Starting in 1996, Alexa Internet has been donating their crawl data to the Internet Archive. Flowing in every day, these data are added to the Wayback Machine after an embargo period.
Ze čtyřiceti milionů nakažených dnes žijí více než tři čtvrtiny v Subsaharské Africe. HIV&AIDS přitom neovlivňuje jen zdraví jednotlivých lidí, ale také celý společenský systém země. Virus se totiž šíří především mezi mládeží a lidmi v produktivním věku, což má negativní vliv na ekonomiku, rodinu, školský systém i zdravotnictví a celkově zemi výrazně oslabuje. Jak ukazuje studie Světové Banky, pokud v zemi 8 % a více obyvatel postihne virus HIV, ekonomický růst se začne zpomalovat, pracovní síly v zemi ubývá a zdravotní a sociální systém země je přetížen.
Nejvíce ohrožené skupiny šířením epidemie HIV&AIDS jsou dnes sirotci a mladé ženy a dívky.
Kvůli HIV&AIDS dnes vyrůstá mnoho dětí a mladých lidí bez svých rodičů. Nejhorší situace je právě v Africe, kde počet sirotků již teď přesáhl 12 milionů. Celá generace dětí tak neprožije „normální dětství“, protože vyrůstá v sirotčincích, s prarodiči nebo v domácnostech, kde chybějí dospělí členové. Tito sirotci jsou pak často diskriminováni, nedostává se jim potřebné lékařské pomoci, vzdělání ani další nutné péče. I tyto děti přitom mají právo na výživu, vzdělání a bydlení, stejně jako právo ponechat si pozemky svých rodičů a především právo na důstojný život.
V Subsaharské Africe také prudce stoupá procento žen a dívek nakažených virem HIV. Ženy tu dnes tvoří 57 % z celkového počtu všech nakažených lidí a mezi mladými lidmi je tento nárůst ještě strmější – dívky a ženy tu tvoří tři ze čtyř mladých HIV pozitivních. AIDS nejhůře postihuje ženy a dívky i v rámci rodiny, protože právě ony ošetřují nemocné, kvůli čemuž jsou často nuceny odejít z práce nebo ze školy. V některých společenstvích nemají ženy dědické právo a po smrti otce nebo manžela navíc přicházejí o půdu či o střechu nad hlavou.
Proč virus HIV zatím představuje větší hrozbu pro země Subsaharské Afriky než pro nás?
Často chybějí prostředky k léčbě HIV pozitivních pacientů.
Zdravotní systém je epidemií HIV&AIDS přetížen nebo není schopen na epidemii reagovat a poskytnout adekvátní péči HIV pozitivním. Situaci ztěžuje i fakt, že na jednoho lékaře v mnoha zemích připadají desítky tisíc pacientů.
Léčba HIV&AIDS – testy, léky, ale i konzultace a psychologická podpora - je pro mnoho zemí nákladná a finančně nedostupná.
V nejchudších oblastech může základní péče a léčba HIV&AIDS pacienta stát až třikrát více než hrubý domácí produkt na obyvatele dané země.
Lidé se navíc často zdráhají mluvit o rizikovém chování, protože to odporuje společenským normám.