. 9 h 42 min.
2006 m. liepos 18 d., 05:17

F-1.LT puslapio įsikūrimo data yra laikoma 1996-ųjų metų gruodžio 5-ą diena, kai Tadas Bubelevičius (daugumai internautų žinomas kaip "TaBu") įkūrė "F-1 FANO PUSLAPĮ" (http://www.omnitel.net/tabu).
Svetainėje buvo pateikiami etapų rezultatai, pilotų ir komandų įskaitos, o prasidėjus sezonui buvo pradėtas rengti totalizatorius. Puslapis nepasižymėjo grafikos gausa ar geru apipavidalinimu ir greičiau buvo glaustas statistikos rinkinys. Retas dabar prisimena tą pirmąją “pilkąją” puslapio versiją, tačiau esame tikri, kad tas nedidelis lankytojų ratas vis dar ir dabar lieka ištikimais puslapio lankytojais.
Puslapio šeimininkas tuo metu tebuvo baigiamosios klasės mokinys ir vasarą paruošė naująją puslapio versiją, kurioje jau buvo grafinis meniu, pateikiama daugiau informacijos, atsirado nedidelė nuotrauku galerija, tačiau ir šiai puslapio versijai nebuvo lemta ilgai gyvuoti, nes dar rudenį ji buvo pakeista nauja “žalia” puslapio versija, kurioje buvo patobulinta navigacija, atsirado naujienų skyrius. Tačiau nepamirškime, kad tai tebuvo tik 1996-ieji metai, kai interneteas Lietuvoje vis dar buvo gana retas ir brangus malonumas. Tadui persikėlus studijuoti į Vilnių, puslapis tebuvo atnaujinamas savaitgaliais ir nepaisant jau trečiosios savo versijos, grafiniu apipavidalinimu gerokai nusileido dabartinei jo išvaizdai. Taip atsitiko ne tik dėl to, kad autoriaus patirtis tinklalapių kūrime apsiribojo šiuo projektu, bet ir dėl tuometinės technologijos ribotumo.
1997-ais metais puslapis tarsi pradėjo dar vieną – naują savo gyvenimo etapą. Prie Tado prisijungė Andrius Baranauskas (dar žinomas kaip "jaudrius"), svetainei buvo nupirktas naujas adresas (http://www.omnitel.net/f1) ir puslapis greitai pasiketė, iš “žalio” tapdamas “juodu”. Jame atsirado daugiau duomenų apie pilotus, trasas ir komandas.
Tačiau šis niūrokas variantas nedžiugino autorių akies ir jis 2000-ais metais buvo pakeistas į “žalsvą”, kuris su keliais pakeitimais išgyveno iki pat 2002-ųjų metų pavasario. Kartu su šiuo puslapio variantu puslapis tarsi įžengė į brandos amžių, kai kartu su maloniu akiai dizainu buvo apjungta duomenu bazė, padaugėjo informacijos, atsirado diskusijos ir galų gale buvo įsigytas adresas WWW.F-1.LT. Prie puslapio prisijunge Mindaugas Saročka ("geluonis"), kuris tapo pagrindiniu naujienu redaktoriumi. Butent dėka jo kasdieninio darbo puslapis kas dieną buvo atnaujinamas ir teikė naujausias žinias apie „Formulę-1“.
Netrukus prie Mindaugo prisijungė Alvydas Subačius ("Cargo") ir Arūnas Baratinskas ("AF1"). O sekančiais metais kolektyvą papildė Paulius Damskis ("PauliusMS"), Justas Makauskas ("Nuno"), Mindaugas Rapolas ("Eddie"), Gediminas Giniotas ("w00zy"), Monika Danieliūtė ("Milka").
Puslapiui didėjant didėjo ir jo auditorija, didėjo ir jų keliami reikalavimai, kas neleido mums stovėti vietoje. Arūnas Baratinskas tapo vyriausiuoju naujienų redaktoriumi, o vėliau – turinio vadybininku, 2001-ais metais užsimezgė bendradarbiavimas su vieninteliu Lietuvoje F-1 skirtu žurnalu “F-1 savaitė”. Puslapis tapo officialiu “F-1 savaitės” tinklalapiu ir jo lankytojai galėjo tiesiogiai bendrauti su žurnalo redakcija, kuri prisidėjo prie puslapio plėtros pateikdama dalį jo tekstines bei vaizdinės medžiagos. Dėja, žurnalas nebeleidžiamas, bet mes vis dar palaikome glaustus ryšius su buvusiais leidinio autoriais Kristijonu Kaikariu ir Vilma Braziulyte.
Dar 2001-ais metais puslapį buvo nuspręsta atnaujinti. Naujam 2002-ųjų metų sezonui turėjo būti paruošta visai nauja puslapio versija. Nors darbai buvo beveik baigti dar prieš prasidedant sezonui, tačiau naujoji puslapio versija pasirodė tik gegužės menesį ir iš karto sugebėjo laimėti geriausios metų svetainės titulą 7-ąjame Lietuvos WWW čempionate.
Iš paskutiniųjų mūsų kolegų, prie F-1.LT komandos prisijungė Evaldas Pilipavičius ("evka"), Paulius Mačiulaitis ("mafaz"), Algirdas Kamėnas ("AlBanas") ir Gediminas Sriubas ("astralas"), kurie 2002-2003-ais metais papildė naujienų rašytojų gretas.
Tuo pat metu prie mūsų prisijungęs dizaineris Arunas Sakalauskas ("arz") paruošė F-1 kalendoriuje esančių trasų grafines schemas, taip pat jo dėka buvo sukurtas skyrelis „Istorinės trasos“, kur istorijos megėjai gali peržiūrėti kaip kažkada atrodė dabar pasikeitę lenktyniniai žiedai.
Gintarė Vieraitytė ("gintare") ir Gediminas Daukša ("Edaz") nuo 2003-ųjų metų pradėjo ruošti GP spaudos konferencijų apžvalgas, leidžiančias Lietuvos sirgaliams sužinoti ant podiumo finišavusių lenktynininkų nuomones apie varžybas, ko neįmanoma stebėti TV transliacijų metu, o Darius Mikalauskas ("Teisutis") jau antrus metus ruošia JAV rengiamų „Champ Car“ serijos varžybų apžvalgas.
Taip pat reikėtu nepamiršti ir Arūno Babrausko ("Arus"), „Siemens“ kompanijos ir kitų prisidėjusių prie puslapio bei padėjusių jam tapti tokiu, kokiu jis yra dabar.
Šiuo metu svetainėje darbuojasi ir naujienas iš „Formulės-1“ pasaulio Lietuvai pristato: puslapio dizaino ir struktūros sumanytojas Andrius "jaudrius" Baranauskas, kuris perėmė pagrininį darbą su svetaine, kadangi F-1.LT įkūrėjas Tadas "TaBu" Bubelevičius keletą pastarųjų metų leidžia bestudijuodamas Otavos universitete, Kanadoje bei dirbdamas ten, Arūnas "AF1" Baratinskas, kuris ruošia įvairiausią medžiagą puslapiui, bei kuruoja F-1 fanų kartingo pirmenybes GO-1, Artūras "wialnias" Kundelis ir Ilona "Ilka" Staškutė - naujienų redaktoriai bei moderatoriai ir Paulius "Fatalissimo", kurio dėka svetainėje galime džiaugtis nuotraukomis iš GP savaitgalių bei kitų renginių.
Štai tokia puslapio istorija nuo pat pirmųjų iki dabartinių dienų.
Svetainės varomąja jėga buvo ir liks lankytojai ir jų kritika bei atsiliepimai. Tikimės kad dar ne vienerius metus su Jūsų pagalba mes populiarinsime autosporto karaliene vadinamą „Formulę-1“ Lietuvoje.
J.P.Montoyos pasitraukimas iš "Formulės-1" yra:

naudingas Montoyai 14%
naudingas "Formulei-1" 22%
žalingas Montoyai 15%
žalingas "Formulei-1" 36%
man nesvarbu 13%
Viso balsų 745

El. pašto adresas:
@f-1.lt
Slaptažodis:
Dar neturi el. pašto
@f-1.lt?
Registruokis!
© 1996-2006 F-1.LT
Rašykite el. paštu info@f-1.lt

Naujienos online Sportas.lt

AutoNews.lt