Online Impresszum Előfizetés Hirdetési lehetőségek Kezdőlapnak
2009. január 29., csütörtök, Adél  

ONLINE (új)
Archívum
Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
Kultúra
Krónika
Sport
Ahogy tetszik
Háttér
Interjú
Levelezés
Autó
Magyarország
Sztárvilág
Hírvilág
Hullámtér
Utazás
E-világ
Mellékletek
Fotógalériák
ECHO TV
VITAL TV

nyomtatóbarát verzió
cikk továbbküldése
hozzászólás (1 db)


2009-01-17
Meghosszabbították a nyomozást a terézvárosi vesztegetési ügyben 
Újabb kilencven nappal meghosszabbította a nyomozást a Budapesti Nyomozó Ügyészség a terézvárosi tizennyolcmillió forintos vesztegetési ügyben. Nem került tehát pont az elmúlt évtized legnagyobb visszhangot kiváltó vesztegetésére, amelyben a feljelentő Bajor Zoltán (SZDSZ) alpolgármestert jelölte meg a kenőpénz kérőjeként.
Nincs egyelőre újabb gyanúsítottja a tavalyi év egyik legbotrányosabb vesztegetési ügyének, amelyre 2008 januárjában derült fény. Berecz Károly, a Müárt Press ügyvezetője tett feljelentést, hogy csak tizennyolcmillió forint vesztegetési pénz fejében vásárolhatja meg a Bajcsy-Zsilinszky út 61. szám alatti üzlethelyiséget. Az ajánlatot Kovács Pétertől, a Terézvárosi Vagyonkezelő vezérigazgatójától kapta, a kenőpénzt viszont egy vállalkozónak, Juhász Károlynak kellett átadnia.

Az "üzleti" megbeszélésre január 18-án már a rendőrség által "bedrótozva" érkezett. Kovács azt mondta neki, hogy ha fizet, a döntéshozók a javára döntenek, ha nem, az üzletet árverésre bocsátják. Öt nap múlva, január 23-án délután három órakor csörrent meg Berecz telefonja, ekkor tudatták vele, hova kell vinnie a pénzt. A Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai a pénz átadása után tetten érték a vállalkozót, akit aztán házi őrizetbe helyeztek, Kovács Pétert pedig bilincsben vitték el a vagyonkezelő igazgatósági üléséről, majd a bíróság előzetes letartóztatásáról döntött. (Megjegyzendő: csak másodfokon, így Kovács két napig szabadlábon maradt. Az elsőfokú bíróság nem tartott az összebeszélés lehetőségétől…) Az ügy érdekessége, hogy a nyomozók lezárt borítékban mintaként szolgáló euró játékpénzt adtak Berecznek, ami – rendőrségi forrásaink szerint – meglehetősen szokatlan, sőt nem tipikus eljárás, amikor a hatóság csapdapénzt vet be bűncselekmény leleplezésére.

Berecz a kenőpénz kérőjeként Bajor Zoltánt, a VI. kerületi önkormányzat SZDSZ-es alpolgármesterét jelölte meg, amit szerinte a "bemikrofonozással" felvett beszélgetés is egyértelműen megerősít.

A nyomozást tavaly májusban a Budapesti Nyomozó Ügyészség vette át, ami arra utalt, hogy a vesztegetési ügyben hivatalos személy(ek) érintettsége is felvetődhetett, akikkel szemben a Nemzeti Nyomozó Iroda már nem illetékes nyomozást folytatni. Az ügyészség a nyomozás érdekeire tekintettel azóta nem ad információt a vesztegetési ügyről, s mint Skoda Gabriella szóvivő lapunknak tegnap elmondta: sem Bajor Zoltán alpolgármestert, sem Verók István szocialista polgármestert nem hallgatták meg tanúként a nyomozás során, amelynek határidejét 2009. április 18-ig meghosszabbították.

Kovács Péter, aki pillanatnyilag a vesztegetési ügy első számú gyanúsítottja, tavaly augusztusban "szabadult" az előzetes letartóztatásból. Azóta az egykori vezérigazgató a Terézvárosi Vagyonkezelő Zrt. vállalkozási igazgatójaként dolgozik. Ez azért sajátos, mert az eddigi gyanúsítások – és az önkormányzat közleménye – szerint a képviselő-testületben szavazó döntéshozóknak közük sem lehet a vesztegetési ügyhöz. Ha így van, egy verzió marad: Kovács Péter partizán vesztegető, akit nem a köztulajdonra vigyázó igazgatóként, de még portásként sem illene alkalmazni.
Bán Károly
nyomtatóbarát verzió cikk továbbküldése hozzászólás (1 db)

Megéri lokálpatriótának lenni! 
Cigányúton 13 ezer roma ösztöndíja 
Ismételt helyreigazítás valótlanságért 
Tubes-radar: betekint az ombudsman 
Marad a tehetetlenség 
A válságban ismét egy platformon a szocialisták és a szabad demokraták
Bizalmatlanság a politikai elittel szemben 
Elhunyt a pécsi polgármester 
Keller most a törvénnyel manipulált 
Téged is lehalászhatnak 
Egyre romló egészségügy 
Kinek mi fáj a legjobban most a NEK-tagok közül? 
Megsemmisített soproni mélygarázsszerződés 
A kormány nem tudja, mit kezdjen az egészségüggyel 
Bűnszervezet Erzsébetvárosban