| | | | |
Poradnik internauty
Poradnik internauty

Prezentacja PE
Prezentacja PE

 
 Posłuchaj


Aleksander Milinkiewicz - kandydat na prezydenta Białorusi


newsletter
Podaj adres email

przewodnik
Organizacja wizyty grupy sponsorowanej
więcej

licznik odwiedzin
20773

Startujemy razem, ale nie stopiliśmy się z SLD, Życie Warszawy
30 września 2006

Z Januszem Onyszkiewiczem, przewodniczącym Partii Demokratycznej Demokraci.pl rozmawiała Ewa Szadkowska.

więcej
Tydzień 25-28 września 2006, Strasburg

Podczas ubiegłotygodniowej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu posłowie zajmowali się propozycjami legislacyjnymi z zakresu ochrony środowiska, edukacji i gospodarki oraz przyjęli rezolucje w sprawie wspólnej polityki imigracyjnej. Odbyła się także coroczna debata dotycząca postępów w zakresie przestrzeni wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości. Posłowie wysłuchali oświadczenia Komisji Europejskiej w sprawie gotowości Bułgarii i Rumunii do członkostwa, a na sesji w listopadzie Parlament przedstawi własne sprawozdania dotyczące akcesji obu krajów do UE w 2007 roku.

więcej
Sesja plenarna: poradnik użytkownika internetu, 5 września 2006

Sesja plenarna jest najważniejszym wydarzeniem w PE, gdyż 732 posłów ze swych okręgów wyborczych uchwala wtedy unijne prawo. Zobaczcie, w jaki sposób każdy może śledzić, jak podejmowane są najważniejsze decyzje.

więcej
Onyszkiewicz: To nie jest historyczny kompromis, Radio TOK FM
4 września 2006

- Na mówienie o historycznym kompromisie jest o wiele za wcześnie, to są w końcu wybory samorządowe, a nie wybory parlamentarne. W związku z tym możliwe różnice polityczne nie mogą się tutaj ujawnić. Jest to krok bardzo znaczący, dlatego, że formułuje się pewien front, który ma nadzieję zablokować PiS w drodze po samorządy - powiedział Janusz Onyszkiewicz w "Poranku Radia TOK FM".

więcej
Przemówienie J.Onyszkiewicza, 3 września 2006

Niebawem minie 17 rocznica utworzenia pierwszego niekomunistycznego rządu w powojennej Polsce. Stało się to możliwe dzięki temu, że z początkiem 1989r przy Okrągłym Stole spotkały się dwie strony. Strony, które jeszcze niedawno były po dwu stronach barykady, a także po dwu jakże dramatycznie różnych stronach stołu prokuratorskiego. Spotkały się, bo doszły do wniosku, że  wymaga tego nadrzędny interes Polski.

więcej
Porozumienie Lewicy i Demokratów "Wspólna Polska", 3 września 2006

W warszawskim hotelu Gromada liderzy SLD, SdPl, UP i Partia Demokratyczna-demokraci.pl podpisali porozumienie wyborcze pod hasłem "Porozumienie Lewicy i Demokratów 'Wspólna Polska'". Tym samym partie te zdecydowały, że wezmą razem udział w najbliższych wyborach samorządowych.

więcej
J.Onyszkiewicz w Sygnałach Dnia, 2 września 2006

Wspólna Polska, ugrupowanie lewicy i demokratów w niedzielę powstanie. Proszę powiedzieć, czy to jest już historyczny kompromis, na który niektórzy czekali już kilkanaście lat, czy to jest to porozumienie lewicy postkomunistycznej z partią wywodzącą się z Solidarności?

więcej
Oświadczenie Szefów Delegacji PD, PO, SDPl, SLD, 4 lipca 2006

My eurodeputowani (...) wyrażamy oburzenie wobec wystąpienia eurodeputowanego Macieja Giertycha - przedstawiciela partii wchodzącej w skład polskiej koalicji rządowej - podczas dzisiejszej debaty na sesji plenarnej w Strasburgu na temat 70 rocznicy zamachu stanu Generała Franco w Hiszpanii.

więcej
Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy europejskiej w Mińsku, 3 lipca 2006

Finał trzeciej edycji młodzieżowego konkursu wiedzy o Unii Europejskiej, organizowanego przez Białoruskie Stowarzyszenie im. Roberta Schumana przy współpracy z ambasadami Polski i Litwy, odbył się w piątek w Mińsku.

więcej
Jak głosują Posłowie w Parlamencie Europejskim?, 29 czerwca 2006

Setki rąk wznoszą się i opadają. Palce raz po raz wędrują na przyciski. Kciuki zwrócone to w górę to w dół. Tak głosują posłowie w Parlamencie Europejskim - to prawdziwy język migowy. Postaramy się rozszyfrować dla was ten kod.

więcej
J.Onyszkiewicz gościem Beaty Michniewicz, 23 czerwca 2006

Gościem Trójki był przewodniczący Partii Demokratycznej - demokraci.pl, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Janusz Onyszkiewicz.

więcej
Eurodeputowani Partii Demokratycznej w sprawie zwolnienia M.Sielatyckiego, 14 czerwca 2006

Eurodeputowani Partii Demokratycznej- demokraci.pl Bronisław Geremek, Jan Kułakowski, Janusz Onyszkiewicz i Grażyna Staniszewska zwrócili się do premiera Kazimierza Marcinkiewicza o interwencję "w związku ze szkodliwymi dla Polski działaniami Ministra Edukacji".

więcej
Posłowie Partii Demokratycznej w obiektywie, 15 maja 2006

Zapraszamy do nowej galerii zdjęć europosłów Partii Demokratycznej

więcej
Polska w Unii Europejskiej, 13 maja 2006

Deklaracja trzech partii: Minęły dwa lata od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Było to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej historii. Bilans dwóch lat członkostwa jest pozytywny.

więcej
Finał drugiej edycji konkursu "Bruksela szansą dla każdego"
12 maja 2006

12 maja w hotelu "Herbewo International S.A." miał miejsce oficjalny finał drugiej edycji konkursu "Bruksela szansą dla każdego" połączony z wręczaniem dyplomów i symbolicznych biletów autokarowych zwycięzcom konkursu.

więcej
Polityka historyczna Wicepremiera Leppera, 11 maja 2006

Na prośbę prof. Jana M. Piskorskiego publikujemy jego list otwarty do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego K.M. Ujazdowskiego.

więcej

:: archiwum  aktualności >>

biografia
Doktor matematyki, alpinista i speleolog. Urodzony we Lwowie w 1937r.
więcej
alde

Alliance of Liberals and Democrats for Europe
.:  ALDE POLSKA
.:  ALDE EUROPA

partia

Partia Demokratyczna

galeria rodzinna
więcej
posłowie PD
więcej
polityka
więcej
wakacje 2005
więcej
Gniazdo

więcej
Ze szczytów do NATO

więcej
Elementy logiki...

więcej
 
copyright Biuro Poselskie J.O. 2005 | Wszelkie prawa zastrzeżone
created by gammanet | site credits