Marek Pol: Kto myśli o ładunku?
W niedzielę, w biały dzień i przy znakomitej widoczności, statek wiozący zboże uderzył w platformę gazową na Morzu Północnym i zatonął.  Całą załogę na szczęście uratowano. Jak podały niemieckie organy ścigania - kapitan tego pechowego statku – Niemiec, był w chwili wypadku kompletnie pijany. O stanie trzeźwości pozostałych sześciu członków załogi – Polaków, „ze względu na ochronę danych osobowych” władze nie chcą się wypowiadać.
więcej...
Waldemar Witkowski: Sprawiedliwość wg PiS
Po wejściu do UNII EUROPEJSKIEJ rolnicy są grupą zawodową, której przychody rosną najszybciej. Oprócz wzrostu cen żywności pojawiły się olbrzymie dopłaty z UE. Jednocześnie nic nie zrobiono, żeby sprawiedliwie podzielić koszty utrzymania funduszy emerytalnych i funkcjonowania służby zdrowia.
więcej...
Wywiad w "Trybunie"

W „Trybunie” z 31 lipca  możemy przeczytać wywiad z Waldemarem Witkowskim „Powściągnijmy partyjne apetyty” przeprowadzony przez Jana Złotorowicza. W wywiadzie czytamy, że W. Witkowski nie wierzy w wybory w najbliższym czasie, choć „ukrócenie rządów braci Kaczyńskich będzie jak najlepsze dla Polski”. Większość pytań dotyczyła jednak sposobu umieszczania kandydatów LiDu na listach wyborczych.  Przewodniczący zaproponował, aby na listach znalazły się miejsca nie tylko dla „zasłużonych”, ale przede wszystkim dla nowych twarzy, czyli ludzi nie z pierwszych szeregów i ludzi uznanych, nie będących działaczami.  Skrytykował natomiast pomysł alfabetycznego ułożenia nazwisk na listach.

więcej...
Marek Pol: „Strach się bać”
Kolejny felieton Marka Pola. Tytuł jest oczywiście z piosenki. Rzecz jest o straszeniu. W polityce. Piosenka jest też zresztą o polityce. W istocie są o tym samym. Tu - na aktualnych przykładach. Bo w tym roku sezonu ogórkowego nie ma. Żyjemy w ciekawych czasach. I to "widać, słychać i czuć", by znów odwołać się do słów piosenki ale tym razem innej. RK
więcej...
Elżbieta Zakrzewska: Święta i handel
Tym razem o zakazie handlu w święta i zapowiadanym zakazie handlu w niedziele. I zarazem zaproszenie do dyskusji w tej sprawie. 
więcej...
"Solidarne" państwo wg PiS
Po wejściu do Unii Europejskiej dla wielu mieszkańców naszego kraju (pomijając tych, którzy wyjechali) pojawiły się nowe szanse rozwoju w postaci funduszy unijnych. Grupą najbardziej "dopieszczaną" w tym zakresie wydają się być rolnicy i posiadacze ziemscy. Oprócz dopłat bezpośrednich do hektara, do pradukcji, rolnik może również otrzymać kredyt preferencyjny. Z drugiej strony rolnicy nie płacą podatków, nie płacą na służbę zdrowia. Płacą jedynie składkę na KRUS, która pokrywa zaledwie wydatki administracyjne tej instytucji. Czy nie nadszedł czas, aby zreformować system ubezpieczeń społecznych dla rolników? Jak długo kilkumilionowa grupa pracowników najemnych, w tym otrzymujących najniższe wynagrodzenie, będzie utrzymywać rolników i posiadaczy setek i tysięcy hektarów ziemi? więcej...