www.priamaakcia.sk


AKTUALITY
Výroba Štrajk-bajku začne v pondelok 22. októbra 2007
17. október 2007
Ako píšu FAU v novej tlačovej správe, v pondelok 22. októbra od 6.30 ráno začne výroba bicykla StrikeBike vo fabrike Bikes-in-Nordhausen e.V. Výroba bude plne samosprávna a bez šéfov a 1800 bicyklov bude vyrobených a rozdistribuovaných začiatkom novembra.
Priama akcia má za sebou ďalšie celoorganizačné stretnutie
14. október 2007
Začiatkom októbra sa uskutočnil 9. Zjazd Priamej akcie. Debatovalo sa o aktuálnom stave PA a anarchistickej scény všeobecne, o interných záležitostiach, o našich očakávaniach, ale aj o záležitostiach súvisiacich s praktickou činnosťou a ďalších témach.
Rádio Priama akcia pozastavuje online vysielanie
12. október 2007
Ak hľadáte na webe banner s novou témou ďalšieho vysielania, hľadáte márne. Tento semester pravidelné vysielanie na študentskom TLISe prerušujeme.
Premietanie v Košiciach
10. október 2007
Priama akcia – Východ ťa pozýva na premietanie filmu Štvrtá svetová vojna (The Fourth World War, 2004, 75 min., Kanada), ktoré sa uskutoční vo štvrtok 25. októbra, v kine GALÉRIA v Košiciach, začiatok o 19:00.
Rozhovor s pracujúcim z továrne v Nordhausene
5. október 2007
Pred niekoľkými týždňami obsadili zamestnanci fabriku na výrobu bicyklov v Durínsku. Od 10. júla obsadilo 125 zamestnancov továreň na výrobu bicyklov. Ich zamestnávateľ Bike Systems s.r.o je od augusta insolventný. V rámci akcie Strike-Bike chcú vyrobiť 1800 bicyklov, aby tak potencionálnym investorom dokázali svoju možnú konkurencieschopnosť na trhu. Rozpravali sme sa s členom združenia „Bicykle z Nordhausenu“ Andre Kegelom.
Kampaň BikeStrike v nemeckom a medzinárodnom kontexte
4. október 2007
V posledných dňoch sme priniesli viacero informácii o kampani BikeStrike, ktorú koordinuje Zväz slobodných pracujúcich (FAU). Teraz sa pozrieme na súvislosti konfliktu v kontexte medzinárodnej solidarity, nemeckých odborov, masmédií a neonacistov, ktorí sa (neúspešne) snažia votrieť do kampane. Ďalší článok (v príprave) bude venovaný otázke samosprávy, jej idealizácii a triezvemu pohľadu. Aktualizované
Objednaj si bicykel z okupovanej továrne spoločne s nami!
1. október 2007
Priama akcia sa rozhodla pomôcť pracujúcim z okupovanej fabriky v Nordhausene kúpou bajku z ich samosprávnej výroby. Ak takýmto spôsobom chceš vyjadriť podporu aj ty a dáš dokopy 275 euro (cca 9 500 Sk) ozvi sa nám. Ušetríme na poštovnom, ak pôjdu bicykle spolu. Ak však toľko peňazí nemáš, môžeš sa zložiť s kamarátmi a kúpiť spoločný bicykel. Aktualizované - vlastnosti bicykla
Prvé úspechy kampane StrikeBike - samosprávna výroba bicyklov bude pokračovať!
28. september 2007
Len málokto asi veril, že by mohla medzinárodná solidárna kampaň priniesť takýto výsledok. O to radostnejšie pôsobia dnešné správy. Podarilo sa vyzbierať peniaze na nákup materiálu a VÝROBA BICYKLOV BUDE POKRAČOVAŤ! K dnešnému dňu (poludnie) prišlo vyše 700 objednávok a to ešte nebola prebraná všetka pošta.
Bicykel zo samosprávnej fabriky ako predvianočný darček!
26. september 2007
Ako ste si mohli všimnúť na niektorých anarchistických webstránkach, v Nemecku v týchto dňoch prebieha okupácia fabriky na bicykle v meste Nordhausen a je rozbehnutá alternatívna výroba. FAU, nemecká sekcia MAP, organizuje medzinárodnú kampaň pomoci. Spojili sme sa s nimi, aby sme sa dozvedeli viac o tejto nezvyčajnej aktivite.
Úspešný divoký štrajk 300 zamestnancov proti rasizmu na pracovisku
26. september 2007
Pracujúci zo South Hook LNG (výroba kvapalného prírodného plynu) v Milford Haven prestali pracovať na 26 hodín, aby podporili kolegu, ktorý čelí rasizmu na pracovisku.
„To preto, lebo mi podávaš také hovno!“
16. september 2007
Na začiatku augusta som si zohnal brigádu. 80,- na hodku, išlo o prácu brigádnika na stavbe. Na nasledujúcich riadkoch sa dozvieš moju osobnú skúsenosť, ako som si krátil dlhé chvíle, ako sa majster skoro dolámal a kadečo iné...
Krajná pravica v Nemecku a Urob si svoj časopis
30. august 2007
Ďalšími aktivitami, ktoré sa uskutočnia tento víkend na Letných dielňach je prednášku nemeckých hosťov o krajnej pravici v Nemecku (sobota 1.9.) a workshop, vďaka ktorému sa naučíte vyrobiť si vlastný časopis (nedeľa 2.9.).
Manifesty v dejinách... vytvor si svoj aj ty
28. august 2007
Súčasťou tohtoročných Letných dielní na Zlatých Pieskoch v Bratislave budú aj aktivity Info-@-Police. Prvá sa uskutoční v piatok 31. augusta a pôjde o prezentáciu (od 13.00) a workshop (od 15.00) s názvom „Manifesto Jukebox“.
Keď sa my naserieme, oni sa z toho poserú
16. august 2007
Začalo sa leto, skončili školské povinnosti a keďže flákať sa bez peňazí sa moc nedá, do pracovného procesu sa zapojila v ešte väčšej miere ako počas štúdia aj študentská lúza. Vrátane dvoch členov Priamej akcie. A vyzeralo to nejak takto.
Ako sa podarila skapárty v Turč. Tepliciach
14. august 2007
V sobotu 4.augusta sa konala v Turčianskych Tepliciach v krčme na Zimnom štadióne skapárty organizovaná Priamou akciou - Západ a Wattweget.
Mladí, neskúsení... a odvážni!
13. august 2007
Bol/a si tento rok na brigáde cez študentskú agentúru? Chcel ťa niekto odrbať? Alebo máš nejakú zaujímavú skúsenosť, ktorá by mohla pomôcť iným ľuďom, ktorí pracujú cez agentúry? Tu je jeden zážitok z roku 2002, možno poslúži ako inšpirácia. Ak áno, budeme radi, keď sa nám ozveš.
Príklad organizovania sa proti neistým zmluvám
29. júl 2007
Členovia Solidarity Federation (SF-MAP) z Bristolu sa v roku 2005 angažovali v konflikte v dobrovoľníckom sektore. Aj keď tam nikto z nich nepracoval, poznal ich jeden zo zamestnancov, ktorý ich skontaktoval. Pracujúci mali zmluvy na dobu určitú alebo dokonca žiadne zmluvy, pričom náplň práce určovala rada riaditeľov (zvyčajne, a aj v tomto prípade, rada nedostáva mzdu, keďže byť v nej sa chápe ako vec spoločenskej prestíže a záujmu o dianie okolo seba).
Ako ďalej Food not bombs
27. júl 2007
V nasledujúcom článku sa budeme venovať aktivite Food not bombs. Ide o pokus o kritický pohľad na projekty, ktoré sú u nás známe ako Jedlo namiesto zbraní. Dúfame, že príspevok podnieti diskusiu o podstate a význame tejto aktivity.
novšie << strana 1 >> staršie
Log in
Log in