Günlüğüm - Anasayfa RSS ile kolayca takip edin ;) Aklınıza gelen neyse benimle paylaşın :)
Günlüğüm - Anasayfa
Türk Blog Yazarları

indirim tv

hehe :))

Komik insanlar yarabbim :D

Aslında komik olan olay değil. Mert Alemdar yeni bir cep telefonu almak istemiş ve gazetelere tam sayfa ilan verdiği için ve yazısında sıraladığı diğer sebeplerle www.indirimtv.com adlı bu alışveriş sitesinden bir alışveriş yapmış. Daha doğrusu vermiş ama henüz bişey alamamış.

Bu olayda komik olan ne diyebilirsiniz? Mert yazının başını okursa neyi komikmiş diye kızabilir de :) Komik olan şu. Bu pek güvenilir(!) siteye girecek olursanız ve hoparlörünüzün sesini açarsanız sizi şöyle karşılayacak:

"SİZİ ÇOK BEKLETTİK, BİLİYORUZ"

Allah bildiği gibi yapsın sizi :D

Ne yazık ki gazetelere tam sayfa ilan vermekle olmuyor. Müşteri memnuniyetini, hizmet kalitesini sağlayamadıktan sonra ne yapsanız boş.

Mert Alemdar'ın yazısını okumak için tıklayın.

9 yorum:

Mert ALEMDAR dedi ki...

Merhaba Ümit, Desteğin için teşekkür ederim. Gerçekten hiç dikkat etmemiştim slogana. Haklısın aslında. Artık Oğuz Bey ile ciddi iletişim içindeyiz. Sanırım sorunumuz mutlu sonlanacak. Ve ben ciddi olarak bir analiz yapıp Oğuz bey ile paylaşacağım. Madem iddalılar madem pazar dan pay almak istiyorlar ve madem özeleştiriye açıklar ozaman bizde katkıda bulunmalıyız. Sonuçta ortada bir gerçek var. Hepsiburada'nın genel müdürü ile konuşmaya çalışın bakalım? Ne olacak? Şirketler nekadar büyürse yöneticileri okadar ulaşılmaz olurlar. Ama işte bize bir fırsat yeni açılan ve evet problemler yaşayan bir sanal mağaza var masamızda ama bizde son kullanıcı olarak en tecrübelilerinden biriyiz. Ozaman biraz destek olup sistemi olması gerektiği gibi değiştirtebilme imkanımızı elimizden geldiğince kullanabiliriz diye düşünüyorum. Tekrar teşekkürler Ümit.

umit dedi ki...

@mert alemdar

Aslında benimki biraz geç bir destek olmuş ama olsun :)

Şirketin genel müdürünün yaşanan sorunlara ve bloglarda haklarında yazılanlara rağmen bu yazılanlara yorum yazarak cevap vermiş olması en azından üçkağıtçı olmadıklarına inanmasını sağlıyor insanın.

Umarım bu yaşananlardan herkes alması gereken dersi alır.

Alisko dedi ki...

hahah güzelmiş sizi çok beklettik :)

umit dedi ki...

@alisko

insanı gülümsetiyorlar en azından :)

Mert ALEMDAR dedi ki...

Merhaba Dostlarım, Hafta başından beri yoğun bir takipteydik. Ama sonunun geldiğini ve güzel sonuçlandığını buradan hepiniz ile büyük bir mutlulukla paylaşmak isterim. Şu anda çocuklar gibi mutlu olduğumu tahmin ediyorsunuzdur. Bugün Nokia N95 8GB Spiderman Edition Telefonum elime geçti. İndirimTV diğer (resmi adıyla Turuncu Elektronik Ltd. Şti.) tarafından kargo ile telefon bana ulaştırıldı. Telefon Genpa garantisinde. Şrinkli ve güvenlik bandı açılmamış bir şekilde elime geçti. (Diğer telefon kutusu açılmıştı)

Evet bir maceranın sonuna geldik. Pekala bu maceradan ne sonuç çıkartabiliriz? Sonuçta hepimiz bazı derler almalıyız ki bu sorun iyi sonlanmış olsun. Ben şahsım adına bir tek ders aldım. Sen her şeyi olması gerektiği gibi doğru yaparsan iyilik seni bulur ve doğru yoldan çıkmazsın. Ben aldığım ürünü araştırma yapmadan açıp kullansaydım böyle bir olay olmayacak ve bu kadar insan bilgilenmeyecek, ürünü aldığım firma işleyişini değiştirmeyecekti. Bir başka ders varki bu herkes için geçerli Blog Camiasının ve Dostluğun gücünü kimse küçümsememeli. Bu bir başlangıç Türk Blog Yazarları grubumuz gün geçtikçe büyüyor ve daha da büyüyecek ve kurumsallaşacağız. Artık firmalar büyük milyonlarca insanın ziyaret ettiği portallara reklam parası akıtmayı azaltıp muslukları biraz daha Bloglar üzerine akıtacaklardır. Gelecek bunu gösteriyor. Ben işim de de tamamen bu konu üzerine yoğunlaşmış durumdayım. Gelin birlik olalım. Sorunları bu konuda olduğu gibi beraber çözelim.

Diğer taraftan İndirimTV firmasının Genel Müdürü Oğuz ÖZYİĞİT Bey'e teşekkür etmek istiyorum. Kendisi sürece dahil olduğu andan itibaren herşey olumlu sonuçlanmaya başladı. Yardım severliği ve desteğinden dolayı kendisine de şahsi olarak teşekkür etmek isterim. Tüm yazılarımda dediğim gibi bence tüm bu sorunlar yeni bir başlangıç yapan firmanın yaşadığı öğrenme maliyetleriydi. Bende günah keçisi seçildim sanırım. :) Ödül aldımmı derseniz hayır. :) Zaten parasını ödediğim ve almam gereken ürünü aldım.

Sonuç: İndirimTV firmasından alışveriş yapılırmı? Evet yapılır. Neden yapılır? Çünkü piyasaya yeni girdiler ve bence reklama harcayacakları parayı ucuz ürün satmayı finanse etmeye harcıyorlar. Bu sayede inanılmaz ucuz fiyatlara ürün alabiliyorsunuz. Peki nasıl alışveriş yapmalıyız? Yöntemi size kalmış. Ama bana sorarsanız almadan önce ve aldıktan sonra muhakkak hangi firma olursa olsun telefon ile arayın. Herşeyin eksiksiz olduğundan ve 2 tarafın da bilgileri doğru anladığından emin olun. Tamam sanal alışveriş ama içine biraz ses katında daha gerçekçi ve insani olmuyormu? :))

Bu mesajımı bana destek olan tüm bloglara tek tekyorum olarak yazacağım. Yazıları ile ilgili ne yapmaları gerektiğini ben tabiki söyleyemem ama ben yazımı kaldırmayacağım. Çünkü durumun nasıl olumlu sonuçlandığını ve şu anda mutlu olduğumu zaten yazımın altında paylaşıyorum. Sizleri seviyor ve saygılarımı iletiyorum.

Mert ALEMDAR

Burak Doğan dedi ki...

dün sağolsun mert alemdarda benim yazıma destek vermiş, benimde böyle bir durumum vardı ve aldım sazı elime, hem yaşadığımı yazdım, hemde bakalım şirketten ses gelecekmi diye merak etmeye başladım. yapılan araştırmalar sonunda firmanın telefonuna siteden ulaşamadım ama internet sağlayıcısında ulaşabildim. ordanda bastırmaya başlıyorum. amacım, paramın iade edilmemesi falan değil, insanları bu konudan bilgilendirmek. internetten alış veriş yapan blogcuların, çoğunun burayı takip ettiğini biliyorum ve bu yazı üzerine bende linkimi vererek herkesi bilinçlendirmek istiyorum.

http://burakdogan10.blogspot.com/2008/01/bunualyorumcomdan-almayin.html

bunualiyorum.com’dan alışveriş yapmayın arkadaşlar.. hatta bu siteye sahip olan kişinin, http://www.bunaliyorum.com adresininde sahibi olduğu belki sizlere birşeyler ifade eder.. bunu aliyorum sitesini aldıkları gibi “bunalıyorum!!” adlı siteyi bile almışlar..

herkesi dikkatli olmaya çağırıyorum..

hakan dedi ki...

merhaba arkadaşlar herkes indirim tv hakkında iyi yada kötü olarak yorum yapmışlar acaba bu yorumlar neden bu olanlar gerçekten doğrumu hiç bilmiyorum ama ben indirim tv den alış veriş yapmış bulunuyorum.
bundan 4 gün önce indirimtv alışveriş sitesinde canlı yayın olarak sunum yapılıyor ve izledim. benim de zaten klavye mouse ve webcam ihtiyacım var idi baktım hemen al seçeneklerine ürün gerçekten çoğu internet sitelerinden ucuz kontrol edebilirsiniz ama kendim dedimki ben bir imeceye katılıyım kazanamazsam bile indirim puanımla ihtiyacımı gene alırım dedim. imece fiyatı 34 ytl olan bir dvd imecesine katıldım ve kazanamadım.sağlık olsun zaten o gün bir kampanyaları vardı 30 imece alan ve o aldığı 30 imeceyi o gün içersinde kullanan müşterilere cobra webcam hediye ediyorlardı yani bakarmısınız. hem 30 ytl değerindeki webcamım oldu hem kazanamadım 30 ytl indirim puanım oldu webcam geldi şu an kullanıyorum ve memunum indirimtv tşk ediyorum. saolsunlar ve mert beyin başına gelen talihsiz olay için üzüldüm ama bloglarınızı okudum ve sorunun çözülmesine çok sevindim indirimtv alış veriş sitesini gerçekten kutluyorum iş hayatlarında başarıların devamını diliyorum umarım bu yapmış oldukları kampanyalardan zararlı çıkmazlar ama çok tşk ederim

Adsız dedi ki...

bence komik bi tarafı yok son derece tesadüf ama gülünç bir tesadüf:)gittigidiyor,hepsiburada gibi sitelerrden daha iyi bence ben beğendim çnkü canlı yayın var orada ama bi kaç eksiklik de var

umit dedi ki...

@isimsiz

Aslında bu yazıya gelen yorumlara artık cevap yazmıyorum. Ben bir arkadaşımın sıkıntısına yardım amacıyla bu yazıyı yazdım. Mert Alemdar'ın yukarıdaki uzun ve detaylı yorumundan sonra bana düşecek başka söz yok(tu).

Bu isimsiz arkadaşın da yorumuna normalde bir şey yazacak değildim. Ama Google'da "indirim tv çok kötü" diye bir arama yaptırıp bu blog yazısını okuyup böylesi bir yorum yapılınca yorum yapma gereği duydum.

Bir insan neden "indirim tv çok kötü" diye arama yaptırabilir? Bana mantıklı gelen iki olasılık var.

Birincisi "indirim tv çok kötü mü?" soruna cevap bulmak amacıyla bu kelimelerle bir arama yapabilir. Bu sayede eğer varsa indirim tv'yi kötüleyen yazılar bulabilir. Bu durumda bu aramayı yapan kişinin indirim tv'yi kullanmamış olması lazım.

İkinci olasılık, indirimtv.com sitesine üye olup hizmetinden memnun olmayan birisi olabilir. Bu da mantıklı.

Ama bu iki olasılıkta da mantıklı olmayan böylesi bir yorum yapılması.

Bana kalırsa 'sahte' bir yorum bu o kadar. Eğer, indirim tv gönüllüsü bir kullanıcı acaba kim indirim tv'yi kötülüyor diye Google'da arama yapıp gördüğü bloglara yorum yapmıyorsa :)