| | | | |
J.Onyszkiewicz w

prezentacja PE
Prezentacja PE

głosowania w PE

poradnik internauty
Poradnik internauty

 
 Posłuchaj


Aleksander Milinkiewicz - kandydat na prezydenta Białorusi


przewodnik
Organizacja wizyty grupy sponsorowanej
więcej

licznik odwiedzin
59088
Kolejny dąb wolności, 1 października

Janusz Onyszkiewicz zasadził w niedzielę kolejny Dąb Wolności w alei Wolności im. Tadeusza Mazowieckiego pod kopcem Piłsudskiego w Krakowie.

więcej
Białorusi wciąż daleko do demokracji, 30 września 2008

Janusz Onyszkiewicz powiedział, że symboliczne uwolnienie więźniów politycznych przez prezydenta Alaksandra Łukaszenkę, było "cynicznym aktem", który miał tylko dać wrażenie, że wybory będą zgodne ze standardami międzynarodowymi.

"Musimy pamiętać, że opozycja nie była reprezentowana w 99 proc. okręgów wyborczych. Żadna prawdziwa kampania wyborcza nie miała miejsca, a partiom opozycyjnym uniemożliwiono wyrażenie swoich stanowisk" - powiedział Onyszkiewicz.

więcej
Plac Geremka w Brukseli, 4 wrzesnia 2008

Eurodeputowani chcą nazwać plac przed gmachem Parlamentu Europejskiego w Brukseli imieniem Bronisława Geremka. To inicjatywa polskich kolegów byłego ministra spraw zagranicznych i europosła. - My być nie tylko nazwa, ale i tablica bądź kamień oraz ławeczka. W ten sposób wszyscy wchodzący do parlamentu będą mogli się dowiedzieć, kim był Geremek - mówi "Gazecie" eurodeputowany Janusz Onyszkiewicz.

więcej
Wywiad dla "Le Monde", 27 sierpnia 2008

Que pensez-vous de l'argument russe selon lequel "ce qui est bon pour le Kosovo l'est aussi pour l'Abkhazie et l'Ossétie du Sud" ? En d'autres termes, les Occidentaux ont soutenu l'indépendance du Kosovo, pourquoi tenteraient-ils d'empêcher celle des deux provinces séparatistes géorgiennes?

Janusz Onyszkiewicz: Ce qui s'est passé au Kosovo n'a rien à voir avec ce qui se passe en Abkhazie et en Ossétie du Sud. D'abord, la présence de la communauté internationale au Kosovo résultait d'un mandat des Nations unies et bénéficiait d'un soutien international fort. Ensuite, cette présence faisait suite à un nettoyage ethnique, qui rendait impossible l'existence de la minorité albanaise au sein d'un Etat majoritairement serbe. La Géorgie n'a pas été le théâtre de tels actes. Au contraire, ce sont plutôt les Géorgiens qui ont subi un nettoyage ethnique et ont été contraints de quitter massivement l'Abkhazie.

więcej
Staże dla osób niepełnosprawnych w PE, 26 sierpnia 2008

Do 15 października 2008r. osoby niepełnosprawne mogą składać wnioski o płatne staże w Parlamencie Europejskim. Są one przeznaczone  zarówno dla absolwentów uniwersytetów i innych instytucji szkół wyższych, jak również dla osób o kwalifikacjach niższych niż uniwersyteckie. Ich celem jest umożliwienie osobom niepełnosprawnym zdobycia istotnego i wartościowego doświadczenia zawodowego oraz zapoznania się z pracą Parlamentu Europejskiego.

więcej

Na europejskiej scenie w roli pierwszoplanowej, 16 lipca 2008

Bronisław Geremek był europosłem należącym do grupy liberałów. Na jesieni miał przedstawić w Parlamencie Europejskim ważny raport o tym, jak sprawić, by obywatele lepiej zrozumieli i poparli traktat lizboński. - Niesłychanie intensywnie angażował się w sprawy przyszłości Europy i traktatu lizbońskiego - mówi Janusz Onyszkiewicz. Dokument był już prawie gotowy, lecz koledzy posła jeszcze go nie widzieli.

więcej
Są ludzie niezastąpieni - Janusz Onyszkiewicz o Bronisławie Geremku
14 lipca 2008

Proszę powiedzieć, czy Parlament Europejski planuje jakoś uczcić pamięć Bronisława Geremka?

Zaproponowałem przewodniczącemu ALDE, aby nasza grupa polityczna wystąpiła z wnioskiem o nadanie jednej z sal w Parlamencie imienia profesora Bronisława Geremka. Mam w tej sprawie pełne poparcie przewodniczącego naszej grupy, który przedstawi oficjalnie tę propozycję na forum ALDE.

więcej
Cena biletu lotniczego musi zawierać wszystkie opłaty dodatkowe
9 lipca 2008

Parlament przyjął projekt rozporządzenia dotyczącego wewnętrznego rynku lotniczego. Taryfy lotnicze muszą obejmować wszystkie podatki i opłaty dodatkowe, a sprzedawcy biletów lotniczych będą musieli wyszczególniać w cenie biletu wszystkie dodatkowe opłaty, które stanowią element jego ostatecznej ceny. Powinno to ukrócić, wprowadzającą nabywców w błąd praktykę publikowania cen biletów bez dodatkowych opłat.

więcej
Z Krakowa do Brukseli..., 28 czerwca 2008

Na zdjęciu uczestnicy konferencji w Zakopanem, od lewej: Monika Piątkowska, poseł Janusz Onyszkiewicz i Leszek Gębczyk, FOT. JAN BIELAŃSKI 16 maja okazal sie szczesliwym dniem dla Leszka Gebczyka, studenta IV roku gospodarki i administracji publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego oraz I roku prawa na Uniwersytecie Jagiellonskim. Wtedy wlasnie z rak Janusza Onyszkiewicza odebral przepustke do Brukseli - miesieczny, platny staz w biurze posla w Parlamencie Europejskim. Staz ten byl glowna nagroda w zorganizowanym przez biuro posla, wspolnie z Miastem Krakow oraz Katedra Gospodarki i Administracji Publicznej konkursie pod przewrotna nazwa "Z Krakowa do Brukseli".

więcej
J.Onyszkiewicz, EP Rapporteur on EU-Russia agreement (ALDE)
27 czerwca 2008

European Liberal Democrats welcome today's decision to start talks on the delayed EU-Russia partnership agreement. The new cooperation pact should ensure that our long-term relations are based not only on mutual energy, trade and investment interests but also on shared values, respect for democracy and human rights.

więcej
Polityk musi być jak alpinista, Echo Miasta Kraków, 23 czerwca 2008

Wspinanie się na szczyty czy chodzenie po jaskiniach wyrabia w człowieku twardość i determinację. Nie można zniechęcać się trudnościami. Tak jak w polityce - mówi Janusz Onyszkiewicz, małopolski europoseł.

więcej
Dzień z życia stażysty J. Onyszkiewicza, 3 czerwca 2008

8 rano. Przez głęboki sen słyszę Jozina z Bazin. Cholera - myślę - to mój budzik. Nawet nie otwieram oczu. Poszedłem spać ledwo 3 godziny wcześniej. Do tego rankiem w Brukseli jest zimno, a kaloryfer grzeje tylko wieczorem. No ale jak nie wstanę, to nie złapię fotela na porannym meetingu Grupy i będę musiał słuchać wystąpień bez angielskiej tłumaczki. Pół biedy jeśli będzie ktoś mówił po francusku, ale jak zacznie po niemiecku, czy tym bardziej w jakimś swoim dziwnym języku, to będzie problem...

więcej
Ranking eurodeputowanych Małopolski: najlepszy Onyszkiewicz!
6 maja 2008

Według rankingu sporządzonego przez Gazetę Krakowską najlepszym eurodeputowanym z Małopolski jest Janusz Onyszkiewicz.

więcej
Onyszkiewicz z Solaną o przyszłości NATO, 8 kwietnia 2008

Wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego, J.Onyszkiewicz, rozmawiał z Wysokim Przedstawicielem UE do spraw Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa, Javierem Solaną, na temat przyszłości NATO w związku z wynikami szczytu w Bukareszcie, perspektywami członkostwa dla Ukrainy i Gruzji oraz zapowiedzią powrotu Francji do struktur militarnych Sojuszu.

więcej
Himalaiści: Wyprawy 1939-1980
 

Fragment filmu Marka Kłosowicza.

:: archiwum  aktualności >>

biografia
Doktor matematyki, alpinista i speleolog. Urodzony we Lwowie w 1937r.
więcej
alde

Alliance of Liberals and Democrats for Europe
.:  ALDE EUROPA

partia

Partia Demokratyczna

galerie
więcej
posłowie PD
więcej
polityka
więcej
wakacje 2005
więcej
Gniazdo

więcej
Ze szczytów do NATO

więcej
Elementy logiki...

więcej
 
copyright Biuro Poselskie J.O. 2005 | Wszelkie prawa zastrzeżone
created by gammanet | site credits