Bratislava logo - hlavná stránka

Oficiálne stránky Hlavného mesta SR Bratislavy

Navigácia:

Preskočiť navigáciu
 
 

Podnikateľ - hlavná ponuka

 

 
Home > Podnikateľ > Ako začať podnikať > Bratislava - priestor pre hospodárstvo a podnikanie

Bratislava - priestor pre hospodárstvo a podnikanie

 

Hlavné mesto SR Bratislava ponúka v meste a v regióne veľmi dobrú kvalitu lokalít tak pre výrobné
podniky s veľkou potrebou plôch ako aj pre perspektívne podniky služieb.

Maloobchod

Z historických dôvodov je v centre Bratislavy len niekoľko menších nákupných ulíc. V posledných rokoch preto vznikol celý rad väčších a atraktívnych nákupných centier v širšom centre Bratislavy a najmä na okraji hlavného mesta.

 

Trh s kancelárskymi plochami

V dôležitých komunikačných uzloch Bratislavy sa vyvinuli prominentné administratívne lokality. Veľa sa stavia predovšetkým v centre. Veľký dopyt je aj po zaujímavých lokalitách s dobrým dopravným spojením do centra, ktoré ležia na okraji mesta. V Bratislave sa ročne realizuje približne 40 tisíc m2 kancelárskych plôch. Netto nájomné je v priemere na úrovni 13,50 €/1 m2. Vďaka dobrej kvalite nových administratívnych budov sú mnohé novostavby už pri dokončení kompletne prenajaté; podiel prázdnych priestorov v nových administratívnych budovách je menší ako 10 %, celkovo je to však asi 12 % až 15 %. Najnovší vývoj prináša koncentráciu bankových budov a podnikov služieb v centre mesta.

 

Priemyselné a rozvojové územia

Bratislava je najvýznamnejšou priemyselnou lokalitou na Slovensku. Podniky takmer všetkých dôležitých odvetví tu buď sídlia, alebo majú v hlavnom meste svoje kancelárie. Mimoriadny význam má napríklad automobilový priemysel v prihraničnej oblasti v katastri mestskej časti Devínska Nová Ves. Početné rozvojové územia sa projektujú na najrôznejšie podnikateľské účely, a to prednostne v blízkosti dôležitých dopravných tepien ako sú diaľnice, letisko a riečny prístav. Na území pozdĺž hranice s Rakúskom sa rozvíjajú priemyselné parky pre technologicky zamerané malé a stredné podniky.

 Dokumenty

Dokumenty - zoznam


Typologická navigácia


 
Začiatok stránky

Stránku bez formátovania vidíte preto, že prehliadač, ktorý používate zrejme dostatočne nepodporuje CSS2. Napriek tomu máte prístup k stránke v plnom rozsahu.


(C) 2005 Hlavné mesto SR Bratislava, Primaciálne nám. 1, 814 99 Bratislava, tel.: +421 2 5935 6111, webmaster@bratislava.sk
Autorské práva - Implementácia - Redakčný a publikačný systém - Podmienky pre použitie - Prístupnosť