TÝDEN / INSTINKT / PC TUNING

Přihlášení / Registrace / RSS / Jako domovskou stránku

Chat s osobností

Zdeněk Horáček

Zdeněk Horáček

29.09.2008 10:00

Sedmým rokem vede Zdeněk Horáček oddělení forenzního auditu v ČSOB Pojišťovně. Se svým týmem vyšetřuje pojistné podvody a další trestnou činnost spáchanou ze strany klientů. Jak se bránit proti vychytralým podvodníčkům, kteří chtějí vydělat na bouračce? Jak se zachovat, když se s druhým řidičem nemůžete dohodnout na míře zavinění? A co se změní, až začne platit stotisícový limit pro příjezd policie k nehodě? Ptejte se v on-line rozhovoru serveru TÝDEN.CZ dnes od 10.00.

více

BLOGY TÝDNE

Jaromír Slomek

Když zlato, tak vyfouknuté

Jak se píše kniha o olympijských hrách v Pekingu? Jistě snáze než třeba Ottův slovník naučný.  

Ostatní blogy

Petr Zemánek

Podvod na voličích?!

Milan Šupa

Kto stojí za svetovým terorizmom?

další

Výroky dne

"Je to pro mě splnění životního snu, Cohena jsem ještě na živo neviděl a už jsem ani nedoufal, že ho někdy uvidím."

Hudební publicista Jiří Černý je rád, že se dožil konce Cohenovy patnáctileté přestávky.

starší

Rubrika: Chat s osobností

Starší chaty

Robert Nebřenský

Herec Robert Nebřenský hraje v novém českém filmu režiséra Václava Marhoula Tobruk. Myslí si, že snímek Tobruk přiblíží české veřejnosti hrdinství českých vojáků za 2. světové války? Odpovědi si můžete přečíst v on-line rozhovoru.

Herec Robert Nebřenský se narodil 8. února 1962 v Praze. Prosadil se navíc jako textař, kapelník, zpěvák, kytarista a je autorem původního repertoáru hudební skupiny Vltava, která fungovala v letech 1986-2002. Herec je také známý z Divadla Sklep, kde hraje od roku 1990. Zahrál si ve snímku Mazaný Filip režiséra Václava Marhoula. Český režisér obsadil Nebřenského do svého posledního filmu, válečného snímku Tobruk, který si v kinech před pár dny odbyl premiéru.

Čas konání chatu: 26.09.2008 12:45

fotbalistazgauce

iggy pop & stooges se opět sešli ke společnému hraní po třiceti letech. Jak dlouho to bude trvat Vltavě? Cítím, že už nemám moc času...

Robert Nebřenský

Dobrý den, děkuji za Vaše otázky! Společné hraní neplánujeme. Kapela měla poslední koncert v roce 2003, zbývá tedy 25 let. Co se do té doby stane, nikdo neví.

karel z moravy

Vážený pane Nebřenský, rád bych se Vás zeptal, zda-li se domníváte, že Marcelus Wallace vypadá jako děvka. S pozdravem Karel

Robert Nebřenský

Toho pána neznám, promiňte.

Ondra K.

Ahoj. Jak často si ještě zabrnkáš? Vidíte se často s klukama z kapely?

Robert Nebřenský

Na kytaru si zabrnkám a stále mě to velmi baví, dokonce jsem si letos dvě kytary koupil...z nich ta druhá - Fender Telecaster Heavy Relics je nejlepší kytarou, jakou jsem kdy měl. Chtěl bych ji někdy "vyvenčit", ale jak víte, nijak s tím nespěchám. S klukama se vídám, ne příliš často, ale rád!

maron

Ještě jedno vltavácké album prosím! Nebo nějaký sólový projekt. Já si desku určo koupím, slibuju!

Robert Nebřenský

Ano, také bych si přál někdy nějaké písničky nahrát a vydat. Už kvůli té nové kytaře. Děkuji za Váš zájem a jsem rád, že mohu počítat s jedním prodaným albem!

Dr.Kuba

Dobrý den, podepsal jste někdy nějakou petici? Vážně uvažuji o sepsání petice za to, aby kapela Vltava znovu zahájila svoji činnost. Kolik podpisů by vás obměkčilo?:) Nechybí Vám muzicírování?

Robert Nebřenský

Koncerty mi určitě chybí. Vím o tom, že existuje dost lidí, které by návrat skupiny potěšil a je mi to příjemné. Petice podepisuji málokdy a v případě petice za návrat skupiny Vltava si nedělám žádné iluze, že by nás Váš zájem uživil. Pro mě je ale stejně nejdůležitější najít k hraní vnitřní důvod, překonat pochybnosti a také lenost.

Majkkl

Proboha, proč jste tu roli vzal? Měl jsem chuť z toho filmu utéct, neskutečná slátanina. No a váš herecký výkon na konci filmu, nevím, zda to byla parodie nebo jste to myslel vážně? A doufám, že mi otázku nesmaže cenzor...

Robert Nebřenský

Role desátníka Koháka se mi líbila a bral jsem ji jako zajímavou příležitost. Určitě máte právo myslet si, že film je slátaninou, ale já to tak nevidím. Pokud jde o můj výkon v poslední scéně, tak s ním jsem právě docela spokojený. Narozdíl od některých jiných scén jsem si jistý, že lépe to nešlo udělat. Moje schopnosti a možnosti v dané situaci nebyly větší, než jsem dokázal předvést.

Ondra K.

čau Robe. Už se cítíš jako zestárlý Bůh, nebo ještě nedokážeš posoudit jestli si měl v té písničce pravdu

Robert Nebřenský

Měl jsem pravdu a stále ještě nevím, co s tím můžu dělat.

maron

Hodně lidí si vás plete s Čtvrtníčkem tak jako já?

Robert Nebřenský

Od té doby, co mám téměř holou hlavu už jich tolik není. Jako Petr Čtvrtníček jsem se několikrát dokonce podepisoval, když jsem byl takto oslovený bezprostředně po koncertě skupiny Vltava.

Ondra K.

Na Musicserver.cz jsi v rozhovoru po ukončení činnosti kapely odpověděl na otázku jakým směrem se teď budeš ubírat cituji: "Já připravuji písničky na sólovou desku ". Hodláš tuto desku vydati?díky za odp.

Robert Nebřenský

V době, kdy jsem "hodlal", jsem nenašel vydavatele, který by měl seriózní zájem.

Kubin

Pane Nebřenský, nechcete se vrátit ke skupině Vltava? Myslím, že to byla smysluplnější práce než v reklamách propagovat nanuky nebo pojišťovny, nemyslíte?

Robert Nebřenský

Smysluplnější by byla. Bohužel není srovnatelně honorována.

V chatu je: 28 položek

1 2 3