Strona główna
Biografia
Program
Mój okręg wyborczy
Z Sejmu
Kalendarium
Linki
Tagi
Napisz do mnie
Strona główna
19 grudnia 2008 r.

Źródło tok fm

temat dnia

Udowodniłem, że walczę do końca

Jacek Żakowski: Dogadacie się z PO w sprawie ustawy o mediach publicznych? Rozumiem, że jak pan Siwek zajmie miejsce to motywacja wam wzrośnie, prawda?

Wojciech Olejniczak: Ja już nawet nie śledzę tego, co to tam się zmienia w telewizji, ale na pewno potrzebne jest nowe prawo, które doprowadzi do zmiany w funkcjonowaniu mediów publicznych.

Jacek Żakowski: Ale dogadacie się z PO? Bo na to, że zmiany są potrzebne, wszyscy kiwają głową...

Wojciech Olejniczak: To zdanie już wypowiedziałem: siadamy do stołu, żeby się dogadać. Jeśli ktoś chce kombinować, to lepiej w ogóle tego nie robić - przykładem niech będzie poprzednia ustawa medialna.

>> więcej...

 
Nie było meldunku do Platformy

ImageWojciech Olejniczak uważa, że Trybunał Konstytucyjny powinien rozstrzygnąć czy przywilej przechodzenia na emerytury pomostowe może wygasać. Przewodniczący klubu poselskiego Lewica powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że ustawa o „pomostówkach” powinna zostać znowelizowana.
» Więcej..
 
Łódź bez 10 mln zł

ImageLiderzy lewicy ogłosili wczoraj, że rządząca Polską koalicja PO-PSL okradła woj. łódzkie z pieniędzy na drogi ekspresowe S8 i S14, remont łódzkiego pałacu Herbsta i wsparcie Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.
» Więcej..
 
Ustawa kompetencyjna nie rozwiąże sporów prezydenta z premierem

Image- To jest problem dwóch polityków polskiej prawicy wywodzących się z tego samego liberalno-prawicowego nurtu. Mają problem w dogadaniu przynajmniej kilku istotnych spraw. Stąd też - co szczyt - prezydent z premierem i ich otoczenie szukają pól konfliktu. Dzisiaj już kłócą się nie o samolot, bo premier ustąpił, ale o to, kto ile wejściówek ma otrzymać - mówił Olejniczak podczas konferencji prasowej.
» Więcej..
 
Porozumienie ws. emerytur przejściowych dla nauczycieli

ImageKluby Platformy Obywatelskiej, Lewicy i PSL porozumiały się w sprawie wcześniejszych emerytur dla nauczycieli. W spotkaniu szefów klubów uczestniczył szef ZNP Sławomir Broniarz.
» Więcej..
 
Nie będziemy głosować za odwołaniem marszałka Komorowskiego

ImageW opinii gościa "Sygnałów Dnia" Programu 1 Polskiego Radia Wojciecha Olejniczaka "nie ma obecnie odpowiedniego momentu, aby debatować nad odwołaniem marszałka. Wojciech Olejniczak uważa, że parlament powinien pracować nad pakietami ustaw, związanych z kryzysem ekonomicznym i pomocą społeczną, a nie zajmować się sprawami personalnymi".
» Więcej..
 
Może być porozumienie w sprawie mediów

ImagePolitycy Platformy Obywatelskiej i SLD będą rozmawiać o nowej ustawie medialnej, zapowiedział Zbigniew Chlebowski z PO. W przyszłym tygodniu politycy Platformy Obywatelskiej mają przedstawić nowy projekt ustawy.
» Więcej..
 
 
| BiografiaProgramMój okręg wyborczyZ SejmuKalendariumLinkiTagiNapisz do mnie |