mert alemdar vs. indirimtv.com

internet teknolojilerinin gelişmesine bağlı olarak son yıllarda türk halkı da internet üzerinden bankacılık işlemleri ya da alışveriş gibi sanal hizmetlere iyiden iyiye alışmış görünüyor. gündelik yaşam koşuşturması içerisinde bu tür “online” işlemler, özellikle yoğun iş temposunda çalışanlar için bir nevi hayat kurtarıcı görevi görüyor. oturduğunuz yerden türlü faturalarınızı ödemek, sıraya girmeden havale ya da eft yapmak gerçekten çok rahat.

bunun bir diğer örneği de elbette ki online alışveriş imkanları. ihtiyacınız olan ürüne bir tıkla ulaşmak, ve hatta ürünün adresinize kadar teslim edilmesi insanların bu tür satış yöntemlerine sıcak bakmasına yol açıyor.

ancak;

her türlü online işlemde, bu işlemi sunan firmanın, kullanıcı güvenliğini maksimum düzeyde sağlaması ve sorunsuz hizmet vermesi çok önemli. zira sırf internet bankacılığı kullandığı için sanal hırsızlık olaylarıyla karşılaşan pek çok insan bulunuyor. sevgili eloy bey‘in bu konuda yaşadıklarını hatırlatmama gerek yok sanırım. peki ya güvenlik sağlanmasına rağmen, hizmeti düzgün bir şekilde veremeyen ya da müşterisine karşı aldığı sorumluluğu taşıyamayan bir firma ile karşılaşılırsa ne olur? mert alemdar arkadaşım bu konuda sıkıntılı günler geçiriyor. kendisi indirimtv.com isimli alışveriş sitesinden ürün siparişinde bulunmuş ancak şu an itibariyle parasını peşin peşin ödemiş olduğu ürüne halen sahip olamamış durumda!

konunun detaylarını burada bulabilirsiniz.

bu noktada söyleyebileceğim son şey şudur: ister ürün ister hizmet olsun, satış ve pazarlama işinde marka yaratmak, güvenilirlik sağlamak gerçekten çok zorlu bir mücadele. tüketicinin güvenini kazanıp, marka bilinirliği sağlamak için belirli koşulların yerine getirilmesi gerekiyor. ancak yapılacak en ufak bir hata, müşteri memnuniyetsizliğine yol açacak herhangi bir sorumsuzluk, o firmanın tüm diğer rakipleri karşısında yenik düşmesine ve daha da kötüsü oluşturduğu markanın tamamen olumsuz bir imaj edinmesine yol açıyor. üstelik blogların sahip olduğu güç sayesinde bu tür haberler çok çabuk yayılıyor. bizden söylemesi..

Yorum yazabilir ya da geri beslemede bulunabilirsiniz.
seperator

10 yorum

 1. emacit
  05 Şubat 2008 16:03 | Bağlantı

  indirimtv alış veriş sitesinden alış veriş yapmış bulunuyorum kargo çok erken geldi üstelik açık arttırma fiyatları resmen görünüyor ben imece usulü satışa katıldım kazanamadım ama o gün bir kampanyaları vardı 75 ytl imece alan ve o imeceyi o gün içersinde kullanan kullanıcılara howel 2200 wat kazanlı ütü hediyeleri vardı anlayacağınız 75 ytl ütüm oldu 75 ytl indirim puanım oldu yani daha ne olsun.

 2. 07 Şubat 2008 21:27 | Bağlantı

  merhaba arkadaşlar herkes indirim tv hakkında iyi yada kötü olarak yorum yapmışlar acaba bu yorumlar neden bu olanlar gerçekten doğrumu hiç bilmiyorum ama ben indirim tv den alış veriş yapmış bulunuyorum.
  bundan 4 gün önce indirimtv alışveriş sitesinde canlı yayın olarak sunum yapılıyor ve izledim. benim de zaten klavye mouse ve webcam ihtiyacım var idi baktım hemen al seçeneklerine ürün gerçekten çoğu internet sitelerinden ucuz kontrol edebilirsiniz ama kendim dedimki ben bir imeceye katılıyım kazanamazsam bile indirim puanımla ihtiyacımı gene alırım dedim. imece fiyatı 34 ytl olan bir dvd imecesine katıldım ve kazanamadım.sağlık olsun zaten o gün bir kampanyaları vardı 30 imece alan ve o aldığı 30 imeceyi o gün içersinde kullanan müşterilere cobra webcam hediye ediyorlardı yani bakarmısınız. hem 30 ytl değerindeki webcamım oldu hem kazanamadım 30 ytl indirim puanım oldu webcam geldi şu an kullanıyorum ve memunum indirimtv tşk ediyorum. saolsunlar ve mert beyin başına gelen talihsiz olay için üzüldüm ama bloglarınızı okudum ve sorunun çözülmesine çok sevindim indirimtv alış veriş sitesini gerçekten kutluyorum iş hayatlarında başarıların devamını diliyorum umarım bu yapmış oldukları kampanyalardan zararlı çıkmazlar ama çok tşk ederim

 3. 12 Şubat 2008 15:47 | Bağlantı

  Selamlar,
  26.01.2008 Tarihinde yayın hayatına başlamış olan http://www.indirimtv.com aynı gün birkaç gazetede reklama çıkmıştır.Bu reklam doğrultusunda binlerce kişi sitemize ulaşmaya çalışmış ve binlerce kişi sitemize üye olmuş alışveriş yapmıştır.Tabi bu esnada sistemimizde teknik aksaklıklarda meydana gelmiş ve bunların giderilmesi için canla başla çalışılmıştır.

  26.01.2008 tarihinde Mert Alemdar da sitemizden alışveriş yapmıştır.Aynı gün kendisi firmamızı telefon ile arayarak Müşteri temsilcisi arkadaşlarımız ile irtibata geçmiştir ve siparişinin ödemesini yaptığı halde ( kredi kartı ile ) neden hala sipariş durumunun ? beklemede ? olduğunu sormuştur.Müşteri temsilcisi arkadaşlarımız Kredi kartı doğrulamak için belirli miktarın üzerinde rakamlarda bankadan onay almaları gerektiğini ve hafta sonu olduğu için
  Ancak bu işlemin ilk iş günü yani 28.01.2008 Pazartesi günü gerçekleşebileceğini belirtmişlerdir.
  28.01.2008 tarihinde Banka onayı alındıktan sonra ürün aynı gün kargoya verilmiş ve 29.01.2008 Salı günü ürün Mert beyin eline ulaşmıştır.Sonrasında Paralel ithalat ürünü istemediğini ve KVK,GENPA vs? gibi firmaların garantisi altında olan bir ürün talep ettiğini bize iletmiş ve ürün aynı gün kendi isteği doğrultusunda değiştirilmiş ve kendisine ulaştırılmıştır.

  Konunun kısaca özeti bu.

  Mert Alemdar konuyu kendi sitesine taşımış ve sizlerden de haklı destek almıştır.Ancak burada bazı arkadaşlar olayı abartarak bizleri Dolandırıcı, Kaçakcı ve Sahtekar ilan etmişlerdir.Ve hatta bazı arkadaşlar sınırlarını aşarak şahsıma hakarette bile bulunmuşlardır.

  Örnekler ve gelen cevaplar:
  http://www.edasuner.com/indirim-tvden-uzak-durun/

  Bu yazıya benim cevabım ise:
  Size ve sitenize saygı duyulmasını istiyorsanız..
  “Bu yazıyı dolandırılmak istemeyenler okumalı. Yazının bir kısmını ekledim
  devamı için arkadaşım Mert’in blogu olan Hoş Muhabbet’e bakınız.” lütfen bu
  yazdığınız yazının yanında indirim tv den özür dileriz diye not eklemeyi
  unutmayın.
  Mert Bey ile olan dialoglarımız da görmüş olduğunuz üzere dolandırılma ile
  ilgili ne kendisinden ne de başka bir arkadaş dan her hangi bir kelime
  yazılmamıştır ki konu ile alakası olmayan sizden bu şekilde bir yorumun
  gelmesi olaya ve olaylara tam vakıf olmadığınızı göstermektedir.Elbetteki
  insanlar para kaybetmesin ve internet sitelerinden alışverişe güven gelsin
  yeni bir pazar açılsın.Amacımız bu pazarda yer almak ve herkesin güvenini
  kazanmaktır.Yukarıdaki yazıda yanlışlık yaptığınız ve gerçek düşüncenizin de
  dolandırıcılık olmadığına eminiz.Hatamız mutlaka olacaktır ve hatalarımız
  sizin gibi değerli arkadaşlar sayesinde düzelecektir.Sizden ricam şu lütfen
  burada çalışan onlarca insanın hakkını iyi düşünüp araştırmadan bu tarz
  yazılarınız ile gasp etmeyin.Geçekten dolandırma ile ilgili herhangi bir şey
  sezinlerseniz de hiç düşünmeden yazılarınızda belirtin.Teşekkürler

  Oğuz Özyiğit
  İNDİRİM TV
  Genel Müdür

  Dolandırılma ile ilgili gayet kibar bir şekilde yazdığım bu yazıya mail olarak aldığım cevap ise:

  Müsait değilim bir ara yazıyı düzeltirim ancak siteme ve bana zaten saygı
  duyuluyor bence güzelce izah etseniz sizi daha çok adam yerine koyarlar Oğuz
  bey!
  Sonuçta benim yazım sayesinde herkes bloglarında yazdı Mert aile dostum
  elbette ki kazıklanmışsa sahip çıkacağız
  Tavrınız çok çirkin ve itici istersem yazıyı düzeltmem bile benim keyfim
  bilir
  Keşke daha beyefendice yaklaşsaydınız…
  Olayın düzeldiğini herkese tek tek haber verin o zaman ama bana yazdığınız
  üslubunuzu bir kenara bırakın herkes benim kadar iyi davranmayabilir yani
  yazıyı düzeltmez bile!
  Ben bir ara düzeltirim yazıyı sizden de beyefendilere yakışır bir yorum
  beklerim.
  Saygılar

  Şimdi size sormak istiyorum değerli arkadaşlar,

  Amacınız nedir. Blogların gücü diyerek kafanıza göre firmaları karalamak ve insanların emeğini iğfal etmek mi.Ya da yüzünü bile görmediğiniz insanı ? adam sıfatına ? bile koymamak mı? Ya da gerçekten bir haksızlığa sahip çıkıp arkadaşınız Mert in problemine sahip çıkmak mı ?

  Mert bey ne yazmış sonuç olarak:

  Sonuç: İndirimTV firmasından alışveriş yapılırmı? Evet yapılır. Neden yapılır? Çünkü piyasaya yeni girdiler ve bence reklama harcayacakları parayı ucuz ürün satmayı finanse etmeye harcıyorlar. Bu sayede inanılmaz ucuz fiyatlara ürün alabiliyorsunuz. Peki nasıl alışveriş yapmalıyız? Yöntemi size kalmış. Ama bana sorarsanız almadan önce ve aldıktan sonra muhakkak hangi firma olursa olsun telefon ile arayın. Herşeyin eksiksiz olduğundan ve 2 tarafın da bilgileri doğru anladığından emin olun. Tamam sanal alışveriş ama içine biraz ses katında daha gerçekçi ve insani olmuyormu? :))

  Sayın Eda hanım indirimtv yi dolandırıcı ilan edip şahsımı da adam sınıfına koymamıştır.Bir çok arkadaşınız bizi kaçak ürün satmakla suçlamıştır.

  Şimdi arkadaşlar bizim sitemiz diğer alışveriş sitelerinden çok farklı.
  Fark 1 : Canlı ayında insanlara ürün tanıtımı yapılıyor kampanyalardan bahsediliyor ve sitenin işleyişinden bahsediliyor.
  Fark 2 : İhale sitemi ile satış yapılıyor.

  Bu sitenin başında 24 saat durmak gerekiyor.Biz bir yatırım yaptık.Çalışan sayımızı artırdık.Bu site sayesinde burada çalışan arkadaşlara iş imkanı tanıdık.Biz bu insanların ekmeğiyle oynanmasına karşıyız.İnternet sitesi işletmek insanların tekelinde olmasın bunu istiyoruz.İnsanlar internet sitelerinden alışveriş yapsınlar güven duysunlar.Yeni yeni internet siteleri açılsın ve herkes dünyanın bu en büyük pazarından pay alsın.Yabancı girişimcilere karşı değiliz ama neden hep yabancı girişimciler başarılı olsun birazda ülkemizden firmalar büyüsün ve pazardan pay alsın diye düşünmekteyiz.

  Son söz:
  Arkadaşlar sizlerden isteğim bizler hakkında yorumlarınızda biraz daha seviyeli olmanız.Sözümü kimse şahısı adına algılamasın lütfen her kim hakkımızda hakaret içeren kelimler yazdı ise onlara.Hatalarımızı yazın bizi uyarın gerek şirket mailinden gerekse telefon ile ulaşarak bize bildirin ki bizde büyüyelim ve bizim gibi genç girişimcilere örnek olup onlarında önünü açalım.
  Eğer bu yazıya sitede yer verecekseniz lütfen olduğu gibi yayınlayın?

  Çalışmalarınız da başarılar dilerim?

  Oğuz Özyiğit

  Turuncu Elektronik LTD ŞTİ

 4. 18 Şubat 2008 00:52 | Bağlantı

  Hocam değişik ve güzel bir site yapmışsınız,tebrik ediyorum

 5. REHA YAVUZ BAŞ
  30 Ocak 2009 09:59 | Bağlantı

  Merhabalar;
  Ben heralde indirimtv.com un son kurbanıyım veya dolandırılanıyım diye bilirim. 21.01.2009 tarihinde alışveriş yaptım ücretini peşin havale yolu ile ödedim. Fakat aradan 10 gün geçmesine rağmen ürün halen gelmedi. 23.01.2009 tarihinde ne zaman kargoya verirsiniz diye sorduğumda 24.01.2009 cumartesi yanıtını almıştım. Fakat ortada ne ürün var ne şirket. Kargo şirketinden edindiğim bilgiye göre halen adıma bir kargonun olmadığı ve Turuncu Elektronik Ltd. Ştiç nin en son kargosu da 07.01.2009 tarihinde gönderildiği haberiydi. Daha öncede alışveriş yapmıştım sorun olmamıştı fakat demekki çekirge hesabı benimkide son zıplamaymış. Şu anda ne elimde ürün var ne kargoda ürün var. Üstüne üstelik ne siteye erişebiliyorum nede telefonlarına ulaşabiliyorum. Yani sizin anlayacağınız tam anlamıyla dolandırıldım. Yasal süremi bekliyorum. O zamana kadar sonuç çıkmaz ise elimde dekonttan alışveriş fotograflarımdan herşey mevcut tüm yasal haklarımı arayacağım. Bir gelişme olursa bildiririm.

 6. ENSAR
  03 Şubat 2009 15:35 | Bağlantı

  Merhaba reha, 14.01.2009 da ben sipariş verdim ve 20 gün geçti ürünler gönderilmedi siteye ulaşılmıyor telefonlara cevap verilmiyor emaillere geri dönüşüm yok sanki kayboldular böyle bir şirket yokmuş gibi, ben üsküdar emniyet amirligine dolandırıcılık suclamasıyla suç duyurusunda bulundum. senin aramalarına cevap veriliyormu, ortak hareket edelim..

  emailim: emilyo18@yahoo.com

 7. REHA YAVUZ BAŞ
  04 Şubat 2009 12:27 | Bağlantı

  Merhaba ENSAR;
  Hayır hiçbir şekilde cevap alamıyorum. Ne siteye ulaşabiliyorum ne de telefonlara cevap veriyorlar. Belki sen ulaşırsın telefon numaralarını veriyim
  1- 0216 460 00 38
  2- 0216 460 00 33
  3- 0216 460 00 17
  4- 0216 460 00 42
  5- 0216 460 00 56

  Bu numaralar Turuncu elektroniğe ait. Ben beraber hareket etmeye hazırım. Elimizden ne geliyorsa yapalım.

  Mail adresim : rehayavuzbas@hotmail.com

 8. ensar
  05 Şubat 2009 19:24 | Bağlantı

  hotmailime ekledim seni ben dilekce hazırladım yarın tüketici mahkemesine başvuracagım ama işin kötü tarafı bu sürec cokk uzun sürebiliyor..

  sen kredi kartıylamı işlem yaptın eft yada havale ilemi ona göre degişiyor işlemler..

 9. REHA YAVUZ BAŞ
  10 Şubat 2009 12:32 | Bağlantı

  Bende ekledim. Bu arada ben Garanti bankasından havale yaparak ödedim. Msn de görüşürüz.

 10. Ensar
  25 Mart 2009 12:33 | Bağlantı

  merhaba reha naptın dava actın mı benim bugun duruşmam vardı tebliğat gitmemiş karşı tarafa diye mayısa ertelediler yani adalet sistemide böyle dolandırıcıları koruyor , tabiki tebliğat gitmez adam bankaları boşaltıp kaçmış, son durumun ne avukat tuttunmu yada görüşebildigin biri varmı..???

1 Geri besleme

 1. By www.indirimtv.com, İndirim TV, indirimtv on 30 Ocak 2008 at 12:10

  [...] first breath after coma » Blog Archive » mert alemdar vs. indirimtv.com Says: Ocak 30th, 2008 at 10:28 am [...]

Yorum yapın

E-posta adresiniz asla üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır. Gerekli *

*
*