www.vela.ae

Znamy nazwiska polskich marynarzy z Sirius Star

 Posłuchaj (część 1) | Pobierz plik
18.11.2008 / 13:57

Marek Niski jest kapitanem statku, mieszka pod Szczecinem. Leszek Adler to oficer techniczny i pochodzi z Gdyni. Znamy nazwiska polskich marynarzy z porwanego statku "Sirius Star".  Podajemy je, bo szef naszej dyplomacji poinformował oficjalnie, że armator jest już w kontakcie z ich rodzinami.

Oficjalnie nazwiska polskiego kapitana nie potwierdza nikt. Dotychczasowe dane jakie udało nam się zebrać pochodzę od kolegów i znajomych kapitana Niskiego. Mieszka pod Szczecinem, ma 54 lata, jest doświadczonym marynarzem z 12-letnim stażem  kapitańskim. W Veli, czyli u Saudyjskiego armatora pracuje od kliku lat. Koledzy i znajomi są o niego spokojni. Dobrze wie jak zachowywać się w takich sytuacjach, niejednokrotnie pływał na niebezpiecznych akwenach w wybrzeży Afryki, a procedury bezpieczeństwa na tankowcach opracowane są ze szczegółami. Nieco mniej wiadomo o drugim polskim marynarzu. Leszek Adler na statku "Sirius Star" jest elektrykiem - oficerem. Na stałe mieszka w Gdyni.  

Radosław Sikorski nie ma złudzeń co do losu Polaków. Nie należy spodziewać się szybkich rozstrzygnięć w ich sprawie - mówi. Zapewnia jednak, że Polska jest w kontakcie z sojusznikami, którzy mają siły w tamtym rejonie.

cofnij


Komentarze (2)

Skomentuj
Tytuł:
Treść:
Pozostało 1000 znaków
Twój podpis:
Kod z obrazka: