| | | | |
prezentacja PE
Prezentacja PE

głosowania w PE

poradnik internauty
Poradnik internauty

 
 Posłuchaj


Aleksander Milinkiewicz - kandydat na prezydenta Białorusi


przewodnik
Organizacja wizyty grupy sponsorowanej
więcej

licznik odwiedzin
38422

Oświadczenie Partii Demokratycznej, 10 lipca 2007

Kolejny kryzys w rządzącej koalicji ma miejsce w szczególnej sytuacji. Trwa dramatyczna akcja protestacyjna pielęgniarek i lekarzy. Mnożą się skandale korupcyjne wokół administracji państwowej, które dotyczą kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Rolnictwa, Ministerstwa Sportu. Wypowiedź dyrektora Radia Maryja obrażająca Prezydenta RP i zawierająca skandaliczną treść, dociera do opinii publicznej wtedy, gdy Premier uczestniczy w manifestacji słuchaczy tego radia i wygłasza pochwałę jego działalności.

więcej
J.Onyszkiewicz w radio TOK FM, 6 lipca 2007

Jacek Żakowski: Czy to, co się dzieje w Polsce wokół rezultatów szczytu europejskiego, jest jakoś komentowane? Jest to przedmiotem rozmów w parlamencie w Brukseli?

Janusz Onyszkiewicz: Jest oczywiście przedmiotem rozmów prywatnych i czasami się to pojawia na posiedzeniach i dyskusjach w grupach politycznych, przynajmniej w naszej grupie, liberałów i demokratów. Niestety nie są to przyjemne rozmowy.

więcej
Górskie służby ratownicze w Nepalu - APEL, 4 lipca 2007

Zwracamy się do Was z prośbą o poparcie naszych starań, mających na celu pomoc w zorganizowaniu w Nepalu górskich służb ratunkowych i rozwinięcie służb ratowniczych dla mieszkańców Nepalu. Z podobną prośbą o wsparcie zwracamy się do władz polskich i francuskich oraz do Komisji Europejskiej.

więcej

Posłowie LiD o szczycie Unii Europejskiej, 27 czerwca 2007

Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję Rady Europejskiej w sprawie określenia mandatu negocjacyjnego oraz otwarcia konferencji międzyrządowej podjętą na szczycie UE. Osiągnięty kompromis potwierdza zdolność 27 państw członkowskich do kontynuowania niezbędnych reform mających na celu zwiększenie efektywności działania i wzmocnienie pozycji międzynarodowej Unii Europejskiej. Cieszymy się, że Polska wykazała na szczycie wolę współpracy i gotowość do kompromisu.

więcej
Nadzwyczajna sesja PE: wyniki szczytu i posumowanie prezydencji
27 czerwca 2007

W środę, 27 czerwca, Parlament Europejski zebrał się na nadzwyczajnej sesji plenarnej poświęconej w całości wynikom szczytu Rady Europejskiej. Większość deputowanych wyrażało zadowolenie z rezultatu szczytu i gratulowało obecnej na sali kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Posłowie z żalem przyjęli fakt, że Karta Praw Podstawowych nie będzie obowiązywać wszystkich państw i wyrazili zaniepokojenie wzrostem nacjonalistycznych nastrojów w niektórych krajach UE.

więcej
Tytuł "pracusia" dla Janusza Onyszkiewicza, 25 czerwca 2007

Studenci wrocławskiej politologii ocenili pracę polskich europosłów i wystawili im metryczki. Największym obibokiem został Wojciech Wierzejski z LPR. Tytuł pracusia dostał Janusz Onyszkiewicz z Demokratów.

więcej
J.Onyszkiewicz dla HISTORIA.org.pl, 22 czerwca 2007

"HISTORIA.org.pl otwiera publiczną debatę nt. podniesienia poziomu nauczania historii w polskiej szkole. Chcielibyśmy tym problemem zainteresować polityków, bo tylko oni w tej kwesti mają możliwości decyzyjne. W tym celu wysłaliśmy e-maile do wielu polityków z prośbą odpowiedzi na pytania dt. nauczania historii. Pierwszy na nasz e-mail odpisał Janusz Onyszkiewicz."

więcej
Staż miesięczny, 7 czerwca 2007

Zwyciężczynią konkursu na staż miesięczny (27.08-21.09.2007) w Parlamencie Europejskim w Brukseli, w biurze Wiceprzewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Janusza Onyszkiewicza, została Eliza Głowacka z Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu. Gratulujemy!

J.Onyszkiewicz w Sygnałach Dnia, 2 czerwca 2007

- A jak pan patrzy na szanse tej polskiej propozycji polegającej na pierwiastkowym systemie zliczania głosów, która dałaby takim państwom wielkości Polski pozycję równie silną czy silniejszą, niż się dla niej przewiduje, do obecnej, natomiast osłabiłaby jednak państwa te największe w Unii – Niemcy i Francję? Pierwiastkowy system, pierwiastek kwadratowy z liczby ludności.

więcej
Niższe stawki roamingowe - wywiad z posłem P.Rübigiem
23 maja 2007
Poseł Paul Rübig: "niższe stawki możliwe już w sierpniu"Po wielu miesiącach intensywnych negocjacji, Unia Europejska dochodzi do porozumienia w sprawie górnego pułapu stawek za rozmowy zagraniczne w sieciach telefonii komórkowej w UE. Dotychczas za minutę połączenia za granicą mogliśmy zapłacić nawet 3€. Od tego lata maksymalne stawki spadną do poziomu 49 centów. Za połączenia przychodzące operator będzie mógł zażądać najwyżej 24 centy za minutę. W środę, 23 maja w czasie sesji w Strasburgu przyjął projekt przeważającą większością głosów.
więcej
Sesja plenarna 21-24 maja 2007, Strasburg

Ubiegła sesja plenarna Parlamentu Europejskiego upłynęła pod znakiem propozycji rozporządzenia dotyczącego stawek opłat roamingowych w publicznych sieciach telefonii komórkowej. W przyjętym przez Parlament projekcie ustalono limity stawek opłat roamingowych w publicznych sieciach komórkowych w UE.

więcej
Podpisz apel w obronie III RP!, 29 kwietnia 2007

W związku z ostatnimi wydarzeniami i gestami obywatelskiego nieposłuszeństwa wykonanymi przez prof. B. Geremka i premiera T. Mazowieckiego, a polegających na niezlożeniu oświadczeń lustracyjnych grupa młodych ludzi związanych z PD napisała "List w obronie III RP".

więcej
Staże w biurze Janusza Onyszkiewicza w Brukseli

Biuro Janusza Onyszkiewicza w Brukseli organizuje dwa rodzaje staży:

Zasady wyboru stażystów, wymagania wobec kandydatów oraz terminy staży dostępne są po kliknięciu powyższych dokumentów [pliki pdf].

Wizyta Przewodniczącego Onyszkiewicza w Gdańsku, 4 kwietnia 2007

GdańskData 4 kwietnia 2007 roku była dla wielu Gdańsczan dniem demokratów. W chwilę po wybiciu na zegarze umiejscowionego na malowniczym budynku dworca PKP wjechał nań pociąg z przewodniczącym Partii Demokratycznej – demokraci.pl Januszem Onyszkiewiczem na pokładzie. Po powitaniu szybko pospieszyliśmy w kierunku biura Pomorskiej Rady Regionalnej Demokratów gdzie tłumnie na naszego europosła czekali dziennikarze Trójmiejskich mediów. Pytaniom o obecną sytuację polityczną oraz stosunek Partii Demokratycznej do niej nie było końca.

więcej

:: archiwum  aktualności >>

biografia
Doktor matematyki, alpinista i speleolog. Urodzony we Lwowie w 1937r.
więcej
alde

Alliance of Liberals and Democrats for Europe
.:  ALDE POLSKA
.:  ALDE EUROPA

partia

Partia Demokratyczna

galeria rodzinna
więcej
posłowie PD
więcej
polityka
więcej
wakacje 2005
więcej
Gniazdo

więcej
Ze szczytów do NATO

więcej
Elementy logiki...

więcej
 
copyright Biuro Poselskie J.O. 2005 | Wszelkie prawa zastrzeżone
created by gammanet | site credits