Zawiadomienie o przestępstwie

Koło Unii Pracy w Szczawnie Zdroju złożyło zawiadomienie o przestępstwie popełnionym przez ministrów partii nazywającej się Prawo i Sprawiedliwość. Przestępstwie, które mogliśmy obejrzeć na ekranach telewizorów. Przestępstwem nie będącym jednak dla ministra sprawiedliwości z partii o nazwie Prawo i Sprawiedliwość. I premiera z partii o tej nazwie. I prezydenta wybranego jako jej kandydat. Bo są już najwyraźniej dwa prawa. I dwie sprawiedliwości. Ta potoczna. I ta ich.

więcej...
Korupcja polityczna

27 IX. Następnego dnia po ujawnieniu w telewizji TVN sprawy przeciągania na stronę koalicji rządzącej posłanki Samoobrony Renaty Beger, na zwołanej w Poznaniu konferencji prasowej, przewodniczący Unii Pracy Waldemar Witkowski dokonał oceny tego, co się stało.

więcej...
Dobry samorząd, Żadnych popisów!

W niedzielę, 24 września w Łodzi, odbyła się inauguracja kampanii wyborczej koalicji utworzonej przez SLD, SdPl, PD i Unię Pracy.Każdy z przewodniczących czterech partii wygłosił przemówienie.

Waldemar Witkowski, Przewodniczący UP, nakreślił cztery główne zadania dla samorządów:

 

 

więcej...
Wizyta w Brukseli c.d.
21 września. Od wtorku w Brukseli na zaproszenie kierownictwa Partii Europejskich Socjalistów (PES) przebywają przewodniczący partii Waldemar Witkowski i przewodniczący jej Rady Krajowej Marek Pol. W kolejnym dniu wizyty odbyli oni rozmowy z przewodniczącym frakcji parlamentarnej Martinem Schultzem, z którym rozmawiali o udzieleniu przez PES pomocy w przygotowaniach do zbliżających się wyborów samorządowych i o wizycie kierownictwa PES w Polsce (jest planowana na początek października) oraz z przewodniczącym PES Poulem Nyrupem Rasmussenem, z którym rozmawiali o sprawach ochrony i rozwoju rejonu Morza Bałtyckiego.
 
 
więcej...
Podpisanie porozumienia na Śląsku!
16 września również w Sosnowcu podpisano porozumienie o wspólnym starcie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Partii Demokratycznej demokraci.pl i Unii Pracy w wyborach samorządowych na Śląsku. Ze strony Unii Pracy porozumienie podpisał Józef Kubica.
więcej...
List otwarty do premiera w sprawie Forum Bałtyckiego
21 września. Po rozmowie odbytej z przewodniczącym Partii Europejskich Socjalistów Poulem Nyrupem Rasmussenem, przebywający w Brukseli na zaproszenie władz PES, przewodniczący Unii Pracy Waldemar Witkowski postanowił zwrócić się z listem otwartym do premiera Jarosława Kaczyńskiego w sprawie braku aktywności strony polskiej w pracach "Forum Bałtyckiego", na co skarżył się jego rozmówca.
więcej...