Logotypy skryté významy a historie 03

Vloženo: 30. 6. 2007, 21.56 – Kategorie: logotypy4 komentáře

Bez tagů

Alfa Romeo (Milano)

logotyp_alfa_romeo

Společnost “Anonima Lombarda Fabbrica Automobili”, A.L.F.A., vzniká v roce 1910 z nepodařeného průmyslového komplexu postaveného v Portellu v Miláně Alessandrem Darracqem v roce 1907. Alfa pod vedením Cav. Ugo Stelly uvádí do života řadu modelů, které z ní brzy udělají konkurenceschopnou firmu a které se odlišují výkonností a jízdními vlastnostmi: 24 HP je absolutně první vozidlo pojmenované ALFA (cena 12.000 lir), od něj jsou odvozené modely 40–60 HP s robustnějšími motory. Pro Alfu tím začíná dobrodružství závodů, přerušené v roce 1915, kdy se zabývá vojenskými dodávkami a dostává se do okruhu společností kontrolovaných Nicolou Romeo. Na konci války, v roce 1919, se automobily stávají znovu protagonisty firmy a v roce 1920 vzniká první vozidlo se značkou Alfa Romeo: “Torpedo 20–30 HP”.

První logo Alfa Romeo vzniklo v roce 1910 a bylo používáno až do roku 1915. Značka Alfa Romeo je tvořena dvěma milánskými symboly: had rodiny Visconti v modrém poli (myšlenka, která napadla mladého návrháře technického oddělení, který pozoroval hada na věži Filarete, zatímco čekal na tramvaj na Piazza Castello) a červený kříž v bílém poli, uzavřené v kovovém kruhu s nápisy ALFA (“Anonima Lombarda Fabbrica Automobili”) a MILANO, oddělenými dvěma savojskými uzly ( Savojský uzel: Tento uzel byl dlouho považován za znak vzájemné náklonnosti a v heraldice se objevuje jako symbol věrné lásky (erb savojského rodu). Uzel se váže na konci lana a to tak, že se volný konec obtočí kolem pevné části a zasune do dolního závitu. Je používán jachtaři na pohyblivém lanoví ). V roce 1920 se změnil v logu nápis na ALFA ROMEO-MILANO a to poté co továrnu získal Nicola Romeo. V roce 1925 prochází logo další změnou. Vavřínový věnec z kovu vytepaný kolem značky připomíná mýtické vítězství: P2 na 1. automobilovém mistrovství světa (1924). Průměr kruhu přechází z 65 na 75 mm. Od roku 1930 je omezen na 60 mm a zůstane tak až do roku 1945. V roce 1946 s pádem monarchie a vyhlášením republiky se savojské uzly přeměňují na dvě vlnité linie. Průměr je 54 mm. Od roku 1950 je ze smaltované mosazi. Od roku 1960 se logo Alfa Romeo vyrábí z plastu. V roce 1972 v souvislosti se stavbou výrobního závodu ALFASUD v Pomiglianu mizí z loga značky slovo MILANO a zůstávají jen oba milánské symboly korunované nápisem ALFA ROMEO. V této podobě, se logo Alfa Romeo objevuje dodnes.

Web Alfa Romeo: Odkaz
>


Logotypy skryté významy a historie 02

Vloženo: 27. 6. 2007, 12.33 – Kategorie: logotypy8 komentářů

Bez tagů

Chiquita

logotyp_chiquita

Banány Chiquita pochází z roku 1870, když kapitán Lorenzo Dow Baker transportoval historicky velkou várku banánů z Jamajky do Massachusetts na své plachetnici. Když ale banány dorazily, byli všechny zkažené a nepoživatelné. Poslal tedy pro novou várku ale tentokrát zelených banánů, když banány dorazili byli uzrálé tak akorát k jídlu. Sloučením Boston Fruit Company s Minor Cooper Keith, který roku 1871 vystavěl v Kostarice železnici a podél trati vysázel banánovníky, vzniká United Fruit Company (UFC), předchůdce dnešní Chiquity. Logotyp Chiquita vzniklo v roce 1963 a znázorňovalo ženu s banány (ovocem). Chiquita znamená ve španělštině malá dívka. Chiquita byla první společností, která dala banánům obchodní značku. První označení mělo podobu papírového proužku okolo banánových trsů. Samolepky Chiquita byly poprvé použity v roce 1963.

Web Chiquita: Odkaz
>


Logotypy skryté významy a historie 01

Vloženo: 24. 6. 2007, 10.46 – Kategorie: logotypy14 komentářů

Bez tagů

Fedex

logotyp_fedex

Společnost Federál Express byla založena v roce 1971. Původní název společnosti FedEx byl Federál Expres. Originální a původní logo Federál Express vzniklo v roce 1973 a vytvořil ho Richard Runyan.

V roce 1994 vznikl nový a dnes již původní a celosvětově známý název FedEx a sním i jeden z nejznámějších logotypů. Dnešní logotyp pro společnost FedEx vytvořil Lindon Leader. Vzniklo tak logo, které se zarylo do paměti snad všem lidem. Já jsem se asi poprvé s logem společnosti FedEx setkal ve filmu Trosečník, kde Tom Hanks, co by manažer společnosti FedEx ztroskotá po havárii letadla na osamoceném ostrově. Rozhodně jsem si ale tenkrát nevšiml, jaké tajemství logo FedEx ukrývá.

Díky skvěle odvedené práci Lindona Leadera vznikl logotyp s tak důmyslně ukrytým „symbolem“ kterého si asi každý na první pohled nevšimne. Že nevíte, o čem mluvím? Nic si z toho nedělejte protože i když jsem věděl, že mám v logotypu společnosti FedEx hledat skrytou šipku, tak jsem jí nemohl najít. :-D Pokud stále marně bádáte, zaměřte se na poslední dvě písmenka Ex a šipku již musíte jasně vidět. :-)

Web FedEx: Odkaz
>


Bailando tančím do nebe

Vloženo: 9. 6. 2007, 7.44 – Kategorie: Denní dění18 komentářů

Bez tagů

Včera skončilo Bailando na Nově a já jsem rád. Konečně skončil ten tři a půl hodinový maratón který se už ke konci téměř nedal vydržet. Mám teď namysli, že se mi chtělo spát. :-D Na Bailando jsem koukal také proto, že má přítelkyně Miruška, má moc ráda tancování a musím se přiznat, že i mě se moc líbilo jak soutěžící tancovali. „Fandil“ jsem Lucii Borhyové a Petru Pikovi. Proč o tom ale píši. Jsem rád, že tento pořad skončil jelikož větší vydíračku v živém přenosu si myslím česká televize ještě nezažila.

Přijde mi naprosto morbidní chtít po divácích, aby se rozhodli mezi paní na vozíčku, které hrozí ochrnutí horní části těla a miminkem které potřebuje měsíčně 60 000,– Kč na léky. Už z prvních dílu mi bylo jasné o co celou dobu půjde. Z celého pořadu se stalo nevlídná podívaná, kde se prodával lidský soucit.
>


Dobrý den pane Bushi ….

Vloženo: 5. 6. 2007, 12.05 – Kategorie: Denní dění15 komentářů

Bez tagů

.…my jsme češi a jsme pěkní idioti a chceme abyste to u vás v Americe všichni věděli. Asi takhle by se dal shrnou hudební počin ministryně Vlasty Parkanové, která společně s hudebníkem Honzou Vyčítalem nazpívala písničku pro George Bushe na melodii původní písničky „Dobrý den Majore Gagarine“. Přemýšlím nad tím co asi tím chtěla pani Parkanová říci ale nic normálního mě nenapadá. :-D Jestli to měl byt projev podpory radarům které pani Parkanová podporuje seč to jde, tak mi to přijde více než debilní způsob.
>