S60'lı telefonunuzu koruyun!

Türk geliştirici Ahmet Yıldırım tarafından hazırlanan AlertMe, S60 v3 arayüze sahip telefonları hırsızlıktan koruyor.

07/10/2008

S60'lı telefonunuzu koruyun! | Türk geliştirici Ahmet Yıldırım tarafından hazırlanan AlertMe, S60 v3 arayüze sahip telefonları hırsızlıktan koruyor.

Kaçırmaktan utandığımız, vermekten gurur duyduğumuz bir haberle karşınızdayız: Ahmet Yıldırım, Symbian S60 arayüzünün 3. sürümünü (v3) kullanan ve hareket sensörüne sahip akıllı telefonlar için, hırsızlığı önleyici "AlertMe" isimli bir uygulama hazırladı.

Samir Oueldi'nin aynı işe yarayan uygulaması "nAlertMe"nin çıkışını beklerken sabırsızlıktan Python ortamında geliştirilen "AlertMe", telefonun belli bir konuma ayarlanmasını ve bu konumdayken aniden sarsılır ya da hareket ettirilirse yüksek sesli bir alarm vermesini sağlıyor. İlk sürümü 3 gün önce, 4 ekimde yayınlanan uygulamanın daha şimdiden şifre korumalı 2. sürümü çıkmış bulunuyor. AlertMe'yi Ahmet Yıldırım'ın blogundan edinebilirsiniz. Uygulama hakkındaki önerilerinizi, Symbian Freak forumlarındaki tartışma başlığında dile getirebilirsiniz.

Yahoytingenz!
bizde öncelikle sana ve bu haberi bizimle paylaştığı için ardından yahoyt editörlerine teşekkür ederiz..... [ murat türkgeldi , 13/10/2008 19:16 ]

çok teşekkür ediyorum programıma yer verdiğiniz için bir çok yabancı sitede yayınlandı ama profesyonel olarak(forumların dışında)programıma ilk yer veren türk sitesisiniz. [ Ahmet yıldırım , 07/10/2008 17:05 ]
Yorum yazmak için üye girişi yapman gerekiyor. (Haftanın en iyi yorumunu yazan ödülü kapıyor!)

Paylaşmak güzeldir
Paylaştıkça artan tad Yazdırdıkça artan tad
Tüm Haberler»