אתר עיריית חיפה בשפה העברית Haifa Municipality Arabic version Haifa Municipality Russian version Haifa Municipality English version
תנאי שימוש שמירת פרטיות אבטחת מידע צרו קשר
דף הבית העירייה שרותים תשלומים תרבות ואירועים חברות ותאגידים תיירות
מועצת העיר
חברי מועצה
ישיבות מועצה
ועדות העירייה

ועדות העירייה

 
מליאת המועצה היא הזירה הפומבית להתגוששות פוליטית, להשמעת הצהרות ולהתמודדות על תשומת הלב המיידית של הציבור והתקשורת.
כאשר יש לבחון את העניינים לגופם, לברור בין האלטרנטיבות, להגדיר את נקודות המוצא והמחלוקת, לנסות לשכנע זה את זה ולמצוא, לאחר ככלות הכל, את הפתרונות המעשיים ההולמים את הצרכים האמיתיים, כי אז אין טוב מאשר הוועדות.

הוועדה היא המסגרת שבה ממקדת המועצה את עבודתה. זהו למעשה הפורום הציבורי - מקצועי של הרשות המקומית. הזירה שבה נפגשים נבחרי הציבור יחד עם חברי ההנהלה והדרגים המקצועיים הבכירים ברשות ושומעים את המומחים והיועצים השונים, וכולם ביחד מטכסים עצה עם נציגים הנוגעים בעניין.

יכולתה של המועצה לעבוד באמצעות ועדות היא מגורמי הצלחתה, אף שבדרך כלל, המועצה היא הגוף היחיד המוסמך לאשר החלטות.

1. ועדות חובה
חובה להקים ברשות מקומית ועדת מכרזים, ועדת בטחון, ועדת מל"ח, ועדת הנחות, ועדת ערר על שומת הארנונה, ועדת קניות, ועדת תמיכות, ועדת כספים, ועדה לענייני ביקורת, ועדה לקליטת עליה, ועדה לבטיחות בדרכים.
בעיריית חיפה מליאת המועצה מכהנת גם כוועדה מקומית לבניין ערים. יש להקים מלבדה גם ועדת משנה לתכנון ולבניה.
ועדת נוספת היא ועדת הנהלה.
ועדת ההנהלה מורכבת מנציגי סיעות הקואליציה כאשר אופי פעילותה מושפע מהיקפה וחוזקה של הקואליציה. המגמה היא שוועדה זו תשמש בעיקר כמסגרת לתאום, להכוונה של הפעילות הארגונית-הניהולית של הרשות המקומית.

2. ועדות רשות
ישנן ועדות רשות: ועדת נכסים, ועדת חינוך, ועדת תרבות, ועדת נוער, ועדת ספורט, ועדת שמות, ועדת תברואה, ועדת רווחה, ועדת איכות הסביבה, ועדה תורנית, ועדת בריאות, ועדת קליטה, ועדת פיטורין, ועדת ערר על הוצאה לפנסיה מוקדמת, ועדת רישוי עסק, ועדת ביטוחים, ועדת מינוי עו"ד ושמאים, ועדת אגרות.
 

 
 
נעים מאד חיפה! עיריית חיפה תמיד לשירותך חשוב לדעת נופי העיר כאן תרבות למען הקהילה מידע כללי