Magyarország

Görögország

1-2

(1-1)

90+3' A játékvezető három percet hosszabbított, melyben Vanczák Vilmos kapott még egy sárga lapot.
A vereség ellenére ismét bizonyította a válogatott, hogy jó úton haladnak a játékosok. A második félidőben Buzsákyék végig mezőnyfölényben futballoztak, ám egy szerencsétlen mozdulatot követően a görögök büntetőből megszerezték a vezetést, amely később három pontot ért.
85' Harmadik cserelehetőségét is kihasználta Várhidi Péter, miután lehívta a pályáról Tőzsér Dánielt, és a hátralévő időben Leandro a gyepen.
82' Változtat Otto Rehhagel is: Gekasz le, Amanatidisz be.
81' Újabb csere a hazai oldalon. Halmosi Pétert Feczesin Róbert váltotta.
  79' Tőzsér Dániel emelt kapu elé a bal oldalról, Nikopolidisz rosszul lépett ki, de Vaskó 12 méteres fejese a bal kapufa mellé szállt.
  76' Cserél Várhidi Péter: lehívta a pályáról Hajnal Tamást, akinek a helyén Filkor Attila folytatja.
70' Buzsáky 30 méteres sprintet vágott le, mikor Pacacoglu buktatta. A játékvezető sárga lapot adott a görög védőnek. A szabadrúgásból ismét Hajnal emelt a kapu elé, de Vaskó Tamás hét méteres fejesét Nikopolidisz védte.
  68' Priskin Tamás forgolódott a görög 16-os előterében, megtartotta a labdát, majd a középen érkező Hajnal elé tolta azt, aki 20 méterről jobbal rosszul találta el, így messze elkerülte a kaput.
62' Kirjakosz szabálytalanságát követően a görög védő sárga lapot, míg a magyar válogatott szabadrúgást kapott. Hajnal Tamás a jobb oldalvonal mellől emelt középre, de Vanczák Vilmos négy méterről magasan fölé fejelt.
  60' Buzsáky távoli löváse megpattant Kapszisz ülepén, ám a középre tartó labda nem okozott gondot Nikopolidisznek.
56' Gekasz tolta el a labdát Fülöp Márton mellett, majd látványosat esett, és Robert Styles játékvezető büntetőt ítélt. A letett labda mögé Baszinasz állt, és a jobbra vetődő Fülöp mellett, a kapu bal alsó sarkába helyezett. 1-2
  47' Buzsáky Ákos a 16-oson belül sarkalta át a labdát Kirjakosz felett, érkezett Hajnal Tamás, aki egy finom csellel becsapta Kacuraniszt, majd négy méterről lőtt, de Nikopolidisz máris bravúrt mutatott be. A kipattanó labdát Halmosi 14 méterről bombázta kapura, de a bal kapufa mellé célzott.
46' Folytatódott a mérkőzés, a megsérülő Halkiasz nélkül. A kapus helyére Nikopolidisz állt be. Ciolisz sem jött ki a második félidőre, a középpályást Szamarasz váltotta.
45+1' A játékvezető egy percet hosszabbított, melyben Buzsáky Ákos labdájával Halmosi Péter egyedül indulhatott kapura, ám a játékvezető tévesen, les miatt megállította a középpályást.
Nem kezdett rosszul a válogatott, melyet Buzsáky szerencsés találata is alátámasztott. A görögök Vanczák Vilmos öngóljával egyenlíthettek, ám a mieink bátran kezdeményeztek. Különösen Vas Ádám játéka emelkedik ki a mezőnyből, aki a középpályán rengeteg labdát szerzett.
  40' Vas Ádám szerzett labdát a görög térfél közepén, a labda Tőzsér elé került, aki 25 méterről ballal hatalmas lövést zúdított kapura, de Halkiasz szép vetődéssel hárított.
  38' Pacacoglut hagyták egyedül a magyar védők, így az előrehúzódó görög hátvéd jobbal 23 méterről lőtt, a labda centikkel kerülte el a bal felső sarkot.
  34' Buzsáky Ákos húzta meg a jobb szélen, egy visszacsellel lerázta magáról Kirjakoszt, majd ballal laposan centerezett, de középen Halmosi Péter, illetve a bal szélen Tőzsér Dániel is éppen csak lemaradt a labdáról.
29' Tőzsér Dániel buktatta Baszinaszt a magyar térfél közepén, amiért megkapta a mérkőzés első sárga lapját.
22' Kacuranisz emelt Szalpingidiszhez, aki nyomban Gekaszt akarta játékba hozni, de Vanczák Vilmos nyolc méterre a magyar kaputól fejjel akarta hazaadni a labdát. Mivel Fülöp Márton elmozdult a beadásra, a labda a jobb alsó sarokban kötött ki. Öngól 1-1
  16' Tőzsér Dániel a bal szélről emelt középre, Halkiasz kiöklözte ugyan a labdát, de a középen álló Buzsáky nyomban Juhász Roland elé fejelt, a védő bal lábas lövése azonban magasan a kapu fölé szállt.
7' Buzsáky Ákos vezette be a labdát a görög 16-oson belülre a jobbösszekötő helyén, majd 14 méterről jobbal laposan lőtt, a labda alaposan kapu mellé gurult volna, ám a Kacuranisz lábán felpattanó labda a kapu jobb oldalába hullott. 1-0
1' A magyar válogatott kezdte a mérkőzést, és Priskin Tamás a 19. másodpercben 11 méterről, éles szögből veszélyeztette a görög kaput, de Halkiasz védett.

Tudósítás adatlap

Helyszín: Puskás Ferenc Stadion
Nézőszám: 32300
Játékvezető: Robert Styles (angol)
Asszisztensek: David Bryan, James Devine (angolok)