Spotkanie Zarządu
18 listopada w Warszawie obradował zarząd Unii Pracy z udziałem członków Rady Krajowej. więcej...
Marsz Równości w Poznaniu
W dniu dzisiejszym odbył się w Poznaniu Marsz Równości, który zakończył IV Dni Równości i Tolerancji. Był pochodem osób solidaryzujących się z prześladowanymi ze względu na płeć, orientację seksualną, pochodzenie etniczne, wyznanie, niepełnosprawność i biedę. Tym razem obyło się bez zamieszek i manifestujący przeszli ulicami Poznania zgodnie z planem. W marszu wzięli udział Przewodniczący Dolnośląskiej Rady Wojewódzkiej Unii Pracy Andrzej Puzio i Przewodniczący Waldemar Witkowski. Zabierając głos Waldemar Witkowski przeprosił za decyzje z 2005 roku prezydenta Poznania i ówczesnego wojewody zakazujące organizacji marszu. Ponownie podkreślił, że idee przyświecające manifestującym były i są głównymi hasłami programowymi Unii Pracy.  
więcej...
Dlaczego warto głosować na kandydatów Unii Pracy?
Kandydatów Unii Pracy na listach LiD nie ma zbyt wielu. Nie ma ich nawet na wszystkich listach (nie tylko na tej warszawskiej). Zajmują też zwykle odległe miejsca. Po co więc są i czy ma sens głosowanie na nich? Ma, bo w tych wyborach decyduje się nie tylko wielkość reprezentacji LiD w przyszłym parlamencie ale i to, jakie oblicze będzie miała ta reprezentacja.
więcej...
Wybory w Warszawie…
Warszawska Unia Pracy zdecydowała się udzielić poparcia kandydatowi spoza jej szeregów, Tomaszowi Kalicie. Wypada napisać dlaczego.
więcej...
Elżbieta Zakrzewska: Czy władza jest sensem życia?
To dość zasadnicze pytanie ale od czasu do czasu każdy polityk powinien je sobie postawić. A nawet jest to jego obowiązkiem. Pytanie i odpowiedź naszej kandydatki do Sejmu w okręgu nr 1 (Legnica).
więcej...
Jan Szymański - nasz kandydat
To nasz kandydat z okręgu nr 18 (Siedlce) . Z nawet nieodległego, bo trzeciego miejsca ale w okręgu dla lewicy trudnym. Warto nań głosować? Warto! Piszę tak, bo go znam. Nie musicie jednak przyjmować tego na wiarę.
więcej...