Студентський сайт Львівської політехніки

Хронологічний перелік ректорів Львівської політехніки

Аватар Сергій Турчин

Ретори Львівської політехніки

У цій статті ми наводимо хронологічний перелік осіб, які обіймали чи обіймають посаду ректора вищого навчального закладу, який зараз відомий у світі як Національний університет "Львівська політехніка". Перелічено ректорів від заснування університету до нашого часу.

Реальна школа – керували директори, яких призначали в Міністерстві освіти:

07.11.1817 - 01.04.1818 - Отець Мінасевич – в.о. директора
01.04.1818 – 01.09.1846 - Олександр Уль

Технічна Академія – в період з 1846 до 1872 роки керували директори, яких призначали в Міністерстві освіти, з 1872 по 1933 роки Академією керували ректори, яких обирали на колегіумі професорів терміном на один рік (з 1933 по 1939 – на три роки):

01.09.1846 – 01.09.1849 - Флоріан Шиндлер
01.09.1849 – 04.02.1851 – Олександр Рейсінгер – в.о. директора
04.02.1851 – 01.09.1871 – Олександр Рейсингер
1871/74 – Фелікс Стшелецький
1874/75, 1880/81, 1890/91 – Ян Непомуцен Франке
1875/76 – Кароль Машковський
1876/77, 1882/83, 1889/90 – Август Фреунд

Політехнічна школа:

1877/78, 1881/82 – Юліан Захарієвич
1878/79, 1885/86 – Владислав Заянчковський
1879/80, 1884/85, 1887/88 – Юліан Медведський
1883/84 – Юліуш Буковський
1886/87 – Богдан Мариняк
1888 – 01.07.1889 – Домінік Зброжек (помер)
01.07.1889 - 01.11.1889, 1898/99 – Густав Бізанц
1891/92 – Кароль Скибінський
1892/93 – Йозеф Рихтер
1893/94 – Плацид Дзівінський
1894/95, 1910/11 – Максиміліан Тульє
1895/96, 1909/10 – Броніслав Павлевський
1896/97 – Мечислав Лазарський
1897/98 – Роман Гостковський
1899 – 01.03.1900 – Йозеф Рихтер (відмовився)
01.03.1900 – 1901, 1908/09 - Стефан Нементовський
1901/02 – Роман Дзіеслевський
1902/03, 1911/12 – Тадеуш Фідлер
1903/04 – Станіслав Кенпінський
1904/05 – Леон Сирочинський
1905/06 – Северин Відт
1906/07 – Едгар Ковач
1907/08 – Віктор Синевський
1912/13 – Едвін Гаусвальд
1913/14 – Казимир Олеарський
1914/15, 1921/22 – Максиміліан Губер
1915/16 – Станіслав Анчич
1916/17 – Тадеуш Обмінський
1917/18 – Здріслав Криговський
1918/19 – Тадеуш Годлевський
1919/20 – Максиміліан Матакевич

Львівська Політехніка

1920/21 – Стефан Павлік
1922/24 – Юліан Фабіанський
1924/25 – Кароль Вонторек
1925/26 – Ігнацій Мосцицький (до моменту вступу на пост президента Польської республіки), замість нього – Ян Лопушанський
1926/27, 1933/36 – Отто Надольський
1927/28 – Юліан Токарський
1928/29, 1932/33 – Казимир Зіпсер
1929/30 – Каспер Вайгель
1930/31 – Казимир Бартель (відмовився), Вітольд Мінкевич
1931/32 – Габріель Сокольницький
1936/39 – Адольф Йошт (відмовився), Едвард Сухарда

Львівський політехнічний інститут (з червня 1993 року– Державний Університет «Львівська політехніка», у вересні 2000 року отримує статус Національного). В середині 1939 відбулися чергові вибори ректора, на яких було обрано Антонія Верещинського, проте після зміни влади у Львові вже в жовтні він відмовився від посади. Було проведено структурні зміни і скасовано посаду ректора (відновлено у 1953 році). Замість нього наказом Наркомату освіти директорм інституту було призначено Максима Садовського, який працював на посаді до кінця червня 1941 року. До 15 квітня 1943 року інститут не працював.

15.04.1943 – 12.07.1944 – в.о. директора Теодор Боедефельдт
12.07.1944 – 01.10.1944 – в.о. директора Володимир Бужинський
01.10.1944 – 1953 – Ямпольський Стефан Михайлович
1953 – 1963 – Максимович М.Г.
1963 – 1971 – Денисенко Григорій Іванович
1971 – 10.04.1991 – Гаврилюк Михайло Олександрович
10.04.1991 – 21.02.2007 – Рудавський Юрій Кирилович
з 17.05.2007 – Бобало Юрій Ярославович