;

     GEMENC.HU
· Főoldal
· Ajánlj minket!
· Archív cikkek
· Észrevételek
· Hírküldés
· Keresés
· Letöltések
· Linkek
· Napló
· Nyomtatható
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazás
· Személyes adatok
· Személyes üzenetek
· Top 10

     Műholdunktól...
Műholdas fekete-gólya-követés...

     Ki olvas minket?
Jelenleg 7 vendég és 0 regisztrált tag olvas minket.

Névtelen látogató vagy. Ingyenesen regisztrálhatsz itt!

     Keresés



     KÖNYVAJÁNLAT

Virtuális világunk csendes, nyugtató szigete a családi fészek, a tavaszi napsütésben egy nyugodt kerti sarokban kinyitott KÖNYV! A picik szép képeskönyve:
,Klaus Baumgart: Laura csillaga
s mire a kis lurkók megtanulják a betűvetést élvezettel forgathatják félévszázad siker képregényét, a számos rajzfilmben sikertaroló Snoopy és gazdája Charlie Brown sorozatának első két magyarnyelvű kiadását:
Nagy ez a világ, Charlie Brown !
Kutya egy élet ez, Snoopy!
S a képregénykorból kinövő serdülők szívszorító kérdéseire ad választ a milliók olvasta Andrew Matthews könyvek magyar kiadása, hogy megtudd :
Barátkozni Jó!
és
Légy boldog tinédzser
De ne feledd, a fontos, hogy:
HALLGASS A SZÍVEDRE!
és
ÉLJ VIDÁMAN!
A könyvekbe - a képekre kattintva - bele is lapozhatsz, s meg is veheted, ezzel is támogatod a gemenc.hu-t, szponzorunk a Varázsládika Kiadó jóvoltából, akinek könyvei közt találod a sokféle nézőpontot képviselő világhírű amerikai nyelvész:
Noam Chomsky: TITKOK, HAZUGSÁGOK, DEMOKRÁCIA...
- nálunk is időszerű - közéleti gondolatait ismertető kötetet, s a természeti környezetet féltők
vÉDJÜK MEG A zENGŐT ! a Zengő mentő akció krónikája...
Zengő mentő akciójának krónikáját is...


 Októberi dunai süllők, balinok

Hal, Horgászat, HalászatAz októberi dunán az esetek döntő többségében a lehető legkedvezőbb vízállással számolhatunk. Partról is, de főképp csónakból megfelelő ismeretek birtokában, helyek sokaságát horgászhatjuk meg jó eséllyel a következőkben a csónakból történő süllőzés, balinozás fortélyaihoz tennék hozzá 1-2 gondolatot. Első feladat a csalinak való snecik megfogása...

Hozzávalók: 3 v 4 méteres spiccbot, finom 0,3g úszóhal, 14-es horoggal, kilós Katus etetővel, pinkivel.

A csónakkal valamelyik kőhányás alatt álló vagy lassan mozgó vízrészen engedjük le horgonyunkat. A víz felszínére szórjunk a száraz etetőből 1-2 marékkal. Perceken belül a csónakunk mellett, körül snecik ezrei fogják csipegetni a lebegő porszerű etetőanyagot. Pinkit tegyük, a horgunkra hosszában felfűzve, a kötésig felhúzva úgy hogy a, horog hegye, öble teljesen szabadon látható legyen. Ezzel a szereléssel és módszerrel percek alatt megfoghatjuk a kívánt mennyiséget. Indulhatunk az általunk már ismert helyekre, de ha kedvünk és időnk is van hozzá próbálkozhatunk új részek felkutatásával is viszonylag egyszerű és mozgalmas módszeres a zátonyok melletti gyors folyású, de nem túl mély (1-4 méter) homokpadok végighorgászása. Olyan kőhányások közötti zátonyoldalt válasszunk ahol a víz sodrása erős, a víz felszínén látszanak a finom burványlások, melyeket az egyetlen homokos vízfenék bordái okoznak. A zátonyparttól való távolság lehet 10-től 50 méter is. Ha csónakunkkal a megfelelő helyre érkeztünk, engedjük le horonyunkat, kötelünket eresszük hosszúra, így gyors folyású vízben stabilan egy irányban fogunk állni. Máris vethetjük be csalijainkat. Botunk hossza tág határok között változhat: 2,4 métertől 3,9-s méretig bármelyik megteszi, ha szerelés többi része harmonikusan van összeállítva. Lényeges, hogy botunk spicce érzékeny, zsinórunk vastagsága 25-30-as legyen, 4-es, 2/0-s hosszúszárú süllőző horoggal. Orsónk mérete 40-60-as között változhat, jó minőségű fékkel - erre egy szebb balin, süllő, csuka esetleg márna fárasztásánál szükségünk lesz.

Én 30-as zsinórt, 50gr-os pálcaólmot 1/0ás Gamakatru Worm 36 vagy 314-es horgot használok. Horgunkat főzsinór végére kell kötni, úgy, hogy előtte a zsinórra 4db tejgumis szelepgumit kell egyenként felhúzni. Ezeket külön-külön lehet a zsinóron állítani, egymás mellé húzva viszont a legnagyobb ólom sem képes elmozdítani őket. A szelepgumi ütközőket a horog fölé kell felhúzni kb. 60-80cm-re. E fölé kell egy műanyag csúszóra, ólmunkat felerősíteni. Így a bevetett halfilé az ólom alatt folyamatosan lebeg a víz sodrása által.

A már rögzített csónakból a halfilével felcsalizott horgainkat a viszonylag sekély víz miatt távolabbra kell eldobnunk (20-40 méter). A dobás lehet lefelé folyásirányba, vagy rézsút oldalt is. Ez utóbbinál a víz ólmunkat legörgetné a megfelelő irányába. Az esetek többségében kapás, kapások gyorsan jelentkeznek. Legtöbbször balin, de nem ritka a süllő sem a horgon. Az emúlt évek kitűnő csuka ívásának következtében ezeken az erős sodrású részeken is gyakran számíthatunk rájuk. Ha nincs kapás, botunk emelésével horgunkat húzzuk esetenként közelebb csónakunkhoz. Egy helyen ha csak nincs folyamatosan kapás 20-30 percnél többet ne időzzünk. Húzzuk fel horonyunkat, ereszkedjünk lejjebb 40-50 métert, rögzítsük újból csónakunkat, folytathatjuk horgászatunkat. Egy délután 5-10 helyen is kísérletezhetünk. Balin, süllő a legtűzőbb délutáni napsütésben is jelentkezhet. A süllők igazi ideje azonban a szürkület körüli időszak. Ha a sötétben is maradunk legyen nálunk a csónak világításán kívül okvetlenül fejlámpa és egy erősfényű akkus lámpa is.

(Forrás: LÉNYEG.HU, Kancsár Zoltán)




 
     Belépés
Felhasználónév

Jelszó

Még nem vagy tag? Regisztrálj, ingyenes!

     Kapcsolódó linkek
· Több hír: Hal, Horgászat, Halászat
· Több hír: sas


Legolvasottabb hír ebben a rovatban:
Hal, Horgászat, Halászat:

A süllő horgászata műcsalival


     Hír értékelése
Értékelés: 4.66
Szavazat: 3


Értékeld ezt a hírt:

Kiváló
Nagyon jó
Jó
Átlagos
Rossz


     Parancsok

 Nyomtatható változat Nyomtatható változat

 Elküldés levélben Elküldés levélben


Kapcsolódó rovatok

Hal, Horgászat, Halászat

Ehhez a hírhez nem lehet hozzászólni.




A "Hír küldése" menüponton át kapcsolatba léphet velünk, de írhat az info©gemenc.hu emailcímre is! Híreinket - ahogy mi is tesszük - a forrás megjelölésével és linkkel rámutatva átveheti. Automatikus hírkapcsolat a lentiek szerint. A cikkek az eredeti közreadók véleményét tükrözik.
PHP-Nuke portállal készített honlap

Minden jog fenntartva © 2002 PHP-Nuke. Weboldalunk hírei elérhetőek a következő fájlok segítségével is backend.php vagy az ultramode.txt
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Oldalkészítés: 0.10 másodperc