Strona główna
Biografia
Program
Mój okręg wyborczy
Z Sejmu
Kalendarium
Linki
Tagi
Napisz do mnieStrona główna
16 czerwiec 2008 r.

temat dnia

Bardziej medialne niż faktyczne

"Newsweek" nagłośnił treść niektórych dokumentów przygotowanych na Kongres SLD, w których postuluje się wzmocnienie świeckości państwa, m.in. poprzez rezygnację z obrządków religijnych podczas uroczystości państwowych, a także usunięcie symboli religijnych z instytucji państwowych.

- Widziałem te dokumenty, ale one nie zostały przyjęte przez SLD i nie sądzę, by kiedykolwiek były przyjęte - powiedział szef Klubu Poselskiego Lewica Wojciech Olejniczak.
- Postulaty takie są dziś bardziej medialne niż faktyczne - dodał.

zob. wypowiedź Wojciecha Olejniczaka dla "Sygnałów Dnia"

 
Ratyfikacja traktatu mimo wszystko pożądana

ImageJest więc wielkie oczekiwanie i w Polsce, i, myślę, w całej Unii Europejskiej na działania zarówno Komisji Europejskiej, ale też i poszczególnych krajów członkowskich, aby ten pat, który jest bez wątpienia w związku z nieprzyjęciem w referendum w Irlandii tego traktatu, żeby ten pat przestał jakby obowiązywać - powiedział Wojciech Olejniczak w "Sygnałach Dnia" Programu Pierwszego Polskiego Radia.
» Więcej..
 
Olejniczak: Oczekuję raportu o polskiej biedzie

Image- Oczekuję, że rząd przygotuje raport o polskiej biedzie i przedstawi go w Sejmie – powiedział Wojciech Olejniczak, przewodniczący Klubu Poselskiego Lewicy w rozmowie z „Trybuną”
» Więcej..
 
Sierakowski: Po wyborze Napieralskiegio

ImageOlejniczak był w SLD osobą najsympatyczniejszą i dlatego do ostatniego dnia mógł liczyć na największą popularność w sondażach. Nie kojarzył się z poprzednią epoką. Wielokrotnie był nieudolny, niepewny siebie, ale nie był cyniczny. Zbyt miękki na „wycinanki” i „układanki” musiał w końcu przegrać ze znacznie sprawniejszym w polityce partyjnej Napieralskim - napisał Sławomir Sierakowski w swym komentarzu po Kongresie SLD.
» Więcej..
 
Wystąpienia Wojciecha Olejniczaka na IV Kongresie SLD

 IV Kongres SLD
Wystąpienia i wywiady Wojciecha Olejniczaka podczas IV Kongresu SLD
» Więcej..
 
Sojusz wskaże Olejniczaka?

ImageWalka o fotel szefa SLD. Wygrać ją powinien dotychczasowy lider – wynika z najnowszego sondażu „Rz”. – To opinia wyborców PO, PiS i PSL – komentuje Napieralski. Sojusz w sobotę zdecyduje, kto stanie na jego czele.
» Więcej..
 
Napieralski popełnił duży błąd

ImageFAKT: W sobotę kongres SLD wybierze szefa. Dlaczego powinien wybrać pana, a nie konkurenta?
WOJCIECH OLEJNICZAK: Mam odpowiednie doświadczenie i program, który pozwoli odzyskać SLD siły. I wiem, jak ten program zrealizować - odpowiedział na pytanie FAKTU Wojciech Olejniczak.
» Więcej..
 
 
| BiografiaProgramMój okręg wyborczyZ SejmuKalendariumLinkiTagiNapisz do mnie |