Główny Sponsor Polskiej Reprezentacji Piłkarskiej

Wymęczone zwycięstwo Polaków

PAP | 2007.06.02 19:57
(fot. AFP)
Piłkarska reprezentacja Polski pokonała kadrę Azerbejdżanu w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy, które odbędą się w 2008 roku na boiskach Austrii i Szwajcarii 3:1.

Pierwsze chwile meczu w Baku okazały się nieszczęśliwe dla polskiej drużyny. Podopieczni Leo Beenhakkera jeszcze nie zdążyli nabrać rytmu, a już musieli pogodzić się z myślą, że muszą odrabiać straty. W piątej minucie Bronimir Subaszic ograł przy linii bocznej pola karnego Dariusza Dudkę, strzelił z kilku metrów z ostrego kąta w krótki róg i pokonał Artura Boruca, który zbyt daleko wyszedł w bramki.

Polscy piłkarze rzucili się do ataku. Na prawej pomocy trudny do zatrzymania był Jakub Błaszczykowski, w środku piłkę próbował rozgrywać Maciej Żurawski, a największe zagrożenie pod azerską bramką stwarzał Euzebiusz Smolarek. Jednak gospodarze skutecznie się bronili i wysiłki Polaków nie przynosiły efektu.

Mimo prowadzenia piłkarze azerscy nie ograniczyli swojej taktyki do szczelnej obrony, ale próbowali od czasu do czasu atakować. Sprzymierzeńca szukali w upływającym czasie, bowiem każdy ze sfaulowanych Azerów długo leżał na murawie, nierzadko też na boisko wbiegali lekarze.

Pod koniec pierwszej połowy dwukrotnie bliski strzelenia gola był Błaszczykowski. Polski prawoskrzydłowy najpierw nie doszedł tuż pod bramką do precyzyjnego dośrodkowania Jacka Krzynówka, a potem nie zdołał minąć bramkarza w sytuacji sam na sam.

Drugą połowę Polacy zaczęli bez koncepcji na strzelanie bramek. Byli częściej przy piłce, próbowali atakować, ale jakość akcji pozostawiała wiele do życzenia. Odmianę przyniosły dopiero dwie zmiany, dokonane przez Leo Beenhakkera.

W 63. minucie Jacek Krzynówek wykonywał rzut wolny. Piłka wrzucona na pole karne trafiła wprost na głowę Smolarka, który z kilku metrów trafił do bramki. Trzy minuty później było już 2:1, gdy w zamieszaniu podbramkowym żaden z Polaków nie wykorzystał tej sytuacji, ale do wybitej przez jednego z azerskich obrońców piłki dopadł Krzynówek, który uderzył bez namysłu z kilkunastu metrów i zdobył drugiego gola dla Polski.

Uspokojeni prowadzeniem Polacy oddali nieco inicjatywę rywalom, ale na krótko. Grający ze świeżymi siłami Marek Saganowski szukał swojej szansy i nawet bliski był zdobycia gola pięć minut przed końcem spotkania, ale jego strzał głową trafił w słupek, a sędzia odgwizdał spalonego.

Saganowski bramki wprawdzie nie strzelił, ale miał duży udział przy trzecim golu dla polskiej drużyny, gdy wyłożył piłkę Krzynówkowi. Ten w polu karnym miał przed sobą jednego obrońcę rywali, minął go zwodem, przekładając sobie piłkę na prawą nogę i płaskim strzałem po ziemi znalazł drogę do azerskiej bramki. Kilka minut później sędzia gwizdnął po raz ostatni i podopieczni Leo Beenhakkera zdobyli kolejne trzy punkty w tych eliminacjach.

Azerbejdżan - Polska 1:3 (1:0)

Bramki: Bronimir Subaszic (5) - Jacek Krzynówek dwie (66, 90), Euzebiusz Smolarek (63)
Żółte kartki: Farhad Walijew, Alim Gurbanow, Wagif Dżawadof (Azerbejdżan), Marcin Wasilewski (Polska)
Sędziował: Costas Kapitanis (Cypr)
Widzów: 26 tys.

Azerbejdżan: Farhad Walijew - Asłan Karimow, Samir Abbasow, Ramin Kulijew - Ramazan Abbasow, Alesander Czertaganow, Alim Gurbanow, Emin Gulijew, Emin Imamalijew, Bronimir Subaszic, Hagani Mamedow;

Polska: Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Michał Żewłakow, Jacek Bąk, Dariusz Dudka - Jakub Błaszczykowski, Marisz Lewandowski, Jacek Krzynówek - Grzegorz Rasiak, Maciej Żurawski, Euzebiusz Smolarek

JUZ 1:0 dla Polski (15)Kriss 2007.06.02 18:16
Wygrywamy i co? Gadaliscie ze przegramy. Brawo Leo »
WIATRACZKI NA PATYCZKACHgazowniczka 2007.06.02 20:23
Nasi piłkarze wygrali bo byli ladniejsi,uwazam ze powinni miec... »
ŁOBODZIŃSKI 2 gole to jego...Zagłebie 2007.06.02 20:23
Najpierw po faulu na nim Krzynek wrzucił do Smolarka, a potem to... »
wkurza mnie takie gadanie!!reepo 2007.06.02 20:23
wiadomo, że to nie był mecz na miarę finału Mistrzostw Świata, ale... »
Gramy na cieńko... :)*** :(...Korbol ... 2007.06.02 20:22
Żurawski to cieniak .Boruc też nie popisał ,ale oby tak dalej... »
widac ze chlopaki slabo z...fan 2007.06.02 20:22
mecz wygrali to najwazniejsze ale jak dalej bede tak biegac to... »
kto to pisze?rychol 2007.06.02 20:22
Wygrana 3:1 świadczy o klasie zwycięzcy, zwłaszcza na, wcześniej... »
Pan Szpakowski powiedział w... (2)mefik2 2007.06.02 19:58
"Z daleka zdecydował uderzyć się Gurbanov" :D:D:D Jak to usłyszałem... »
Żurawski z boiska i Polacy od... (3)Luksus 2007.06.02 20:00
Wystawianie cieńkiego Żurawskiego to poważny błąd trenera. Tylko... »
kolejny hit "Boże jak oni...Tofik 2007.06.02 20:18
Po polsatowskim "Boże jak oni śpiewają" kolejny hit "Boże jak oni... »
Hę :/?K. ;p 2007.06.02 20:17
A Darek Szpakowski powiedział, że sędzia jest, za przeproszeniem... »
robert 2007.06.02 20:17
tak niedowiarki trzeba wierzyc i zawsze byc za nasza reprezentacja... »
po co grał drewniak i starzec...zolo 2007.06.02 20:15
gdyby nie ten drewnialdo i siwus zurawski nie bylo by tej 1... »
pomocy (3)guma 2007.06.02 18:54
po raz trzeci pisze to gdzie moge obejrzec mecz w necie bo jestem... »
Oceniajcie!!! dla mnie...Scream11 2007.06.02 20:14
Liczy sie zwyciestwo a nie jak zostalo odniesione. Dla mnie... »
"Już w piątej minucie... (2)Bolo z jeziora 2007.06.02 20:02
Z pozdrowieniami dla autora tekstu xD »
Będzie 3:1 (3)Majkel 2007.06.02 19:54
3:1, lub 2:0 dla naszych! »
PropozycjaXaurm 2007.06.02 20:11
Panie i Panowie , spróbujecie pobiegać w czterdziestostopniowym... »
1:3 (3)wampir 2007.06.02 19:50
I kij im w dupe »
NAJLEPSZY BYŁ...dżaga 2007.06.02 20:09
Boruc. W takiej formie tojuż go dawno nie widziałem. Najlepiej... »

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii