Території

Кольчино - селище міського типу, центр Кольчинської селищної ради. Розташоване на правому березі річки Латориця на північному сході від міста Мукачево на відстані 5 км. В селищі знаходиться залізнична станція " Кольчино ". Селищній раді підпорядковані такі населені пункти: Кольчино, Жборівці, Клен овець, Кендерешів. Населення смт. Кольчино складає 4979 чоловік. Тут проживають українці-95%, словаки - 3%, німці та інші.
Перша згадка про Кольчино в історичних документах відноситься до 1430 року. Назва села Кольчино походить від угорського слова "Кольчон", яке означає позичено або подаровано. Територія селища була заселена людьми ще з давніх часів. Історія свідчить, що в першому тисячолітті до нашої ери тут жили племена. Археологічні розкопки свідчать, що тут проживала невелика група людей, яка займалася виробленням кераміки. У ІХ-Х столітті територію заселяли угорські племена. У ХП-ХІІІ столітті на території поселяються німецькі колоністи.
У 1768 році на території Шелестові (частина Кольчино) було засновано перший на Закарпатті завод по виплавці заліза, який належав графу Шенборну. Завод виробляв сільськогосподарське знаряддя праці, обладнання для домашніх господарств - січкарні, плуги, млини, цв'яхи, кухонні плити, підсвічники. Продукція заводу експортувалася на ринки Європи. У першій половині XIX століття проходить розклад феодально-кріпосницького ладу. У 1672 році розпочалася історія верстатобудівного заводу. Завод виник на основі старого підприємства, яке працювало на місцевій руді і випускало лопати, мотики , плуги. До 1711 року завод належав трансільванським князям , потім австрійській казні сім'ї графів Шенборнів. У 1945 році був заснований державний верстатобудівний завод.
В селищі є ЗОШ - І-ІІІ ст. в якій навчається 631 учень та працює 57 вчителів, бібліотека з книжковим фондом 30,6 тис. екземплярів, будинок культури, амбулаторія, дві аптеки, 14 магазинів, 3 кафе, 2 садики на 105 місць, перукарня, відділення зв'язку, спорткомплекс.
В Кольчино діють одна римо-католицька церква три греко - католицькі і будується православна церква.

Чинадійово

Промисловість Чинадіївської селищної ради характеризується підприємствами лісової та деревообробної галузі. Їх історія спостерігається з початку XX століття. Як свідчать надписи на старій котельні СП "Фактор-Просперіта" ще в 1902 році були закладені перші цехи сірникового виробництва, потім у післявоєнні роки розпочалося виробництво протезів для інвалідів війни та колодки і каблуки для взуттєвої промисловості. З 1992 року на базі відкритого акціонерного товариства "Чинадіївська колодково-каблучна фабрика" , розпочато діяльність спільного українсько-словацького підприємства "Фактор-Просперіта", яке внесло новий подих у життя фабрики. Освоївши кредитку лінію Європейського банку реконструкції та розвитку по лісопильному виробництву, підприємство розпочало глибоку переробку деревини і паралельно виробництво дитячих дерев'яних іграшок, які є єдиними на Україні і користуються попитом, як на власних ринках, так і на ринках Чехії та Африки. На підприємстві працює майже 200 чоловік, і середньорічний обсяг промислової продукції складає 2 млн. грн..
Чинадіївський дитячий будинок відкрито у липні 1980 року і розраховано на 150 дітей дошкільного віку. У 1998 році відкрито початкові класи, оскільки вік перебування дітей збільшився. Станом на сьогоднішній день всього дітей 152, з них дошкільного віку - 57, шкільного - 95. У дитячому будинку працює 110 чоловік.

Санаторії

Санаторій “Карпати”

Місце розташування. Санаторій “Карпати”, що відноситься до санаторіїв вищої групи, — одна з кращих оздоровниць Закарпатської області. Він розташований у мальовничому куточку Закарпаття, на південному схилі лісистих гір, на висоті понад 300 м над рівнем моря, у долині ріки Латориця, притоки Тиси, в урочищі Берегвар. Окрасою санаторію є стародавній палац австрійського графа Шенборна - пам'ятник архітектури ХІХ століття, оточений чудовим парком-дендрарієм з декоративним озером у центрі. У парку росте більше 40 видів рідкісних рослин, у тому числі самшит, катальпа, сосна Веймута, канадська ялина, японська вишня, рожевий бук, гліцинія, оцтове дерево й ін.

Саме тут, у колишньому графському замку, відразу після звільнення Закарпаття була відкрита перша в області оздоравниця для трудящих. Помірно континентальный клімат із середньорічною температурою від +9*С до +12*С приваблює відпочиваючих з багатьох куточків нашої республіки і країн Співдружності. Тепле літо , м'яка зима з відлигами створюють прекрасні умови для лікування хворих із захворюваннями органів кровообігу і центральної нервової системи. Середня температура січня - 3*С, липня — +20*С. Кількість опадів становить біля 600 мм у рік, число годин сонячного - світла близько 2000. У повітрі курорту - підвищений вміст фітоцидів і легких аероіонів, що позитивно впливає на організм хворої людини, стимулюючи і підвищуючи рівень його імунної системи і компенсаторних механізмів.

Медичні показання. Санаторій “Карпати” приймає на лікування хворих із захворюваннями органів кровообігу і функціональних захворювань нервової системи.

Позитивний лікувальний ефект досягається в санаторії для хворих з ішемічною хворобою серця, стенокардією (1 і 11 функціональні класи), атеросклеротичним кардіосклерозом з недостатністю кровообігу не вище 1 ступеня, гіпертонічною хворобою 1 і 11 стадій, ревматичними пороками серця, неврозами і вегетативносудинними (нейроциркулярними) дистоніями. Лікування хворих, що перенесли гострий інфаркт міокарда, здійснюється в спеціалізованому кардіореабілітаційному відділенні.

Основні методи лікування. Санаторій оснащений необхідними лікувальними і діагностичними кабінетами. Є можливість пройти повне клінічне обстеження в лікарів-терапевтів, невропатологів, а також провести додаткове обстеження в кабінеті функціональної діагностики, у клінічній та біохімічній лабораторіях, кабінеті іридодіагностики.

Лікувальна база санаторію включае в себе водолікарню, де відпускаються ванни з мінеральною кремнієвою водою, вихрові ручні і ніжні ванни, лікувальні душі, озотокеритооздоровницю для лікування супутніх захворювань органів опору і руху, периферичної нервової системи; зал лікувальної фізкультури, оснащений тренажерами; інгаляторій, кабінети аерозольної терапії, электросвітлолікування, фітотерапії, масажу, рефлектотерапії. Функціонують стоматологічний і зубопротезний кабінети. У лікувально-плавальному басейні і сауні відпускаються процедури гідрокінезотерапії.

Сервісне обслуговування. До послуг відпочиваючих - концертний (на 450 місць), танцювальний зали, бібліотека з читальним залом. Щодня проводяться вечори відпочинку, екскурсії по Закарпатті. Є телефонна станція, пошта, телеграф, залізнична каса.

Умови проживання. У санаторії відпочиваючі розміщуються в одно- і двомісних номерах із усіма зручностями, у двокімнатних двомісних і трикімнатних тримісних номерах “Люкс”. Можливе розміщення відпочиваючих у палатах, що знаходяться в замку.

Адреcа: Закарпатська обл., Мукачівський р-н, санаторій “Карпати”.

Проїзд: санаторій “Карпати” розташований за 60 км від м.Ужгорода, обласного центру, 18 км від м.Мукачево та 10 км від м. Сваляви. Поруч з ним проходить залізна дорога й автомобільна траса Ужгород-Львів. Однойменна залізнична станція знаходиться поруч санаторію.


Санаторії "Перлини Карпат"

Місце розташування. Санаторій “Перлина Карпат” розміщений у мальовничому куточку Закарпаття, на південному схилі лісистих гір в урочищі Берегвар. Помірно-континентальний клімат приваблює відпочиваючих з багатьох куточків нашої республіки і країн Співдружності. Тепле літо , м'яка зима з відлигами створюють прекрасні умови для лікування хворих серцево-судинної системи.

Медичні показання:

  • хвороби системи кровообігу;
  • захворювання серцево-судинної системи;
  • стан після перенесеного інфекційно-алергійного міокардиту;
  • атеросклероз коронарних артерій;
  • гіпертонічна хвороба;
  • захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • хвороба кісток і суглобів.

Основні методи лікування. Санаторій забезпечений необхідними лікувально-діагностичними кабінетами і водолікарнею. У лікуванні хворих використовуються, крім ванн і питного лікування, гідротерапія, лазеропунктура, барокамери, масаж, мануальна терапія, психотерапія, кліматотерапія.

Адреса: Закарпатська обл., Мукачівський р-н, с.Карпати

Проїзд: Львівською залізницею до ст. “Карпати”.


Санаторії "Синяк"

Місце розташування. Санаторій “Синяк” розташований у мальовничій долині ріки Матієва, оточений горами, покритими змішаним лісом, на висоті 420 м над рівнем моря. Клімат курорту - гірський, з підвищеною вологістю повітря і великою кількістю опадів.

Крутий спуск веде до штучного озера на дні Синякської улоговини. Тут помірне тепле літо і м'яка зима. Середньорічна температура повітря складає біля +10*С, середньорічна вологість — до 67%, кількість опадів за рік досягає 110 мм. Основний лікувальний засіб курорту — сірководневі , сульфатні , кальцієво-магнієві мінеральні води, що використовуються для лікувальних ванн.

Медичні показання. У санаторії “Синяк” лікуються хворі з захворюваннями опорно-рухового апарату і периферичної нервової системи.

Показання до лікування в санаторії:

  • ревматоїдний артрит у неактивній фазі, а також при мінімальній і середній активності процесу, якщо хворий у змозі обслуговувати себе;
  • деякі інфекційні поліартрити ;
  • первинний деформуючий остеоартроз;
  • артрити травматичного походження з обмеженням руху в суглобах;
  • остеохондроз хребта з вторинними неврологічними порушеннями і без них;
  • спондилез, спонділоартроз без різких обмежень руху хребта;
  • анкілозуючий споноділоартрит, ревматоїдноподібний артрит хребта при активності процесу не вище 11 ступеня, без вісцериту, при можливості хворого самостійно рухатися
  • травматичні спондилопатії;
  • хронічний синовііт, бурсіт, тендовагініт, міозит, періартрит;
  • радикуліт, радіокулоневріт, обумовлені остеохондрозом, а також токсичного, інфекційно-алергійного походження;
  • ішіас, а також попереково-крижовий радикуліт;
  • грудний радикуліт ;
  • дифузійний болючий шийно-плечовий синдром;
  • поліневрит, полірадикуліт, плексит, запалювальні токсичні невропатії;
  • поліневропатії при цукровому діабеті.

Основні методи лікування. Основний лікувальний засіб курорту - сульфідні, сульфатні, кальцієво-магнієві мінеральні води. У санаторії “Синяк” вони використовуються для зовнішнього застосування. Сіроводнева вода нагадує сочинську “Мацесту”, але її особливістю є те, що вона має не хімічне, а біологічне походження, тобто утворюється за рахунок життєдіяльності аутохтонної мікрофлори. Ці мікроби продукують речовини, що згубно діють на патогенну мікрофлору. Поряд з мінеральними ваннами широко використовується електросвітлолікування, озокеритолікування, лікувальна фізкультура, зал гідропатії, підводне витягування хребта, масаж, кліматолікування. Санаторій володіє необхідними лікувально-діагностичними кабінетами, спортивними майданчиками, містечком лікувальної фізкультури, теренкуром.

Сервісне обслуговування. У санаторії є клуб з кінозалом, більярдна, бібліотека, танцювальна площадка.

Умови проживання. Відпочиваючі в санаторії “Синяк” розміщуються в одно- та двомісних номерах з усіма зручностями, у трикімнатних (двомісних) і двокімнатних (двомісних) номерах “Люкс”.

Адреса: Закарпатська обл., Мукачівский район, с.Синяк

Проїзд: від залізничної станції Чинадієво Львівської залізниці до села Синяк, де розташований санаторій, — 10 км автобусом.


Лікувальний спортивно-оздоровчий комплекс"Латориця"

Місце розташування. Розташований у парковій зоні м.Мукачева поруч з річкою Латорицею і стадіоном. Відстань від залізничного вокзалу - 4 км. Комплекс має 79 гостьових кімнат (200 місць). Номера зі зручностями.

Сервісне обслуговування. До послуг гостей - ресторан, бар-кафе, автостоянка, що охороняється, конференц-зал, кабіни міжміського телефонного зв'язку, торгові кіоски, пункт прокату телевізорів, туристського і гірськолижного спорядження, перукарня, більярдна, спортивні майданчики. Поряд з комплексом на місцевому стадіоні знаходиться літній міський відкритий плавальний басейн із термальною водою і річковий пляж.

Лікувально-оздоровчі послуги. У комплексі обладнана водолікарня на 5 лікувальних ванн з одночасним оздоровленням 100 чоловік. Функціонують кабінети мануальної терапії, масажний, фізіотерапевтичний, озокеритне відділення, кімната штучного мікроклімату. Основа лікування — місцева хлоридна кальцієво-натрієва мінеральна вода, аналогом якої є відоме родовище Гайдусобосло в Угорщині.

Медичні показання. Основні показники: захворювання опорно-рухового апарату, нервової системи, шкіри, органів дихання, серцево-судинної системи, гінекологічні - всього більше 30 показників. Комплекс має ліцензію МОЗ на право надання медичних послуг.

Відпочинок. До послуг відпочиваючих пропонується: екскурсії по м.Мукачево, у середньовічний замок “Паланок”, у санаторій “Карпати”, у м.Ужгород, туристичні поїздки в Угорщину, гірськолижні тури на бази Синяк (25 км від м.Мукачева), Жденієво (50 км) і Подобовець (75 км). За додаткову плату надаються будь-які інші екскурсійні послуги.

Адреса: м.Мукачеве


Оздоровчий комплекс "Водограй"

Місце розташування. Туристично-оздоровчий комплекс “Водограй” розташований в урочищі річок Синявка і Бистрянка, біля водоспаду “Скакало”. Це прекрасне місце серед гір із пречудовими ландшафтами приваблює туристів з багатьох місць України. Гірські потоки омивають комплекс із трьох сторін.

На території комплексу розташовано 5 корпусів, що можуть прийняти до 150 чоловік. Розміщення в одно-восьмимісних кімнатах.

Сервісне обслуговування. Аматори російської лазні мають можливість попариться і поплавати в закритому басейні. Їдальня пропонує пятиразове харчування, є можливість скуштувати страви угорської, словацької та специфічної закарпатської кухонь. На території комплексу є відкритий 25-метровий басейн, тренажерний зал, фітобар, де проводиться профілактичне лікування травм.

Лікувально-оздоровчі послуги. Відпочиваючим пропонується пройти курсове лікування на базі відомого санаторію “Синяк” (лікування сірководневою водою).

Відпочинок. Розроблено чотири туристичні маршрути, працює наметовий табір на Обавському озері, де є можливість порибалити, приготувати юшку й відпочити біля багаття. А також пропонуються різноманітні культурно-масові розважальні програми.

Адреса: Мукачівський р-н, с.Чинадієво


Готель “СТАР” - найкомфортабельніший готель Закарпатської області.

Чотиризіркове обслуговування дійсно відповідає існуючим стандартам. Усі номери мають сучасне індивідуальне планування і дизайн. Номери обладнані кондиціонерами, міжнародною і міжміською телефонними лініями, кабельним ТБ, холодильниками.

Технічне устаткування готельного комплексу включає аварійне освітлення, індивідуальну систему постачання водою та її додатковим очищенням.

Гостям пропонують конференцзал на 45 місць, послуги інтернету, факсимільного зв'язку; працює фітнес-центр із сауною, джакузі, басейн. Є паркінг з охороною.

Розкішний ресторан “Зірка” запрошує на вечерю. Святкові і весільні банкети перетворюються в справжнє свято. Ділових партнерів можна запросити на бізнес-обід в ексклюзивний банкетний зал ресторану. Тут усе до послуг відвідувачів на вищому рівні.

Адреса: м.Мукачево


Готельний комплекс “ЛАНГЕР” — комфортабельний приватний готель європейського типу. Одно-двомісні номери з усіма зручностями: телефоном, холодильником, ТБ. До послуг відвідувачів - ресторан на 120 чоловік з широким асортиментом різноманітного меню та відмінною якістю обслуговування. Сфера послуг готелю включає: прання, прасування, ремонт одягу.

Для любителів гірськолижного спорту і відпочинку “Лангер” пропонує: прокат лиж і сноубордів, послуги інструктора, виїзд на гірськолижні бази.

Автостоянка охороняється цілодобово.

Адреса: м.Мукачево


Готельний комплекс “АЛЬФА” має 4 номери на 8 місць із усіма зручностями. Ресторан на 50 чоловік. Затишок, комфорт, телефонний зв’язок - забезпечені.

Адреса: м.Мукачево