Polska lewica a prawa gejów i lesbijek - zapraszamy na debatę!

ze strony Kampanii Przeciw Homofobii:  www.kph.org.pl

Wielka debata już w czwartek: LGBT a polska lewica - 11grudnia, godz. 19:30, ul. Żelazna 68

http://www.dziennik.pl/polityka/article278429/Geje_zapytaja_politykow_o_malzenstwa.html

Niedawne badanie delegatów na wojewódzkie zjazdy SLD ujawniło m.in., że co trzeci z nich uważa homoseksualizm za sprzeczny z naturą. W wywiadzie udzielonym „Dużemu Formatowi” „Gazety Wyborczej” (1.12.2008 r.) Grzegorz Napieralski, szef Sojuszu, powiedział m.in., że „w programie SLD nie ma walki o prawa gejów i lesbijek”.

Jakie jest stanowisko polskiej lewicowej klasy politycznej wobec spraw gejów i lesbijek?
Które lewicowe środowiska uznają homofobię za problem społeczny i aktywnie ją zwalczają?
Które opowiadają się za legalizacją jednopłciowych związków?
Gdzie polscy geje, lesbijki, bi- i transseksualiści mogą szukać swych prawdziwych politycznych sojuszników?
Kto mógłby zostać polskim Zapatero?

więcej...
W obronie bezpieczeństwa zdrowotnego.
W sobotę, 22-go listopada, na stacji metra Centrum od godz. 11:30 Unia Pracy rozpoczyna ogólnopolską kampanię zbierania podpisów na rzecz powszechnego, bezpłatnego i równego dostępu do opieki zdrowotnej.
Działajmy wspólnie w obronie naszego bezpieczeństwa zdrowotnego!

NIE PRYWATYZACJI SZPITALI!
Podpiszmy się pod protestem!
więcej...
Unia Pracy popiera - list do Sławomira Broniarza, Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Unia Pracy popiera dzisiejszy protest Związku Nauczycielstwa Polskiego przeciwko planowanym zmianom w prawie i systemie oświatowym. Zgadzamy się, że aby państwo realizowało postulat równości szans i zapewniło konstytucyjne prawo dostępu do bezpłatnej edukacji, szkoła musi podatników kosztować. Poza tym oczywistym jest, że inwestycja w edukację zwraca się      w postaci wyższych podatków, płaconych przez osoby lepiej wykształcone. więcej...
Adam Gierek klimatyczno - energetycznie.

Poniżej treśc przemówienia Eurodeputowanego UP Prof. Adama Gierka, które wygłosił w trakcie posiedzenia Grupy Partii Europejskich Socjalistów Brukseli. Dyskusja dotyczyła pakietu klimatyczno-energetycznego Komisji Europejskiej.

Szanowni Towarzysze,
Kraje członkowskie w 2007 roku zaaprobowały trudny cel polityczny, jakim jest "3 x 20" w 2020r. Obecny Pakiet Klimatyczny zgłoszony dość nieoczekiwanie w styczniu tego roku ma dostarczyć narzędzi realizacji tego celu, ale w swoim obecnym kształcie może on jedynie doprowadzić do słusznego veta ze strony Polski i innych krajów.

więcej...
Szkolenia lokatorskie-zapraszamy!
W imieniu Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej oraz Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów zapraszamy na szkolenia z prawa lokatorskiego. Odbywają sie one w każdy wtorek o godz. 18:00.
więcej...
Odszedł człowiek Lewicy.
Wyrażamy szczery żal z powodu śmierci Mieczysława Franciszka Rakowskiego, wybitnego działacza polskiej Lewicy, współtwórcy ustawy o działalności gospodarczej.
W imieniu Unii Pracy w dzisiejszych uroczystostościach pogrzebowych udział wziął Marek Pol, były Wicepremier, Przewodniczący Rady Krajowej UP. więcej...