DNB sets to download

BADPOINT pirate movement

dobrý rádia:
dnb rádio Life FM (www)
dnb rádio Bassdrive (www)
dnb rádio FutureDrumz (www)

Vyhledávání:shop.badpoint.czDNB league
DNB league na myspace.com 
Vytisknout tento článek News
Let it Roll - Remarc

Let it Roll

datum: 14.1.2005

klub: Abaton, Na Košince 8, Praha 8

info: www.letitroll.czVstup: Kč 150/200,--

 

3 stages

Jungle stage:

Remarc (UK - Dollar rec., Planet Mu), Suki (SoundOne), Yukimura (SoundOne), Mad4ce (Aphrikka Natty), Pixie (T2B), Wash! (T2B)

Reggae stage:

Ghetto Youths (SK), Bingi Dem Kru, Aphrikka Natty Nationall

Chillout (Asian, Latino):

SuppaFly, Mik, Coltcharam (SoundOne), Shin (GZS)

 

TN Promotion pro vás pořádá v pořadí již sedmou akci seriálu LET IT ROLL, kde se jungle snoubí s reggae.

 

Tentokrát se jako hvězda večera představí Dj REMARC, junglová legenda z Anglie. Připravte se na tvrdou organizovanou nakládačku. Remarc (vlastním jménem Marc Forrester) je jedním z mála, kteří se nevozí na módních vlnách, ale kteří naopak zásadně ovlivnili a ovlivňují vývoj junglu a drum’n’bassu. Spolu s producenty jako Ray Keith, DJ SS, Bizzy B, Neal Trix nebo TDK, platí za spoluzakladatele darkside a patří mezi naprostou špičku v žonglování s těžkotonážními ameny, zapuštěnými hluboko do temných bas, ploch a syntezátorů. Jeho nahrávky z let 1994 a 1995 se staly nehynoucími klasikami, ať už se jednalo o materiál na White House („Sound Murderer“, „Drum & Bass Wise“, „Menace“), na Suburban Base („R.I.P.“, „In Da Hood“) nebo na Kemet („Unity“ se Simpletonem, „Press the Buzzer“Brain Killers a Junior Saw). Nebál se ani remixování – mezi jeho nejslavnější předělávky patří jeho verze „Legalize“ od Bagga Worries & Jucksie Nice, „Fire“ od Prizna & Demolition Mana nebo „Jungle Move“ od Ninja Mana. V roce 1996, kdy byl zběsilý rozštěkaný jungle v mainstreamu definitivně nahrazen rovně posazeným zvukově inženýrským drum’n’bassem, se po Remarcovi slehla zem. Nebylo o něm ani vidu ani slechu až do minulého léta, kdy se zničehonic na pultech objevily dvě retrospektivní alba: kompilace již dříve vydaných tracků „Sound Murderer“ a starší tracky, které nikdy předtím nevyšly  „Unreleased Dubs“, obě na značce Planet Mu, sublabelu slavných experimentálních WARP Records. Remarc se vrátil a s ním se vrátil i zákon. Zákon džungle.

 

Společně s ním vystoupí na Let it Rollu špička domácí scény:

 

Yukimura je jeden z nejuniverzálnějších Djů na české hudební scéně. Jeho obsáhlá sbírka desek zahrnuje snad vše od reggae a dancehallu přes hiphop, jungle, techno, industriál až k breakcoru. A přesně tak zní jeho sety. Luxusně vkusné žánrové propojení. Dnes kromě samostatného působení je členem pražské partičky Sound One a společně s vyznavači asian undergroundu hraje za Kaliyuga sound. Je majitelem malého studia na Žižkově. Angažuje se zde jako zvukař a producent.

 

Suki se dá považovat za rezidenta této akce. Nejenže hrál na všech akcích s názvem Let It Roll, ale je zakladatelem TN Promotion, která pro vás Let It Roll připravila, takže se znovu podílel i na jejím pořádání. Suki je zároveň jedním ze zakládajících členů JahMusic Promotion, jež má na svědomí kromě jiného i oblíbený open-air festival Reggae Meeting. Dnes je společně s Yukim jedním z představitelů pražské kru Sound One, která si dala za úkol šířit a propojovat hudbu všech koutů světa. Jeho DJské sety se skládají z nejaktuálnějších počinů současné breakbeatové a drum'n'bassové produkce, nejraději má amenové smyčky a hluboké tvrdé basy a subbasy.

 

Mad4Ce, junglový selektor raggajunglového soundsystému Aphrikka. Oblíbil si současnou kanadskoamerickou produkci labelů jako Junglistic Pressure nebo llegal Records. Představuje oldskoolový ragga jungle postavený na současném krystalicky čistém zvuku. Snadno ho poznáte podle těžkotonážních amenů, které se ozývají z jeho desek a které se vám zavrtají hluboko do hlavy.

 

DJs Pixie a Wash!, představitelé dnes velmi oblíbeného soundu T2B. T2B v podobě, jak je znáte dnes, vznikli někdy na přelomu roku 2002/2003. Vystupují společně s Mcs Driverem a Tajso. Jejich doménou je široká paleta jungle/d'n'b stylů. Nejčastěji od nich uslyšíte jump-up, techstep a newschool jungle, ale rozhodně se nezaměřují jen na ně. Naopak, podle vlastních slov se snaží o co největší pestrost, aby to lidi neomrzelo…

 

GHETTO YOUTHS (SK), reggae sound z Trenčína. Pod tímto jménem se skrývá člověk jménem Denis aka Dj Mess. Protože v Trenčíně asi nebylo moc možností jak se dostat k pořádnému reggae, vydal se skupovat sedmipalce tam, odkud pocházejí. Později se na Jamajku vydal ještě jednou, aby si odsud přivezl kromě spousty dalších desek ještě několik dubplates (dubplate = track, který zpěvák nazpívá s věnováním pro sound nebo selektora) Připojil se tak k několika málo top-a-top soundům u nás na východě, kteří jsou vlastníky vůbec nějaké dubplate.

 

BINGI DEM KRU (CZ) je jedna z nejdéle fungujících partiček. hrající čistě reggae a dancehall na české scéně. Na svědomí jí má B.Rocka, který kolem sebe neustále soustřeďuje selektory zaměřující se na reggae tak, jak se hraje na Jamajce a snažící se přenést ho do našich zeměpisných šířek. Jako jeden z mála soundů u nás mají také již několik dubplates. Na Let it Rollu se představí ve složení: B.Rocka, Mr. Anděl, Papa Pot a Daddy Scareface..

 

APHRIKKA Natty National, Vznik prvního soundsystému v Praze s vlastním soundem se datuje někdy na podzim roku 2000. Tehdy se dva členové Aphrikka s.s.rozhodli, že hrát budou i sami a přejmenovali se na Aphrikka Natty National. Většinu svých desek si přivezli z Anglie, kam odjeli na celý rok na zkušenou. Své umění pak odjeli předvést do Rumunska a do Bulharska. U nás se aktivně, podílejí na undergroundové scéně, do budoucna by se chtěli zapojit i do scény klubové.

 

 

Coltcharamovou doménou je žánr, který se obecně nazývá world music. Podobně jako Yukimura šíří propojení původních melodií a rytmů s novodobou elektronickou a akustickou hudbou. Dá se zmínit asijský underground, dancehall, brakebeat, breakcore, jungle… Vystupuje se členy Kaliyuga sound a nově i se Sound One.

 

Shin je zakládajícím členem asi nejoblíbenějšího českého ragga junglového soundsystému GardenZitty. Jeho hudební záběr sahá od jamajské roots culture scény přes breakbeat, jungle, drum'n'bass a hardcore v jejich oldschoolových i newschoolových podobách až po stále vyhledávanější asian underground, bhangru a panjabi. Vedle GardenZitty vystupuje i s Kaliyuga Sound věnující se právě asian undergroundu.

 

Suppafly- svérázný Dj, nyní hrající jen sám za sebe. Dříve patřil k BingiDemKru, odkud později odešel, aby s polečně s Mighty Lemonem a Papa Potem založili seskupení Bashment Pirates. Po pár letech společného hraní odešel Suppafly i od této kru a začal se věnovat spíše zpívání a Djingu selektorských setů (v reggae a dancehallu je ten co pouští desky, selektor, Dj je ten, kdo přivádí přítomné do varu pomocí zpěvu, hlášek a informací o tom co hraje, selektor může být samozřejmě zároveň DJ a naopak). Dnes je úspěšným zpěvákem karlovarské reggae kapely Illam.

 

Mik se věnuje hraní latina a karibských rytmů. Většinu desek si přivezl přímo z Karibiku. Každou středu vysílá společně s Tomášem Hochmeistrem pořad Estereo na Radiu 1.

Let it Roll nabízí opět hodně muziky za málo peněz, tak jako žádná jiná akce v Praze.

Neváhejte a přijďte si užít 14. ledna do Abatonu!

 

Předprodej vstupenek: Ticketpro, TSP Records Školská 26, Praha 1, Maximum underground Jilská 22, Praha 1, Growshop Bořivojova 95, Praha 3 a  Reprezent Saská ul.
Badpoint Copyright 2002-2006 - all fotos on this page under copyright - Powered by MoonFace technology | stat:

NAVRCHOLU.cz